Réunion
Réunion

Doprava na Réunionu

Jak na Réunion

Réunion má dvě mezinárodní letiště. Většina mezinárodních letů je směrována na letiště Roland-Garros v St. Marie, situované v severní části ostrova, poblíž hlavního města St. Denis. Přímé lety z Francie zajišťují především Air France, Corsair, ale i místní Air Austral. Průměrná cena letenek z Evropy se pohybuje mezi 22.000 26.000 Kč.

Na Réunion a zpět se z/do Paříže vesměs létá na noc, let trvá kolem 11 hodin.

Existuje i letecké spojení s ostrovem Mauricius (Air Mauritius). 

V St. Pierre se nachází menší letiště Pierrefonds, určené pro regionální lety.

Jak se nejlépe dopravovat

Cestovatel nemá mnoho možností na výběr. Jezdit na kole v místním provozu je téměř bláznovství, a tak zbývá volba mezi autobusy a autem. Vzhledem k častým dopravním zácpám a nemožností dopravit se autobusy do všech zajímavých míst ostrova, je jednoznačně nejlepším řešením půjčení auta. 

Půjčení auta

Mezinárodní půjčovny aut se nachází na obou letištích. Cena začíná na cca 25 eur/den při dlouhodobém pronájmu. Benzin není dražší než u nás a kvalita silnic je uspokojivá. Problém mohou představovat úzké silnice v kopcovitém vnitrozemí, často bez krajnic, naopak dálnice z hlavního města směrem na jihozápad je na vysoké úrovni.

Autobusem

Nejlevnější způsob dopravy představují autobusy. Na ostrově sice funguje hustá síť autobusů, problém je, že spoje nejsou na některých trasách příliš frekventované. I s ohledem na pravidelné zácpy na hlavních tazích tak zejména těm, kteří nemají času nazbyt a chtějí vidět co nejvíc, tento druh dopravy nedoporučujeme. Na Réunionu operuje několik autobusových dopravců. 

17 linek společnosti „Car Jaune“ zajišťuje spojení mezi Saint-Pierre a Saint-Benoit. Jízdné závisí na počtu zón. Jednosměrná jízdenka platná 3 hodiny stojí 2 eura. Celodenní jízdenka stojí 6 eur. Jízdenku z letiště RG do centra St-Denis koupíte za 4 eura. Mezi jednotlivými městy jezdí i express busy: Ligne A1, F, Z1, Z2.

„Altérneo“ operuje na jihozápadě mezi Etang Salé, St-Louis, Cilaos, St-Pierre a Petite Ile. Jízdné začíná na 1,50 eura.

Další spoje zajišťují společnosti Citalis, Kar´Ouest, CarSud a Estival.

Veškeré informace o autobusových linkách, tarifech a jízdních řádech (v angličtině) naleznete na allonslareunion.com

Chystáš se na Réunion?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.