Kde se ubytovat na Santorini

I přes svou malou polohu je ostrov Santorini na návštěvníky z cizích zemí skvěle připraven a každý si mezi letovisky najde to, které bude nejvíc odpovídat jeho představám. Tipy na konkrétní hotely či apartmány na jednotlivých místech najdete v kapitole Co vidět.

Města a západy slunce

Chcete-li bydlet na hraně útesu, kde se koncentrují největší města a městečka na Santorini a užívat si neskutečných západů slunce, vybírejte z těchto destinací:

Fira (Thira) – romantické město s množstvím balkonů a vyhlídkových teras láká širokým množstvím zábavních podniků a možnostem nakupování. Je to hlavní město ostrova se zdaleka největší nabídkou hotelů na ostrově. Ceny jsou zde díky konkurenci relativně nízké a začínají už na 1 500 Kč za noc.

Oia – je vystavěná v typické kykladské architektuře a turisty láká svými nádhernými výhledy a západy slunce. Vzhledem k velké oblíbenosti města jsou zde ceny ubytování nejvyšší z celého ostrova.

Megalochori – romantické letovisko obklopené vinicemi, které je ideální pro milovníky vína a degustací. Nedaleko leží dvě malé pláže Plaka a Thermi, kam se lze dostat jen pěšky. 

Imerovigli – stejně jako Oia láká překrásnými výhledy a západy slunce. Vyžití u moře zde však není ideální.

Plážová letoviska

Kamari – toto letovisko patří k jednomu z největším a nejživějším. Najdete ho na východním pobřeží poblíž letiště. Je ideální pro všechny věkové kategorie, kromě rodin s malými dětmi. Najdete zde nejvíce ubytování a menších hotelových resortů s cenami od 1 600 Kč za noc.

Perissa – druhé nejznámější letovisko je klidné městečko s nejdelší pláží na Santorini, na které si vždy najdete své soukromí. Cenově je Perissa nadprůměrná a noc v hotelu přijde asi na 2 000 Kč.

Vlychada – malinké letovisko na samém jihu Santorini láká na krásnou přírodní pláž s vápencovými útesy i velmi klidné prostředí jen s několika málo tavernami a hotýlky. Ceny začínají na 1 700 Kč za noc. V blízkosti se nachází větší město Akrotiri, kde je nabídka ubytování trochu širší.

Ceny hotelů na Santorini

Santorini patří rozhodně k nejdražším destinacím Řecka, během hlavní sezony počítejte s minimálními cenami kolem 1.200 Kč za dvoulůžkový pokoj, v mimosezoně pak přibližně o čtvrtinu méně. Ušetřit můžete ubytováním v kempu ve Thiře nebo Perisse, kde vás během sezony vyjde ubytování pro dva asi na 700 Kč.

Nabídky si jednoduše srovnáte na booking.com/santorini.

Ceny zájezdů na Santorini

Nechcete-li dovolenou plánovat na vlastní pěst, využijte služeb cestovek, které zařídí vše od letenek přes transfer z/na letiště po ubytování v hotelu. Santorini nepatří mezi nejčastější destinace českých cestovek i kvůli malému výběru větších dovolenkových hotelů.

I proto jsou ceny zájezdů vyšší než na jiné řecké ostrovy a startují zhruba na 17 000 Kč se snídaní na týden za osobu.

Vyhledej si svůj hotel na Santorini. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu