Zpět na seznam míst co vidět na Rhodosu
Kallithea

Pláž a lázně Kallithea

Jen asi 10 km od města Rhodos najdete úžasné klidné místo Kallithea s několika malými zátokami, hezkými plážičkami s fotogenickým skalnatým okolím a také historickými budovami lázní Kallithea. 

Pláže

Na místě najdete hned několik menších pláží oddělených malými skalnatými útesy, na většině z nich jsou drobné oblázky a kamenitý vstup do hlubokého moře. Pláže v Kallithea jsou ideální pro milovníky hezkých scenerií a také šnorchlování a potápění. Křišťálová voda a členití mořské dno jsou ideální kombinací pro pozorování ryb.

Na každé z pláží máte možnost půjčení lehátka se slunečníkem, ceny se pohybují mezi 3 až 4 EUR za kus na den.

Alternativou "klasické" pláže je pěkná oblázková Kavourakia, která se nachází asi 1,5 km severně od pláží Kallithea.

Lázně

Termální prameny, které na místě vyvěraly, vedly v roce 1920 k vybudování malého lázeňského komplexu. Ten již dnes původnímu účelu neslouží, ale můžete navštívit krásné zachovalé lázeňské pavilony, upravenou přímořskou promenádu a křišťálově čisté moře.

Doprava

Najdete zde velké parkoviště zdarma, pláže jsou navíc jen pár metrů od hlavní silnice spojující města Rhodos a Lindos. Frekventovaná je i autobusová doprava, kterou několikrát do hodiny z města Rhodos a Faliraki provozuje společnost Roda (jízdní řád).

  • Naviguj: 36.378, 28.2381

Další místa na Rhodosu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 11 dny
Navrhni úpravu