Santorini
Santorini

Ubytování na Santorini

Kde se ubytovat na Santorini

I přes svou malou polohu je ostrov Santorini na návštěvníky z cizích zemí skvěle připraven a každý si mezi letovisky najde to, které bude nejvíc odpovídat jeho představám. Tipy na konkrétní hotely či apartmány na jednotlivých místech najdete v kapitole Co vidět.

Města a západy slunce

Chcete-li bydlet na hraně útesu, kde se koncentrují největší města a městečka na Santorini a užívat si neskutečných západů slunce, vybírejte z těchto destinací:

Fira (Thira) – romantické město s množstvím balkonů a vyhlídkových teras láká širokým množstvím zábavních podniků a možnostem nakupování. Je to hlavní město ostrova se zdaleka největší nabídkou hotelů na ostrově. Ceny jsou zde díky konkurenci relativně nízké a začínají už na 1 500 Kč za noc.

Oia – je vystavěná v typické kykladské architektuře a turisty láká svými nádhernými výhledy a západy slunce. Vzhledem k velké oblíbenosti města jsou zde ceny ubytování nejvyšší z celého ostrova.

Megalochori – romantické letovisko obklopené vinicemi, které je ideální pro milovníky vína a degustací. Nedaleko leží dvě malé pláže Plaka a Thermi, kam se lze dostat jen pěšky. 

Imerovigli – stejně jako Oia láká překrásnými výhledy a západy slunce. Vyžití u moře zde však není ideální.

Plážová letoviska

Kamari – toto letovisko patří k jednomu z největším a nejživějším. Najdete ho na východním pobřeží poblíž letiště. Je ideální pro všechny věkové kategorie, kromě rodin s malými dětmi. Najdete zde nejvíce ubytování a menších hotelových resortů s cenami od 1 600 Kč za noc.

Perissa – druhé nejznámější letovisko je klidné městečko s nejdelší pláží na Santorini, na které si vždy najdete své soukromí. Cenově je Perissa nadprůměrná a noc v hotelu přijde asi na 2 000 Kč.

Vlychada – malinké letovisko na samém jihu Santorini láká na krásnou přírodní pláž s vápencovými útesy i velmi klidné prostředí jen s několika málo tavernami a hotýlky. Ceny začínají na 1 700 Kč za noc. V blízkosti se nachází větší město Akrotiri, kde je nabídka ubytování trochu širší.

Ceny hotelů na Santorini

Santorini patří rozhodně k nejdražším destinacím Řecka, během hlavní sezony počítejte s minimálními cenami kolem 1.200 Kč za dvoulůžkový pokoj, v mimosezoně pak přibližně o čtvrtinu méně. Ušetřit můžete ubytováním v kempu ve Thiře nebo Perisse, kde vás během sezony vyjde ubytování pro dva asi na 700 Kč.

Nabídky si jednoduše srovnáte na booking.com/santorini.

Ceny zájezdů na Santorini

Nechcete-li dovolenou plánovat na vlastní pěst, využijte služeb cestovek, které zařídí vše od letenek přes transfer z/na letiště po ubytování v hotelu. Santorini nepatří mezi nejčastější destinace českých cestovek i kvůli malému výběru větších dovolenkových hotelů.

I proto jsou ceny zájezdů vyšší než na jiné řecké ostrovy a startují zhruba na 17 000 Kč se snídaní na týden za osobu.

Chystáš se na Santorini?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
naposledy aktualizováno 08. 02. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Santorini. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.