Chalkidiki
Chalkidiki

Ubytování na Chalkidiki

Kde se ubytovat na Chalkidiki

Hlavní letoviska se soustřeďují na poloostrově Kassandra, kde dominují dlouhé rovné pláže a živá letoviska. Prostřední poloostrov Sithonia také nabídne spoustu možností ubytování, avšak v menších letoviscích s více fotogenickými plážemi u malých zátok.

Nejméně letovisek pak najdete na poloostrově Athos, jehož většinu rozlohy zabírá mnišská republiky Svatá hora Athos s velmi striktním vstupem.

Tipy na konkrétní hotely či apartmány na jednotlivých místech najdete v kapitole Co vidět.

Booking.com    Hotels.com

Letoviska – výběžek Kassandra

Na Kassandře najdete nejvíce nabídek ubytování od malých soukromých apartmánů po větší hotelové resorty. Zamíří sem milovníci živých městeček i noční zábavy. Na místních plážích je vždy nejširší nabídka vodních sportů a dalších aktivit.

Ceny v hlavní sezoně za 2lůžkový pokoj očekávejte od 1 500 Kč výš.

Větší živá letoviska

Preferujete-li živá městečka s možností nočního vyžití i bohatou nabídkou aktivit a výletů, hledejte dovolenou v letoviscích Pefkochori, Kallithea a Chanioti.

Menší letoviska na východním pobřeží

Nekonečně dlouhé rovné pláže, čisté moře a pohoda v malých městečkách s kompletním zázemím, ale zároveň stranou od těch nejživějších. Takových letovisek na východním pobřeží Kassandry najdete hned několik.

Menší letoviska na západním pobřeží

I na Kassandře najdete fotogenické pláže pod malými útesy nebo na písčitých špičatých mysech, a to zejména na západním pobřeží. Letoviska zde jsou klidná, malá, ale s plným zázemím v podobě taveren, obchodů a nabídek vodních sportů.

Letoviska – výběžek Sithonia

Poloostrov Sithonia je od Kassandry velmi odlišný. Rovinaté pobřeží střídají členité zátoky s fotogenickými bílými skalami a hustě porostlými zelenými kopci. Místní pláže jsou menší, ale na pohled hezčí, na druhou stranou mimo centra letovisek dostupná pouze autem.

Ceny ve větších letoviscích na Sithonii bývají nižší než na Kassandře, naopak v zapadlejších vesničkách na jihovýchodě Sithonie, kde najdete ty nejkrásnější pláže, jsou vyšší a v sezoně startují na 2 500 Kč za noc. Do některých nejmenších městeček ani české cestovky nenabízí zájezdy.

Letoviska – výběžek Athos

Nejméně letovisek najdete na poloostrově Athos, výhodou jsou nižší ceny a menší davy lidí na plážích. Na Athosu jsou vlastně jen dvě opravdová plážová letoviska:

Ceny ubytování na Chalkidiki

Chalkidiki se cenově nijak nevymyká z průměru ostatních řeckých plážových oblastí. V apartmánech a plně vybavených studiích pořídíte noc v 2lůžkovém pokoji od 1 500 Kč, klasické hotely startují na cenách od 2 300 Kč.

Mimo sezonu, tj. v červnu a září ceny v apartmánech klesají i pod 1 000 Kč, v hotelích pak pod 1 300 Kč za noc.

Počítejte s tím, že na červencové a srpnové termíny bývají hotely i apartmány vyprodané klidně na půl roku dopředu. Na poslední chvíli pak zůstávají dražší nebo méně kvalitní ubytování.

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022

Vyhledej si svůj hotel na Chalkidiki. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.