Rhodos
Rhodos

25 míst co vidět na Rhodosu

Pláž Kiotari a Gennadi

Místo

Kiotari

Dvojice menších těsně navazujících letovisek Kiotari a Gennadi leží na jihu východního pobřeží a lákají na dlouhé poloprázdné pláže. Zatímco Kiotari je synonymem pro klidnou dovolenou, městečko Gennadi je naopak známé pro své víkendové divoké párty trvající dlouho do noci.

Jak Kiotari, tak Gennadi však mají uvolněnou atmosféru a jejich společným jmenovatelem je výrazně nižší návštěvnost než u letovisek severněji.

Kiotari

Kiotari je klidnější letovisko asi 60 km jižně od letiště známé svoji dlouhou oblázkovou pláží, kterou zhruba v půli dělí menší skalnatý útes. Samotné Kiotari se skládá především z hotelů a penzionů, najdete tu ale i základní občanskou vybavenost jako bankomaty, lékárnu, menší supermarket a samozřejmě několik taveren.

Pláž nabídne veškeré zázemí od sprch přes toalety, bary, nabídku vodních sportů a dalších aktivit.

Ceny slunečníků a lehátek jsou nižší než na jiných rhodských plážích a za den zaplatíte kolem 8 EUR za set (2 lehátka + slunečník). Některé hotely pak svým zákazníkům půjčují lehátka zdarma. Na pláži je však dostatek místa i pro ty, kteří mají vlastní slunečník. 

V Kiotari najdete především luxusnější hotely určené pro all-inclusive pobyty s cenami od 2 800 Kč na noc pro dva výš. Podívejte se na nabídku ubytování v Kiotari.

Gennadi

Letovisko Gennadi je faktickým pokračovaní Kiotari, jedná se vlastně o jednu velkou dlouhou pláž. Zatímco Kiotari je klidné letovisko, v Gennadi to žije, a to především dlouho do noci. Říká se, že právě v Gennadi jsou ty nejlepší plážové párty na celém ostrově Rhodos. Ovšem pozor, párty v místních barech jsou pouze o víkendech a přes pracovní týden bývají oblázkové pláže Gennadi klidnější.

Oproti Kiotari je v Gennadi výrazně levnější ubytování, kdy nebude problém sehnat hotel od 1 300 Kč na noc. Podívejte se na nabídku ubytování v Gennadi.

Ubytování u pláže

Obě dvě letoviska jsou známá tím, že ubytovací kapacity bývají vyprodané i rok dopředu. Míří sem stálá klientela, která si typicky vyblokuje pobyt ihned po dokončení toho předchozího.

Ceny jsou tím pádem vyšší a pohybují se mezi 2 000 a 5 000 Kč v hlavní sezoně.

Doprava do Kiotari a Gennadi

Cesta z letiště trvá autem nebo zájezdovým autobusem necelé 2 hodiny. Pokud míříte do Kiotari na vlastní pěst, autem se vydáte z města Rhodos přes Faliraki a Lindos, parkovišť, která jsou zdarma, je u pláží dostatek. Z Rhodosu sem také jezdí autobusová linka společnosti Ktel, a to 3x denně za cenu 7 EUR (jízdní řád).

Chystáš se na Rhodos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 15. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.