Zavřít boční panel

Aktivity na Santorini

Západy slunce

Není v Evropě a nejspíš asi ani na světě romantičtější místo na pozorování západů slunce. Drsný hornatý ráz ostrova s výhledy na moře poseté dalšími menšími ostrůvky a ikonické vesničky ve strmých kopcích s bílými domky dodávají santorinským večerům neopakovatelné kouzlo. I kdybyste sem měl jet jen a pouze kvůli západu slunce, nemůžete prohloupit.

Koupání

Pláže na Santorini se od ostatních v Řecku díky sopečné minulosti ostrova poměrně dost liší a jejich černý a červený písek tvoří výjimečnou podívanou, kterou si určitě nenechte ujít. 

Pěší túry

Vydejte se například na pěší túru po útesech mezi městy Thira a Oia. Osmikilometrovou trasu s překrásnými výhledy na moře můžete zakončit v některé z restaurací v Oia a pak se kochat romantickým západem slunce. 

Návštěvy vinařství

Na Santorini si můžete zaplatit túru po vinařstvích nebo si do některého z nich udělat vlastní výlet a pak zasněně degustovat na vysokých útesech s výhledem na západ slunce.

Kurzy vaření

Pokud jste si během pobytu v Řecku zamilovali místní kuchyni, není nic jednoduššího, než navštívit některý z kurzů vaření. Ty nejlepší se prý pořádají v Megalochori nebo v hlavním městě Thira.

Výlety na lodi

Plavby katamaránem většinu trvají 5–6 hodin a můžete během nich prozkoumat vulkán, vykoupat se v jeho horkých pramenech, ale také šnorchlovat a během plavby si užívat připravené pokrmy a nápoje. Pětihodinová plavba katamaránem s barbecue a zastávkami na vulkánu a nejhezčích plážích ostrova vás během sezony vyjde přibližně na 100–150 eur. 

Prosba na závěr: Buďte cestovatelé a vyhněte se projížďkám na oslech, kteří jsou z hlediska ochrany zvířat nevhodní k turistickým účelům.

Co tady objevíš?

Ptáte se, odkud pochází ty překrásné fotografie Řecka s malebnými na bílo natřenými domečky, které se koupou v záplavě oranžových paprsků zapadajícího slunce? S největší pravděpodobností se jedná o ostrov Santorini, který se nachází na jižní části souostroví Kyklady v Egejském moři a mimo jiné patří k nejoblíbenějším svatebním destinacím světa. Na své si zde však přijdou i milovníci koupání, pěších výletů, romantických západů slunce a vína.

Průvodce pro tebe napsal Milada Kadeřábková
Připrav se na
2–4 dny
S rozlohou ostrova pouhých 76 km2 více času nebudete potřebovat.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben – listopad
V průběhu letních prázdnin za koupáním, v okolních měsících za turistikou.
Více o počasí
Letenky od
od 3 000 Kč
Nejlevnější letenky naleznete ze zahraničních letišť.
Akční nabídky
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu