Santorini

Jak se dostat na Santorini

Na Santorini, stejně jako další řecké ostrovy, vedou dvě cesty, a to buďto letecky nebo po vodě. 

Letecky

Na ostrově můžete využít pouze jedno mezinárodní letiště Santorini-Thira (JTR). Vzhledem k tomu, že Santorini je převážně letní destinací, proto naprostou většinu přímých letů ze Evropy najdete pouze během letních měsíců, případně mezi dubnem a říjnem.

Na Santorini létají ve velké míře i nízkonákladové aerolinky, ceny zpátečních letenek se pohybují v jarní a podzimní vedlejší sezoně mezi 2 000 a 2 500 Kč, o prázdninách pak mezi 2 500 a 5 000 Kč. Akce se objevují zejména na vedlejší sezony a výjimečně mohou klesnout i pod 1 000 Kč. Uvádíme příklady zajímavých leteckých spojení na Santorini:

Letenky z Prahy na Santorini se aktuálně pohybují v intencích kolem 8 000 Kč na přímých letech a od 5 500 Kč s přestupem, obvykle s Aegean Airlines nebo Swiss.

Během zimy se na Santorini dostanete prakticky pouze s Aegean Airlines přes Athény s cenami letenek mezi 3 500 a 6 500 Kč.

Lodí

Pokud už v Řecku jste, na ostrov se dostanete lodí přímo z Athén čí okolních ostrovů. Lístky si zakoupíte online například na webu letsferry.com, který srovná ceny všech dostupných trajektů, ty pak můžete rovnou přes tuto stránku koupit bez přirážky.

V letní sezoně je u delších tras rozhodně lepší lístek rezervovat s předstihem alespoň 14 dní, po té ceny významně stoupají. Na jakých hlavních trasách můžete ze Santorini využít trajekt a kolik bude stát (ceny uvádíme jednosměrné):

  • Piraeus (předměstí Athén a hlavní řecký přístav): od 35 EUR, doba plavby 5 až 8 hodin podle počtu zastávek, lodě plují 1-3x denně
  • Heraklion (Kréta): od 25 EUR pomalé 5,5hodinové spoje (1-2x týdně), od 80 EUR rychlé 1,5hodinové spoje (1-3x týdně)
  • Ios: od 7 EUR, doba plavby 1,5 hodiny, lodě plují 1-2x denně
  • Naxos: od 23 EUR, doba plavby 2 hodiny, lodě plují 1-2x denně

Chystáš se na Santorini?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
naposledy aktualizováno 02. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.