Zpět na seznam míst co vidět na Rhodosu
Kiotari

Pláž Kiotari a Gennadi

Kiotari

Kiotari je klidnější letovisko asi 60 km jižně od letiště známé svoji dlouhou oblázkovou pláží, kterou zhruba v půli dělí menší skalnatý útes. Samotné Kiotari se skládá především z hotelů a penzionů, najdete tu ale i základní občanskou vybavenost jako bankomaty, lékárnu, menší supermarket a samozřejmě několik taveren.

Pláž nabídne veškeré zázemí od sprch přes toalety, bary, nabídku vodních sportů a dalších aktivit.

Ceny slunečníků a lehátek jsou nižší než na jiných rhodských plážích a za den zaplatíte kolem 8 EUR za set (2 lehátka + slunečník). Některé hotely pak svým zákazníkům půjčují lehátka zdarma. Na pláži je však dostatek místa i pro ty, kteří mají vlastní slunečník. 

V Kiotari najdete především luxusnější hotely určené pro all-inclusive pobyty s cenami od 2 800 Kč na noc pro dva výš. Podívejte se na nabídku ubytování v Kiotari.

Gennadi

Letovisko Gennadi je faktickým pokračovaní Kiotari, jedná se vlastně o jednu velkou dlouho pláž. Zatímco Kiotari je klidné letovisko, v Gennadi to žije, a to především dlouho do noci. Říká se, že právě v Gennadi jsou ty nejlepší plážové párty na celém ostrově Rhodos. Ovšem pozor, párty v místních barech jsou pouze o víkendech a přes pracovní týden bývají oblázkové pláže Gennadi klidnější.

Oproti Kiotari je v Gennadi výrazně levnější ubytování, kdy nebude problém sehnat hotel od 1 300 Kč na noc. Podívejte se na nabídku ubytování v Gennadi.

Cesta z letiště trvá autem nebo zájezdovým autobusem necelé 2 hodiny. Pokud míříte do Kiotari na vlastní pěst, autem se vydáte z města Rhodos přes Faliraki a Lindos, parkovišť, která jsou zdarma, je u pláží dostatek. Z Rhodosu sem také jezdí autobusová linka společnosti Ktel, a to 3x denně za cenu 7 EUR (jízdní řád).

  • Naviguj: 36.0293, 27.9365

Další místa na Rhodosu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 2 dny
Navrhni úpravu