Rhodos nabízí velké množství ubytovacích kapacit na velmi dobré úrovni. Ubytovat se můžete v luxusních hotelových komplexech, rodinných apartmánech i v hostelech. Vzhledem k vysoké míře konkurence můžete očekávat vysokou kvalitu i v případě těch nejjednodušších zařízení a při rezervaci s předstihem dokonce i relativně nízké ceny.

Kde se ubytovat na Rhodosu

Obecně lze říct, že celá západní strana ostrova je zasvěcená krásným a typicky plážovým letoviskům, kde si na své přijdou jak rodiny s dětmi, tak milovníci památek, vodních sportů nebo noční zábavy.

Východní část ostrova pak vyhledávají windsurfaři a kitesurfaři a na jih zamíří všichni, kdo milují klid a minimum lidí. 

Pokud jdete na Rhodos na vlastní pěst, můžete si vybírat ze všech druhů ubytování na klasických rezervačních stránkách booking.comhotels.com či hostelworld.com. Najdete zde samozřejmě i nabídky Airbnb, ale oproti jiným podobně turistickým místům jich na Rhodosu není zase tolik a cenově jsou srovnatelné s běžnými hotely.

Město Rhodos je považován za jedno z nejbezpečnějších hlavních měst, v rámci něj se tedy můžete ubytovat téměř kdekoli. Milovníci památek ocení možnost ubytovat se přímo v historickém jádru města, ubytování za hradbami však nabízí stejný komfort za výrazně nižší ceny. Město je navíc poměrně malé, takže se během půlhodiny dostanete téměř kamkoli. Pro ubytování s výhledem na moře jsou doporučovány hotely v okolí Elli Beach. Bydlení v Rhodosu je ideální pro ty, kteří chtějí podnikat výlety po ostrově i lodí do Turecka a chtějí být v centru dění.

Faliraki: Milovníky zábavy však zaujme největší letovisko ostrova Faliraki a jeho okolí s bohatým nočním životem, velkým množstvím barů a diskoték, v jehož okolí se nachází také největší aquapark celého souostroví. Během dne si jistě vyberete z velkého množství nabízených plážových aktivit. 

Lindos: Jedním z turisticky nejoblíbenějších míst je malebný Lindos, ceny ubytování jsou zde však srovnatelné s hlavním městem. Proto doporučujeme ubytování ve vedlejším vesničce Pefkos, klasické turistické destinaci s množstvím barů a restaurací, vzdáleným 1 zastávku od Lindosu.

Gennadi a Kiotari: Ideální letoviska pro klidnější dovolenou s průzračným mořem a kamínkovými plážemi. Všechna uvedená místa jsou dobře spojená autobusovými linkami, výběr tedy záleží na vás. 

Ixia a Ialysos: Nejoblíbenějšími letovisky pro milovníky vodních sportů jsou Ixia a Ialysos na severu a Prasonisi, divoké vlny však naleznete po celé délce západního pobřeží. Ialysos a Ixia jsou živelná letoviska plná nabídek vodních sportů, restaurací a barů. Zatímco Ixia nabídne především drahé luxusnějším hotely, vedlejší Ialysos zase menší hotýlky a levnější penziony.

Ceny

Ceny ubytování na Rhodosu velmi záleží na sezoně. Nejdražší jsou hotely logicky v létě, především v červenci a srpnu. Naopak nejlevnější v zimě, kdy na Rhodos nikdo nejezdí. 

Během léta seženete hotel u pláže se snídaní v ceně zhruba od 2 000 Kč na noc pro dvě osoby. Pokud jste však flexibilnější, dokážete plánovat alespoň s 2-3 měsíčním předstihem a stačí vám, když budete bydlet 1 až 2 km od moře, nebude v některých letoviscích (typicky Pefkos, Rhodos nebo Gennadi) problém sehnat slušný hotel s vlastním sociálním zařízením na pokoji zhruba od 1 100 Kč na noc pro dva.

Zájezdy na Rhodos

Preferujete-li pohodlí organizovaných dovolených s cestovní kanceláří, jistě se ptáte, kolik stojí zájezd na Rhodos. Ty nejlevnější zájezdy s dopravou a ubytováním beze stravy začínají zhruba na 9 000 Kč na osobu za týden pobytu.

Zájezdy se snídaní nebo dokonce polopenzí se pohybují v rozmezí 10 000 až 13 500 Kč na osobu za týden a all-inclusive pobyty startují asi na 14 000 Kč. 

Jestliže vám nedělá problém se základně dorozumět a orientovat se v místní dopravě, pak vyjde individuální naplánování dovolené na Rhodosu často výrazně levněji. Zvlášť v době, kdy už i z Prahy létá na Rhodos nízkonákladový Ryanair. Platí, že pokud seženete zpáteční letenky pod 3 000 Kč, téměř vždy vyjde samostatné naplánování levněji než s cestovní kanceláří.

Vyhledej si svůj hotel na Rhodosu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu