Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Rhodos
Teploty vzduchu a moře během roku

14 °C

14 °C

16 °C

20 °C

24 °C

29 °C

31 °C

31 °C

28 °C

24 °C

18 °C

14 °C
Rhodos – pláže
Teplota moře během roku

15 °C

16 °C

17 °C

19 °C

21 °C

24 °C

27 °C

27 °C

27 °C

25 °C

22 °C

17 °C

Počasí na Rhodosu

Rhodos je považován za jeden z nejslunečnějších ostrovů Středomoří, v letních měsících teploty kolísají kolem 30 °C, dny v období od června do srpna bývají téměř beze srážek. I přesto však místní fauna i v létě překvapí svojí barevností a rozmanitostí, a to především ve vnitrozemí. Na Rhodosu panuje typické subtropické podnebí.

Teplota vzduchu

Jaro – Průměrné teploty se pohybují okolo příjemných 20 až 24 °C, dešťové srážky jsou velmi ojedinělé a trvají vždy jen krátkou chvilku. Na koupání to ale ještě nebude.

Léto – Na Rhodosu se výkyv počasí v létě bát nemusíte. Teploty vystoupí na stabilních 30 °C, okolo kterých se drží od června až do poloviny září. Výjimkou nejsou ani dny s teplotou přes 35 °C, několikrát do roka se teplota může dotknout až hranice 40 °C, avšak častý mírný vítr od moře vysoké teploty subjektivně mírně snižuje. Déšť na Rhodosu je v létě naprostou výjimkou, od konce května do konce září na ostrově neprší.

Nejpříjemnější počasí v kombinací s možností koupání je první polovina června a září.

Podzim – Nese se v podobném duchu jako jaro. Teploty začínají pomalu klesat koncem září a až do prosince se drží na příjemných 20 až 24 °C. Říjen a listopad už jsou ovšem deštivější měsíce než jarní duben s květnem. V tomto období prší na Rhodosu o trochu častěji než třeba v ČR.

Zima – Během prosince až února teploty klesají na 10 až 15 °C, stupňuje se vítr a především déšť. Prosinec a leden jsou nejdeštivější měsíce v roce, kdy je v průměru 50% šance, že alespoň jednou za den zmoknete. Deště nejsou nijak intenzivní a díky větrům ani dlouhotrvající.

Teplota moře

Teplota vody v moři v průběhu roku kolísá, v zimních měsících se pohybuje mezi 15–20 °C, v létě pak kolem 24–28 °C. Na vyloženě teplé moře narazíte především v mělkých zátokách východní části ostrova.

Severozápadní a západní část ostrova je po celý rok výrazně větrnější, většina hlavních turistických letovisek se proto nachází v jeho východní polovině. 

Kdy jet na Rhodos

Většina turistů míří na Rhodos za mořem a letními radovánkami u vody. V tomto případě je ideální období červen až září s tím, že počátkem června a od poloviny září je na ostrově výrazně méně turistů a rovněž ubytování a půjčení auta je až o 20% levnější než o prázdninách. V létě máte na Rhodosu prakticky 100% jistotu hezkého počasí, déšť je v tomto období naprosto výjimečný.

Rhodos ale přivítá turisty i na jaře a na podzim, kdy je ideální období k poznávání mnohých památek, výlety do přírody a slunění se na prázdných plážích. Ceny jsou v těchto obdobích velmi přívětivé a až o 60% nižší než o prázdninách. Jaro a podzim je také ideální doba, pokud chcete poznat autentický život na řeckých ostrovech za hezkého, ale nikoliv horkého počasí.

 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu