Rhodos
Rhodos

Půjčení auta na Rhodosu

Autopůjčovny a kde rezervovat auto?

Rhodos je turistický ostrov se vším všudy a působí zde všechny velké mezinárodní autopůjčovny, které obvykle nabídnou nejvýhodnější ceny i podmínky. Na nejvíce nabídek a také na nejnižší ceny narazíte při půjčení auta přímo na letištiNěkteré lokální autopůjčovny působí i v centru města Rhodos, či v letoviscích Ialyssos, Faliraki nebo Lardos, ale ceny jsou až o několik desítek procent vyšší než při půjčení na letišti. 

Jak rezervovat auto na Rhodosu? Pro přehlednost bude nejjednodušší využít srovnávače autopůjčoven:

Ceny autopůjčoven Rhodos

U cen platí jednoduché pravidlo: čím více dní budete mít auto půjčené, tím méně za den zaplatíte. Výrazné rozdíly v cenách jsou mezi hlavní a vedlejší sezonou.

Příklady cen:

  • půjčení na 7 dní o prázdninách – od 6 600 Kč
  • půjčení na 7 dní ve vedlejší sezoně – od 2 500 Kč
  • rezervovat auto na Rhodosu

Mimo sezonu jsou ceny zhruba o 15% nižší.

Mezinárodní řidičák a další doklady

Pro půjčení auta na Rhodosu vám bude stačit český (evropský) řidičský průkaz. Mezinárodní řidičák není nutný. Pamatujte také, že většina autopůjčoven vyžaduje kreditní kartu, nikoliv debetní. Budete si auto půjčovat poprvé a příliš se neorientujete, co a jak? Přečtěte si náš článek Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí.

Půjčení skútru

Obecné srovnávače půjčoven skútrů sice neexistují, ale ani to není třeba. Na Rhodosu narazíte na půjčovnu skútrů takřka na každém rohu, minimálně v hlavním městě Rhodos a v letoviscích Faliraki, Lindos, Lardos či Ialysos, ale i jinde po ostrově. Půjčení skútru je ideální pro ty, kteří milují vítr ve vlasech a život na dvou kolech. Cenově se však oproti autu spíše nevyplatí. Za den zaplatíte mezi 20 a 25 EUR za jeden skútr, což je cena podobná za půjčení auta.

Cena benzínu na Rhodosu

Za litr benzinu zaplatíte v průměru 1,90 EUR, tedy v přepočtu je benzin na Rhodosu asi o 6 až 7 Kč dražší než v ČR. Čerpací stanice najdete ve velkém množství na okružní hlavní silnici kolem ostrova, nejvíce logicky v nezalidněnější severní půlce ostrova. Jižně od Lindosu pak narazíte asi na 3 nebo 4 benzínky.

Silnice, provoz a parkování

Hlavní silnice kolem ostrova je kvalitní a většinou nově opravená. Na Rhodosu nenajdete žádné dálnice ani čtyřrproudé rychlostní silnice. Vozovka je místy velmi úzká a pokud se vypravíte do vnitrozemí ostrova, často se jen tak tak vyhnete s protijedoucím autem. Jezděte dvojnásob opatrně a od ostatních řidičů očekávejte raději to nejhorší. Kombinace turistů z celé Evropy neznalých poměrů a bláznivých Řeků, kteří patří k nejhorším řidičům, je sama o sobě varováním. 

Provoz je hustý v letoviscích v severní polovině ostrova. Naopak na jihu budete mít silnice sami pro sebe.

U každé pláže nebo památky najdete parkoviště, z nichž naprostá většina z nich je zdarma.

Chystáš se na Rhodos?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 16. 01. 2023