Průvodce ostrovem
Romantické Santorini
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Santorini

Jak se dostat na Santorini 

Na Santorini, stejně jako další řecké ostrovy, vedou dvě cesty, a to buďto letecky nebo po vodě.

Letecky

Santorini je převážně letní destinací, proto veškeré přímé lety ze střední Evropy najdete pouze po čas letních měsíců. Nejbližší okolní letiště mající přímé spojení s letištěm na Santorini jsou Vídeň, Mnichov, Lipsko, Berlín a Budapešť. Z Vídně létá Ryanair a ze všech ostatních pak Eurowings. Průměrná cena letenek hravě útočí na 100 €, během července a srpna klidně na dvojnásobek.

Z Prahy se dá letět s přestupem v Athénách s aerolinkami Aergean Airlines, průměrné ceny pak přesahují 6 000 Kč.

Lodí

Pokud už v Řecku jste, na ostrov se dostanete lodí přímo z Athén čí okolních ostrovů. Lístky si zakoupíte online například na ferryhopper.com. Cena během sezony činí kolem 40 eur za jednosměrnou jízdenku. Nejčastěji vám loď pojede ráno, a to vždy z hlavního athénského přístavu Piraeus, kam se jednoduše dostanete athénským metrem.

Doba plavby z Athén se odvíjí od typu lodi a počtu zastávek, u nejlevnějších počítejte až s 8 hodinami, u těch nejdražších pak s 4,5 hodinami.

Jak cestovat po Santorini

Nejjednodušším způsobem je pohyb po vlastních. V některých případech však raději využijete motorové prostředky k urychlení přesunů. Na Santorini fungují skvěle půjčovny skútrů i místní autobusy.

Auto, skútr nebo čtyřkolka

Půjčovny na Santorini naleznete prakticky na každém rohu. K půjčení budete potřebovat platný řidičský průkaz, mezinárodní řidičský průkaz a v případě půjčení auta pak i kreditní kartu, kde půjčovna blokuje kauci, která se pohybuje od 400 asi do 1.000 eur podle typu vozidla. U motorek a čtyřkolek se kauce neplatí.

Ceny půjčovného jsou velmi různorodé s ohledem na to, jaká je právě sezona. V některých půjčovnách lze i něco usmlouvat, především, pokud si dopravní prostředek půjčujete na delší dobu. Počítejte s cenami u auta od 25 do 50 € na den a u motorek okolo 20 € na den.

Motorku či čtyřkolku si půjčíte bez problémů na místě, auto doporučujeme sjednat předem.

Autobusy

Další možností dopravy jsou autobusy, které z hlavního města Thira jezdí do všech turisticky zajímavých míst (Kamari, Perisa, Oia, Red Beach, Akrotiri) a také do přístavu, přičemž do oblíbených destinací, jako je Kamari či Oia jezdí v hlavní sezoně každou půlhodinu. Zastávky poznáte pouze podle cedulí a někdy ani to ne, proto je nejlepší na přijíždějící dopravní prostředek jednoduše zamávat.

Vozy jsou klimatizované, za jednu jízdu zaplatíte přibližně 1,60 – 2,10 eur a detailní informace můžete čerpat na stránkách dopravního podniku ktel-santorini.gr.

Taxi

Taxi je na ostrově asi nejdražším dopravním prostředkem, především když taxikář zjistí, že nejste Řek. Například cesta z přístavu do Firy vyjde asi na 15 eur, proto spíš doporučujeme výše zmiňované varianty.

Co tady objevíš?

Ptáte se, odkud pochází ty překrásné fotografie Řecka s malebnými na bílo natřenými domečky, které se koupou v záplavě oranžových paprsků zapadajícího slunce? S největší pravděpodobností se jedná o ostrov Santorini, který se nachází na jižní části souostroví Kyklady v Egejském moři a mimo jiné patří k nejoblíbenějším svatebním destinacím světa. Na své si zde však přijdou i milovníci koupání, pěších výletů, romantických západů slunce a vína.

Průvodce pro tebe napsal Milada Kadeřábková
Připrav se na
2–4 dny
S rozlohou ostrova pouhých 76 km2 více času nebudete potřebovat.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben – listopad
V průběhu letních prázdnin za koupáním, v okolních měsících za turistikou.
Více o počasí
Letenky od
od 3 000 Kč
Nejlevnější letenky naleznete ze zahraničních letišť.
Akční nabídky
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu