Rhodos

Ubytování na Rhodosu

Rhodos nabízí velké množství ubytovacích kapacit na velmi dobré úrovni. Ubytovat se můžete v luxusních hotelových komplexech, rodinných apartmánech i v hostelech. Vzhledem k vysoké míře konkurence můžete očekávat vysokou kvalitu i v případě těch nejjednodušších zařízení a při rezervaci s předstihem dokonce i relativně nízké ceny.

Kde se ubytovat na Rhodosu

Obecně lze říct, že celá západní strana ostrova je zasvěcená krásným a typicky plážovým letoviskům, kde si na své přijdou jak rodiny s dětmi, tak milovníci památek, vodních sportů nebo noční zábavy.

Východní část ostrova pak vyhledávají windsurfaři a kitesurfaři a na jih zamíří všichni, kdo milují klid a minimum lidí. 

Pokud jdete na Rhodos na vlastní pěst, můžete si vybírat ze všech druhů ubytování na klasických rezervačních stránkách booking.comhotels.com či hostelworld.com.

Město Rhodos

Rhodos Town je jediným opravdovým městem na ostrově s kompletním zázemím, Je relativně kompaktní, takže se můžete ubytovat téměř kdekoli. Milovníci památek ocení možnost ubytovat se přímo v historickém jádru města, ubytování za hradbami však nabízí stejný komfort za výrazně nižší ceny. Pro ubytování s výhledem na moře jsou doporučovány hotely v okolí Elli Beach.

Bydlení v Rhodosu je ideální pro ty, kteří chtějí podnikat výlety po ostrově i lodí do Turecka a chtějí být v centru dění.

Plážová letoviska

Faliraki: Milovníky zábavy zaujme největší letovisko ostrova Faliraki a jeho okolí s bohatým nočním životem, velkým množstvím barů a diskoték, v jehož okolí se nachází také největší aquapark celého souostroví. Během dne si jistě vyberete z velkého množství nabízených plážových aktivit. 

Lindos: Jedním z turisticky nejoblíbenějších míst je malebný Lindos, ceny ubytování jsou zde však srovnatelné s hlavním městem. Proto doporučujeme ubytování ve vedlejším vesničce Pefkos, klasické turistické destinaci s množstvím barů a restaurací, vzdáleným 1 zastávku od Lindosu.

Kolymbia: Jedno z nejoblíbenějších řeckých letovisek mezi českými cestovkami. Najdete zde mnoho hotelových resortů přímo u pláže, ale v historické části městečka i levnější ubytování pro individuální turistiku.

Gennadi a Kiotari: Ideální letoviska pro klidnější dovolenou s průzračným mořem a kamínkovými plážemi. Všechna uvedená místa jsou dobře spojená autobusovými linkami, výběr tedy záleží na vás. 

Ixia a Ialysos: Nejoblíbenějšími letovisky pro milovníky vodních sportů jsou Ixia a Ialysos na severu a Prasonisi, divoké vlny však naleznete po celé délce západního pobřeží. Ialysos a Ixia jsou živelná letoviska plná nabídek vodních sportů, restaurací a barů. Zatímco Ixia nabídne především drahé luxusnějším hotely, vedlejší Ialysos zase menší hotýlky a levnější penziony.

Ceny ubytování

Ceny ubytování na Rhodosu velmi záleží na sezoně. Nejdražší jsou hotely logicky v létě, především v červenci a srpnu. Naopak nejlevnější v zimě, kdy na Rhodos nikdo nejezdí. 

Během léta seženete hotel u pláže se snídaní v ceně zhruba od 2 000 Kč na noc pro dvě osoby. Pokud jste však flexibilnější, dokážete plánovat alespoň s 2-3 měsíčním předstihem a stačí vám, když budete bydlet 1 až 2 km od moře, nebude v některých letoviscích (typicky Pefkos, Rhodos nebo Gennadi) problém sehnat slušný hotel s vlastním sociálním zařízením na pokoji zhruba od 1 100 Kč na noc pro dva.

Zájezdy na Rhodos

Preferujete-li pohodlí organizovaných dovolených s cestovní kanceláří, jistě se ptáte, kolik stojí zájezd na Rhodos. Ty nejlevnější zájezdy s dopravou a ubytováním beze stravy začínají zhruba na 9 000 Kč na osobu za týden pobytu.

Zájezdy se snídaní nebo dokonce polopenzí se pohybují v rozmezí 10 000 až 13 500 Kč na osobu za týden a all-inclusive pobyty startují asi na 17 000 Kč. 

Jestliže vám nedělá problém se základně dorozumět a orientovat se v místní dopravě, pak vyjde individuální naplánování dovolené na Rhodosu často výrazně levněji. Zvlášť v době, kdy už i z Prahy létá na Rhodos nízkonákladový Ryanair. Platí, že pokud seženete zpáteční letenky pod 3 000 Kč, téměř vždy vyjde samostatné naplánování levněji než s cestovní kanceláří.

Chystáš se na Rhodos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 14. 05. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Rhodosu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.