Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Santorini
Teploty na ostrově

12 °C

12 °C

14 °C

16 °C

20 °C

24 °C

26 °C

26 °C

24 °C

21 °C

17 °C

13 °C
Teplota vody v moři

16 °C

16 °C

16 °C

17 °C

19 °C

23 °C

25 °C

26 °C

25 °C

22 °C

20 °C

17 °C

Počasí na Santorini

Santorini se nachází v subtropickém podnebném pásu s teplými léty a mírnějšími zimami. V nejchladnějších zimních měsících se průměrné denní teploty pohybují mezi 10–15 °C. Během tohoto chladnějšího období, tedy od prosince do března, se také mnohem častěji vyskytuje déšť.

Od dubna jdou teploty prudce nahoru, aby se v červenci a srpnu dostaly na nejvyšší úroveň kolem 30 °C.

Santorini během roku

Počasí v lednu

Leden na Santorini je velmi větrný s častými dešťovými přeháňkami, které však většinou trvají jen pár minut. Průměrné denní teploty vystoupají na 14 °C a na ostrově nejsou skoro žádní zahraniční turisté, leden tak patří k nejlepším měsícům, chcete-li zažít Santorini takové, jaké doopravdy je.

Počasí v únoru

Únor bývá statisticky nejchladnějším měsícem v roce s teplotami mezi 11 a 14 °C a nepříjemně silnými větry. Oproti lednu ale přeháněk výrazně ubývá a objeví se jen zhruba každý třetí den.

Počasí v březnu

V březnu je stále na Santorini poměrně chladno, avšak teploty se pomalu zvedají na hodnoty kolem 16 °C, větrné počasí ale přetrvává. Signifikantně však ubývá deště a přibývá slunečního svitu, je však třeba počítat, že i v březnu bude mnoho služeb mimo provoz tak, jako v zimě.

Počasí v dubnu

Duben svými vzrůstajícími teplotami na průměrných 18 °C a slábnoucím větrem vybízí k městské a pěší turistice. V dubnu začínají na Santorini létat sezónní lety, takže doprava je výrazně levnější než v zimě (i v létě) a turistů je zatím stále málo, takže si vesničky vychutnáte s minimem dalších lidí. Přeháňky velmi slábnou a objeví se v průměru jen 4 dny v měsíci.

Počasí v květnu

Květen je nejlepší měsíc v roce pro návštěvu Santorini, pokud chcete objevovat památky, kochat se výhledy a podnikat pěší výlety. Teploty se drží na velmi příjemných hodnotách kolem 23 °C, sluníčko svítí po celý den a od moře fouká teplý vánek. Na koupání to ale ještě určitě nebude, voda v moři má pouhých 19 °C. Ceny hotelů i letů jsou v květnu oproti letní sezoně velmi nízké.

Počasí v červnu

Během června začíná hlavní plážová sezona. Počasí je konstantně slunečné s teplotami kolem 27 °C, ale ke konci měsíce se běžně objevují extrémy nad 35 °C. Prší jen velmi zřídka, teplota moře ale může být v první polovině měsíce ještě dost zrádná a jen velmi pomalu se přehoupne přes 20 °C.

Počasí v červenci

Červenec je nejteplejší měsíc v roce s běžnými denními teplotami mezi 29 a 36 °C a neustálým slunečním svitem. Voda v moři se prohřívá na 25 °C a plážová sezona je tak v plném proudu. Naopak pro objevování městeček a chození je červenec kvůli vysokým teplotám nejméně vhodný měsíc.

Počasí v srpnu

Srpen zůstává velmi horký s teplotami okolo 30 až 35 °C a nulovými dešťovými úhrny. Od poloviny měsíce se v odpoledních hodinách objevují často dost silné větry, které však pocitovou teplotu jedině zpříjemňují a umožňují i městskou turistiku. Během srpna na Santorini míří davy Řeků a Italů a ceny hotelů jsou nejvyšší z celého roku.

Počasí v září

Zářijové Santorini je ideální volbou pro levnější a klidnější letní dovolenou. Teploty zůstávají vysoké a pohybují se kolem 27 °C. Voda v moři je prohřátá z léta na krásných 24 °C a déšť je v září stále ještě velmi raritním jevem.

Počasí v říjnu

Říjen se označuje za poslední měsíc letní sezony, ale je ideální pro ty, kteří se nechtějí prodírat davy turistů a spokojí se s teplotami okolo 24 °C. Moře je ale pořád prohřáté zhruba na 23 °C, takže bez problémů umožňuje koupání. Déšť není moc častý, objeví se zhruba 4 dny v měsíci a jen formou slabších přeháněk.

Počasí v listopadu

Santorini v listopadu osiří a vy tak budete mít šanci ho poznat v jeho autentické podobě. Teploty stále běžně stoupají na příjemných 18 °C, ale večer a v noci je citelně znát přicházející zima, hlavně kvůli větrnému počasí s častými přeháňkami. Mnoho služeb a hotelů je od listopadu zavřená.

Počasí v prosinci

Prosinec bývá nejdeštivější měsíc v roce se zhruba 10 deštivými dny. Teploty stoupají maximálně na 15 °C a od moře vane silný chladný vítr, který pocitovou teplotu sráží až k 9-10 °C.

Kdy jet na Santorini

Pokud na Santorini míříte za objevováním, touláním se po pitoreskních vesničkách a za kouzelnými západy slunce, pak se vyhněte hlavní letní letní sezoně a cestujete ideálně v květnu nebo září. V tomto období na vás čekají příjemné teploty, minimum deště a slušné ceny služeb.

Za plážovou dovolenou na Santorini zamiřte mezi červnem a zářím, kdy je počasí nejteplejší, jistota slunce 100% a voda v moři příjemně prohřátá na 23 až 26 °C.

Chcete-li co nejvíce ušetřit, nejlepší měsíce jsou pro vás duben a říjen, kdy stále na Santorini létají nízkonákladové lety, ale za značně nižší ceny než během léta. Stejně tak ceny hotelů jsou v tomto období nejnižší.

Zimní období je ideální pro cestovatele, kteří chtějí Santorini zažít v jeho syrové neturistické podobě. Paradoxně v zimě jsou na ostrov nejdražší letenky proto, že všechny letecké spoje do Evropy jsou pouze sezónní a přes zimu zbývá jen drahé spojení s Aegean Airlines přes Athény. Je dobré taky pamatovat na to, že většina služeb během zimy nefunguje a otevřených bude jen pár ubytování a restaurací, většinou pouze ve Fiře.

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Deny
Deny

Dobře chráněná je Caldera Beach

Odpovědět
před rokem

Na kterých plážích Santorini je klidné moře,vhodné pro koupání bez velkých vln?Děkuji.JV.

před rokem
Avatar uživatele
Jakub S

Za nás nejlepší Kamari

Avatar uživatele
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu