Skiathos, Řecko
Skiathos

13 míst co vidět na Skiathosu

Pláž Koukounaries

Pláž Koukonaries, Skiathos

V letovisku Koukounaries na jižním cípu Skiathosu najdete nádhernou pláž s průzračně čistým klidným mořem a kompletním zázemím. Paralia Koukounaries je nejrušnější a nejdelší pláží na celém ostrově a uspokojí všechny typy cestovatelů.

Koukonaries je navíc dobře dostupné místo autem i autobusem a poskytne i dostatek ubytování či restaurací.

Koupání a vybavení pláže

Koukounaries Beach měří necelých 400 metrů, přičemž na šířku má po celé délce okolo 10 metrů. Je tedy dostatečně prostorná i v hlavní letní sezoně. Celou pláž i mořské dno pokrývá jemný bílý písek a vnitrozemskou část lemuje háj vzrostlých piniových borovic poskytující příjemný stín.

Skrz borovicový les se můžete i projít po několika lesních cestách až ke slanému jezírku Limni Strofilias.

Pláž je nejživější na Skiathosu, i přesto však celý ostrov patří mezi klidnější řecká místa, takže tu najdete dostatek míst se soukromím. Hlavně jižní a severní okraj pláže je obsypán půjčovnami lehátek a slunečníků a různými plážovými bary a menšími bistry.

Po celé délce pláže narazíte taky na nabídky vodních sportů, zejména pak vodní lyžování nebo potápění.

Vstup do vody je velmi pozvolný a bezpečný, zátoka klidná a voda křišťálově čistá.

Vesnička Koukounaries

I když tato Koukounaries patří mezi největší skiathoská letiště, jde vlastně jen o pár malých domků poházených podél silničky. Většina z nich jsou hotely nebo apartmány, narazíte tu taky asi na desítku restaurací a barů a 3 menší obchody se smíšeným zbožím. V létě je navíc podél silnice několik stánků s plážovým vybavením či suvenýry.

Ubytování v Koukounaries

Ubytovat se zde můžete v klasickém plážovém resortu, malých pěkných hotelech i apartmánech. Níže přidáváme tipy na nejlepší ubytování v Koukounaries.

  • Villa Alexis a Voula Studios – dvojice apartmánů těsně vedle sebe s krásně zařízenými pokoji a skvělými cenami od 980 Kč ve vedlejší sezoně, resp. od 2 000 Kč o prázdninách. Oba leží asi 400 metrů od pláže u centra obce
  • Aelia Studios – pohodové apartmány v centru obce a 200 metrů od pláží. Ceny od 1 700 Kč v červnu/září, resp. 2 800 Kč o prázdninách
  • Mandraki Village Boutique Hotel **** – velmi pěkný moderní hotel v centru obce 350 metrů od pláže, ceny jsou už vyšší a začínají na 3 700 Kč za noc/2lůžkový pokoj

Přímo na pláži se můžete ubytovat v luxusním hotelu ELIVI Skiathos ***** s cenami od 5 500 Kč/noc/2lůžkový pokoj

Doprava do Koukounaries

Pláž s letoviskem leží na konci jediné hlavní silnice táhnoucí se podél jižního pobřeží. Autem z letiště sem dojedete asi půl hodiny po 14 km, viz mapa trasy.

Koukounaries je posledním městem, do nějž zajíždí hlavní autobusová linka ze Skiathosu. Zastávky v Koukounaries najdete po celé obci včetně pláže, kde je konečná. Autobusy jezdí ve všední dny každou půlhodinu od 7:00 do 19:30, o víkendech výrazně méně. Orientační jízdní řád najdete na tomto webu. Jízdenka vyjde na 2 EUR.

Chystáš se na Skiathos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 29. 11. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.