Průvodce státem
Réunion
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Réunionu

Pěší turistika

Pěší túry na Réunionu jsou požitkem. Turistické trasy jsou většinou dobře značené a turista má na výběr několikadenní treky i jednodenní túry. Ostrovem procházejí dvě hlavní turistické trasy: Grande Randonnée Route 1 (GR R1) a Grande Randonée Route 2 (GR R2).

Turistická centrála Maison de la Montagne et de la Mer (www.reunion-nature.com) poskytuje turistické informace, rezervuje ubytování v horských chatách i prodává turistické mapy. Nejvíce upotřebíte mapu č. 4402 RT pokrývající všechny tři Cirques a trasu GR R1.

Pokud neholdujete vícedenním trekům v Cirques, určitě se vypravte alespoň na jednodenní túru kolem vulkánu Piton de la Fournaise či do Foret Bebour – Bélouve. 

Výstup k sopce Piton de la Fournaise a zpět zabere cca 6 hod. chůze. Výchozí bod túry Pas de Bellecombe je autem snadno dostupný a pak už jen následujete větší či menší skupinky lidí mířících na vrchol. Stezka vede měsíční krajinou kolem kráterů Bory a Dolomieu.

Vzhledem k poměrně častým erupcím je třeba sledovat uzavírky.

Unikátní les s horskými tamaryšky, obrovskými kapradinami a mechy na túře procházející Foret Bebour – Belouve, zanechá v každém milovníkovi přírody hluboký dojem. U Gite de Bélouve je krásný výhled na Cirque de Salazie a spatříte tu i starou lanovku.

Ideálním obdobím pro pěší turistiku je květen a červen.

Stanování Réunion

Pláže a koupání

Za koupáním a krásnými plážemi se létá především na sousední Mauricius, přesto i Réunion nabízí písčité pláže s možností koupání v lagunách. Jen je třeba dbát výstražných cedulí a vlajek upozorňujících na výskyt žraloků. Některé pláže jsou poseté korály velikosti menších balvanů. Vůbec nejlepší pláže najdete v severozápadní části ostrova: Boucan Canot, St-Gilles-les-Bains a L´Hermitage-les-Baines.

Šnorchlování a potápění

Pestrý podmořský život láká potápěče i šnorchlisty a i mělké vody lagun umožní jedinečné pohledy na pestrobarevné mořské živočichy. Výborná místa ke šnorchlování najdete na západním pobřeží mezi St-Gilles-les-Baines a St-Pierre. Nejlepší potápěčské lokality jsou u západního pobřeží mezi Boucan Canot a Grand Bois, stejně tak i v St-Léu (potápění na stěnách a množstvím korálů).

Paragliding a kitesurfing

Jedny z nejlepších míst najdete v St. Léu  a v St. Pierre.

Windsurfing

Vynikající podmínky pro windsurfing nabízí St-Leu, pro začátečníky pak La Saline-les-Baines a okolí.

Zelená perla Indického oceánu

Réunion (La Réunion) – sopečný ostrov ležící v jižní části Indického oceánu mezi 700 km vzdáleným Madagaskarem a 200 km vzdáleným Mauriciem, s nimiž společně patří k souostroví Maskarény. Území je francouzským zámořským departementem a součástí EU.

Réunion je rájem pěší turistiky a vodních sportů i domovem divokých orchidejí a tajemných útesů. Láká nejen špičkovými treky v přírodě připomínajícími velkou botanickou zahradu, ale i možností vypravit se k druhé nejaktivnější sopce světa – Piton de la Fournaise.

Průvodce pro tebe napsal Libuše Radová
Víza
Na občanku
Území je součástí EU, doporučujeme však mít i cestovní pas.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - listopad
Teplo je celoročně, v období dešťů sprchne většinou jen večer.
Více o počasí
Letenky od
22 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 32 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu