Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Rhodos
Teploty vzduchu a moře během roku

14 °C

14 °C

16 °C

20 °C

24 °C

29 °C

31 °C

31 °C

28 °C

24 °C

18 °C

14 °C
Rhodos – pláže
Teplota moře během roku

15 °C

16 °C

17 °C

19 °C

21 °C

24 °C

27 °C

27 °C

27 °C

25 °C

22 °C

17 °C

Počasí na Rhodosu

Rhodos je považován za jeden z nejslunečnějších ostrovů Středomoří, v letních měsících teploty kolísají kolem 30 °C, dny v období od června do srpna bývají téměř beze srážek. I přesto však místní fauna i v létě překvapí svojí barevností a rozmanitostí, a to především ve vnitrozemí. Na Rhodosu panuje typické subtropické podnebí.

Teplota vzduchu

Jaro – Průměrné teploty se pohybují okolo příjemných 20 až 24 °C, dešťové srážky jsou velmi ojedinělé a trvají vždy jen krátkou chvilku. Na koupání to ale ještě nebude.

Léto – Na Rhodosu se výkyv počasí v létě bát nemusíte. Teploty vystoupí na stabilních 30 °C, okolo kterých se drží od června až do poloviny září. Výjimkou nejsou ani dny s teplotou přes 35 °C, několikrát do roka se teplota může dotknout až hranice 40 °C, avšak častý mírný vítr od moře vysoké teploty subjektivně mírně snižuje. Déšť na Rhodosu je v létě naprostou výjimkou, od konce května do konce září na ostrově neprší.

Nejpříjemnější počasí v kombinací s možností koupání je první polovina června a září.

Podzim – Nese se v podobném duchu jako jaro. Teploty začínají pomalu klesat koncem září a až do prosince se drží na příjemných 20 až 24 °C. Říjen a listopad už jsou ovšem deštivější měsíce než jarní duben s květnem. V tomto období prší na Rhodosu o trochu častěji než třeba v ČR.

Zima – Během prosince až února teploty klesají na 10 až 15 °C, stupňuje se vítr a především déšť. Prosinec a leden jsou nejdeštivější měsíce v roce, kdy je v průměru 50% šance, že alespoň jednou za den zmoknete. Deště nejsou nijak intenzivní a díky větrům ani dlouhotrvající.

Teplota moře

Teplota vody v moři v průběhu roku kolísá, v zimních měsících se pohybuje mezi 15–20 °C, v létě pak kolem 24–28 °C. Na vyloženě teplé moře narazíte především v mělkých zátokách východní části ostrova.

Severozápadní a západní část ostrova je po celý rok výrazně větrnější, většina hlavních turistických letovisek se proto nachází v jeho východní polovině. 

Kdy jet na Rhodos

Většina turistů míří na Rhodos za mořem a letními radovánkami u vody. V tomto případě je ideální období červen až září s tím, že počátkem června a od poloviny září je na ostrově výrazně méně turistů a rovněž ubytování a půjčení auta je až o 20% levnější než o prázdninách. V létě máte na Rhodosu prakticky 100% jistotu hezkého počasí, déšť je v tomto období naprosto výjimečný.

Rhodos ale přivítá turisty i na jaře a na podzim, kdy je ideální období k poznávání mnohých památek, výlety do přírody a slunění se na prázdných plážích. Ceny jsou v těchto obdobích velmi přívětivé a až o 60% nižší než o prázdninách. Jaro a podzim je také ideální doba, pokud chcete poznat autentický život na řeckých ostrovech za hezkého, ale nikoliv horkého počasí.

 

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

co vítr a vlny na Rhodosu koncem září?

Odpovědět
před 11 měs
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 14 dny
Navrhni úpravu