Autopůjčovny a ceny

Rhodos je turistický ostrov se vším všudy a působí zde všechny velké mezinárodní autopůjčovny, které obvykle nabídnou nejvýhodnější ceny i podmínky. Na nejvíce nabídek a také na nejnižší ceny narazíte při půjčení auta přímo na letištiNěkteré lokální autopůjčovny působí i v centru města Rhodos, či v letoviscích Ialyssos, Faliraki nebo Lardos, ale ceny jsou až o několik desítek procent vyšší než při půjčení na letišti. 

U cen platí jednoduché pravidlo: čím více dní budete mít auto půjčené, tím méně za den zaplatíte. 

Příklady cen o prázdninách:

Mimo sezonu jsou ceny zhruba o 15% nižší.

Jak rezervovat auto na Rhodosu? Pro přehlednost bude nejjednodušší využít srovnávače autopůjčoven:

Pokud byste chtěli půjčit auto jen na pár dní v konkrétním letovisku, zvažte menší českou autopůjčovnu Auto Tours Rhodos, která vám auto přiveze až k hotelu. Ceny jsou vyšší než u nadnárodních firem, avšak pokud nechcete půjčovat auto na letišti, je volba Auto Tours asi ta nejjednodušší a nejvýhodnější.

Pro půjčení auta na Rhodosu vám bude stačit český řidičský průkaz. Mezinárodní řidičák není nutný. Pamatujte také, že většina autopůjčoven vyžaduje kreditní kartu, nikoliv debetní. Budete si auto půjčovat poprvé a příliš se neorientujete, co a jak? Přečtěte si náš článek Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí.

Půjčení skútru

Obecné srovnávače půjčoven skútrů sice neexistují, ale ani to není třeba. Na Rhodosu narazíte na půjčovnu skútrů takřka na každém rohu, minimálně v hlavním městě Rhodos a v letoviscích Faliraki, Lindos, Lardos či Ialysos, ale i jinde po ostrově. Půjčení skútru je ideální pro ty, kteří milují vítr ve vlasech a život na dvou kolech. Cenově se však oproti autu spíše nevyplatí. Za den zaplatíte mezi 20 a 25 EUR za jeden skútr, což je cena podobná za půjčení auta.

Cena benzínu na Rhodosu

Za litr benzinu zaplatíte v průměru 1,90 EUR, tedy v přepočtu je benzin na Rhodosu asi o 6 až 7 Kč dražší než v ČR. Čerpací stanice najdete ve velkém množství na okružní hlavní silnici kolem ostrova, nejvíce logicky v nezalidněnější severní půlce ostrova. Jižně od Lindosu pak narazíte asi na 3 nebo 4 benzínky.

Silnice, provoz a parkování

Hlavní silnice kolem ostrova je kvalitní a většinou nově opravená. Na Rhodosu nenajdete žádné dálnice ani čtyřrproudé rychlostní silnice. Vozovka je místy velmi úzká a pokud se vypravíte do vnitrozemí ostrova, často se jen tak tak vyhnete s protijedoucím autem. Jezděte dvojnásob opatrně a od ostatních řidičů očekávejte raději to nejhorší. Kombinace turistů z celé Evropy neznalých poměrů a bláznivých Řeků, kteří patří k nejhorším řidičům, je sama o sobě varováním. 

Provoz je hustý v letoviscích v severní polovině ostrova. Naopak na jihu budete mít silnice sami pro sebe.

U každé pláže nebo památky najdete parkoviště, z nichž naprostá většina z nich je zdarma.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 14 dny
Navrhni úpravu