Réunion
Réunion

Co dělat na Réunionu

Pěší turistika

Pěší túry na Réunionu jsou požitkem. Turistické trasy jsou většinou dobře značené a turista má na výběr několikadenní treky i jednodenní túry. Ostrovem procházejí dvě hlavní turistické trasy: Grande Randonnée Route 1 (GR R1) a Grande Randonée Route 2 (GR R2).

Turistická centrála Maison de la Montagne et de la Mer (www.reunion-nature.com) poskytuje turistické informace, rezervuje ubytování v horských chatách i prodává turistické mapy. Nejvíce upotřebíte mapu č. 4402 RT pokrývající všechny tři Cirques a trasu GR R1.

Pokud neholdujete vícedenním trekům v Cirques, určitě se vypravte alespoň na jednodenní túru kolem vulkánu Piton de la Fournaise či do Foret Bebour – Bélouve. 

Výstup k sopce Piton de la Fournaise a zpět zabere cca 6 hod. chůze. Výchozí bod túry Pas de Bellecombe je autem snadno dostupný a pak už jen následujete větší či menší skupinky lidí mířících na vrchol. Stezka vede měsíční krajinou kolem kráterů Bory a Dolomieu.

Vzhledem k poměrně častým erupcím je třeba sledovat uzavírky.

Unikátní les s horskými tamaryšky, obrovskými kapradinami a mechy na túře procházející Foret Bebour – Belouve, zanechá v každém milovníkovi přírody hluboký dojem. U Gite de Bélouve je krásný výhled na Cirque de Salazie a spatříte tu i starou lanovku.

Ideálním obdobím pro pěší turistiku je květen a červen.

Pláže a koupání

Za koupáním a krásnými plážemi se létá především na sousední Mauricius, přesto i Réunion nabízí písčité pláže s možností koupání v lagunách. Jen je třeba dbát výstražných cedulí a vlajek upozorňujících na výskyt žraloků. Některé pláže jsou poseté korály velikosti menších balvanů. Vůbec nejlepší pláže najdete v severozápadní části ostrova: Boucan Canot, St-Gilles-les-Bains a L´Hermitage-les-Baines.

Šnorchlování a potápění

Pestrý podmořský život láká potápěče i šnorchlisty a i mělké vody lagun umožní jedinečné pohledy na pestrobarevné mořské živočichy. Výborná místa ke šnorchlování najdete na západním pobřeží mezi St-Gilles-les-Baines a St-Pierre. Nejlepší potápěčské lokality jsou u západního pobřeží mezi Boucan Canot a Grand Bois, stejně tak i v St-Léu (potápění na stěnách a množstvím korálů).

Paragliding a kitesurfing

Jedny z nejlepších míst najdete v St. Léu  a v St. Pierre.

Windsurfing

Vynikající podmínky pro windsurfing nabízí St-Leu, pro začátečníky pak La Saline-les-Baines a okolí.

Chystáš se na Réunion?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.