Rhodos

Jak se dostat na Rhodos

Na Rhodos se už z podstaty věci dá dostat pouze letadlem nebo lodí. Z Česka je Rhodos vzdálen vzdušnou čarou asi 1 900 km.

Letecky s cestovní kanceláří

Rhodos má pevné místo mezi desítkami českých cestovek a přímé lety pořádají z Prahy, Brna i Ostravy. Zájezdy na Rhodos se prodávají od května do října a týdenní pobyty s all-inclusive v hlavní sezoně pořídíte zhruba od 17 000 Kč za osobu. V ceně je vše včetně letenek, odbavených zavazadel, transferů z/na letiště a služeb delegáta.

Zejména během června a září, ale občas i o prázdninách, se objevují lákavé last-minute nabídky s cenami mezi 10 000 a 12 000 Kč, výjimečně i mírně pod 10 000 Kč.

Sledujte ideálně weby, které vám srovnají nabídky mnoha cestovních kanceláří a seřadí dle vašich kritérií.

Letecky bez cestovky

Na ostrově najdete jedno poměrně velké mezinárodní letiště (podívejte se na detailní informace o letišti Rhodos), na které především charterové a nízkonákladové lety z Evropy a pak vnitrostátní linky z Řecka. 

Na Rhodos lze cestovat na občanku, cestovní pas není nezbytně potřeba. Rhodos je součástí Řecka a tedy i Evropské unie.

Z Prahy a ostatních českých letišť

Z Prahy létá na Rhodos přímá linka Ryanairu. Ceny zpátečních letenek na léto se pohybují kolem 5 000 Kč, červen a září se dá sehnat i pod 2 000 Kč. Letenky je ideální kupovat v předstihu alespoň 2 měsíce.

Na Rhodos létají také Smartwings, avšak specializují se zejména na lety s cestovními kancelářemi a samostatné letenky startují cca na 7 500 Kč.

Jak dlouho se letí na Rhodos? Doba letu z Prahy je zhruba 3 hodiny. 

Z okolních letišť

Levnější letenky lze sehnat z letišť v okolí ČR. Především ve vedlejší sezoně (květen, červen, září a říjen) seženete více akčních letenek než z ČR s cenami často pod 1 500 Kč za zpáteční letenku. Nejlevnější letenky bývají dostupné z Vídně a Berlína. Lety vybírejte na stránkách jednotlivých aerolinek nebo v našem vyhledávači:

Vnitrostátní lety po Řecku

Nejfrekventovanější linka míří do Athén, kam létají několikrát denně společnosti Aegean Airlines a Volotea. Druhá jmenovaná aerolinka létá s průměrnou cenou jednosměrné letenky kolem 35 EUR, Aegean pak od 45 EUR výš. Aegean Airlines létají také do Soluně a na Krétu. Letenky rezervujte na webu společnosti Aegean Airilnes nebo Volotea.

Na okolní ostrovy Chios, Karpathos, Kos, Kasos, Lemnos, Leros, Samos či Lesbos se dostanete také letadly malé regionální aerolinky Sky Express. Průměrně stojí jednosměrné letenky kolem 60 až 90 EUR.

Lodí a trajektem

Rhodos patří k největším řeckým ostrovům a tudíž sem míří také velký počet lodních linek z okolních ostrovů i řecké pevniny. Trajekty přepravují auta i samostatné cestující.

Na ostrově najdete pouze jeden velký přístav pro cestující, a sice v největším městě Rhodos. Výjimka platí pro cesty na ostrůvek Chalki, které vyplouvají z malého přístavu Skala Kameirou (někdy taky Kamiros Skala) na západní straně ostrova. Obecně platí, že při cestě bez auta je možné lodní lístek sehnat až v přístavu před odjezdem. Pokud jedete autem, je vhodné rezervovat jízdenku online, viz odkazy níže.

Řecká pevnina a další ostrovy

Velké trajekty vyplouvají 1-2x denně na páteřní lince do největšího řeckého přístavu Piraeus na předměstí Athén. Některé spoje plují přímo, jiné se zastavují na dalších ostrovech, doba plavby je tak různá a pohybuje se od 12 hodin až po 18 hodin.

Na ostatní řecké ostrovy, a to ani ty nejbližší, se nepluje každý den, ale v průměru jen 2-3x týdně.

Spoje zajišťuje několik společností, proto doporučujeme využít vyhledávače, které naleznou všechna dostupná spojení a přes které lze koupit lodní lístek za stejnou cenu jako přímo u konkrétní lodní společnosti. Nejpřehlednější je tento vyhledávač:

Alternativně se podívejte přímo na weby jednotlivých lodních společností: Anek, Blue Star Ferries.

Spojení na nejbližší ostrůvky (Chalki, Tilos, Nisyros, Symi, Kastellorizo a další) provozuje menšími trajekty společnosti Alko Ferries, SeaDreams a Dodekanisos Seaways.

Příklady cen:

U řeckých trajektů se při cestě s autem platí poplatek za auto + klasická jízdenka pro cestujícího

 • Athény (přístav Piraeus): 43 až 49 EUR místo k sezení / 70 až 100 EUR lehátková kajuta / 85 až 90 EUR auto navíc, doba plavby 12-18 hodin,
 • Heraklion (Kréta): 26 EUR místo k sezení / 50 EUR lehátková kajuta / 120 EUR poplatek za auto, doba plavby cca 12 hodin, 
 • Kos: 24 EUR / 56 EUR poplatek za auto, doba plavby cca 3,5 hodiny, 
 • Karpathos: 19 EUR / 70 EUR poplatek za auto, doba plavby cca 6 hodin, 
 • Tilos: 15 EUR / 22 EUR poplatek za auto, doba plavby 2,5 hodiny
 • Chalki: 5 EUR, doba plavby 35 minut, 
 • Symi: 8  EUR, doba plavby 1 hodina.

Do Turecka

Z hlavního přístavu města Rhodos vyplouvají také pravidelné linky do 3 měst na turecké riviéře. Rhodos je od Turecka skoro doslova "co by kamenem dohodil", a tak lze do Turecka zajet i na otočku, byť lístky nepatří k nejlevnějším.

Pozor, při výletu do Turecka si nevystačíte pouze s občanským průkazem, je potřeba cestovní pas!

Marmaris

Do tohoto známého tureckého letoviska vyplouvá pravidelná linky společnosti Yesil Marmaris Lines a Seadreams 2x denně. Zpáteční jízdenka na ten samý den vyjde na 40 EUR, zpáteční lístek na jiný den návratu pak na 70 až 75 EUR dle sezony.

Jízdní řády a rezervace jízdenek:

Fethiye

Turecké letovisko Fethiye spojuje s ostrovem Rhodos lodní společnosti Phoenix Marine a SeaDreams, a sice 2x denně. Plavba trvá 1,5 hodiny.

 • Jednosměrný lístek: 23 EUR
 • Zpáteční v ten samý den: 25 EUR
 • Zpáteční v jiný den: 30 EUR
 • Plavební řád a online koupě jízdenek na webu dopravce.

Bodrum

I na Bodrum jezdí z hlavního rhodského přístavu pravidelné osobní trajekty 2x denně. Plavba trvá 2,5 hodiny a zajišťuje ji turecká společnost Bodrum Express Lines a řecká SeaDreams

 • Jednosměrný lístek a zpáteční v ten samý den: 42 EUR
 • Zpáteční v jiný den: 70 EUR
 • Plavební řád a online koupě jízdenek na webu Bodrum Express Lines nebo SeaDreams.

Chystáš se na Rhodos?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 14. 05. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.