Kde se ubytovat na Santorini

I přes svou malou polohu je ostrov Santorini na návštěvníky z cizích zemí skvěle připraven a každý si mezi letovisky najde to, které bude nejvíc odpovídat jeho představám.

Kamari – toto letovisko patří k jednomu z nejnavštěvovanějších. Najdete ho na severovýchodním pobřeží poblíž hlavního města Thira. Je ideální pro všechny věkové kategorie, kromě rodin s malými dětmi. Povrch místní pláže vulkanického původu totiž není příliš vhodný pro dětské hry. 

Oia – je vystavěná v typické kykladské architektuře a turisty láká svými nádhernými výhledy a západy slunce. Pod tvrzí leží pláž Ammoudi s tavernami a v jihovýchodní části letoviska najdete ještě jednu pláž Armeni.

Thira – romantické město s množstvím balkonů a vyhlídkových teras láká širokým množstvím zábavních podniků a možnostem nakupování. Je to hlavní město ostrova. Co se týká koupání, není zde úplně možné, raději se vydejte například na pláž Perissa, která se nachází asi 12 km od města.

Megalochori – romantické letovisko obklopené vinicemi, které je ideální pro milovníky vína a degustací. Nedaleko leží dvě malé pláže Plaka a Thermi, kam se lze dostat jen pěšky. 

Imerovigli – stejně jako Oia láká překrásnými výhledy a západy slunce. Vyžití u moře zde však není ideální.

Ceny

Santorini patří rozhodně k nejdražším destinacím Řecka, během hlavní sezony počítejte s minimálními cenami kolem 1.200 Kč za dvoulůžkový pokoj, v mimosezoně pak přibližně o čtvrtinu méně. Ušetřit můžete ubytováním v kempu ve Thiře nebo Perisse, kde vás během sezony vyjde ubytování pro dva asi na 700 Kč.

Nabídky si jednoduše srovnáte na booking.com/santorini.

Vyhledej si svůj hotel na Santorini. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu