Réunion
Réunion

Bezpečnost na Réunionu

Zdraví

Očkování není nutné. Výjimku tvoří cestovatelé přicházející z oblastí postižených cholerou či žlutou horečkou. Malárie se zde nevyskytuje, nicméně vzhledem k nezanedbatelnému počtu komárů je vhodné s sebou přibalit repelent, triko s dlouhým rukávem a dlouhé kalhoty na večer.

V roce 2006 byl ostrov vážně postižen virovou infekcí chikungunya, přenášenou některými druhy komárů. Nemoc dnes již nepředstavuje vážné nebezpečí.

Největším rizikem jsou silné podmořské proudy a prudké odlivové proudy na mořské hladině. Je třeba vzít v úvahu i výskyt žraloků, a to včetně velkého Bílého. Vzhledem k prudkému slunci je nutný opalovací krém s vysokým UV faktorem a vhod přijde i pokrývka hlavy.

Kriminalita

Ostrov je poměrně bezpečný a ke krádežím dochází jen sporadicky. Nenechávat cennosti na pláži ani v autě se vyplatí i zde. 

Riziko katastrofy

Kromě období cyklónů, kdy je lepší se cestě vyhnout, je třeba počítat s možností erupce vulkánu. Piton de la Fournaise je druhou nejaktivnější sopkou na světě a vidět výron lávy na vlastní oči je nezapomenutelná a celkem i pravděpodobná podívaná. Hrozba erupce je vesměs avizovaná několik dnů i týdnů předem.

Důležité kontakty

Francouzské velvyslanectví v ČR:

  • Velkopřevorské nám. 2, Praha 1, tel. 251 17 17 11

Lokální čísla:

  • Nouzové volání – 112
  • Policie – 17
  • Záchranná služba – 15
  • Hasiči – 18
  • Mezinárodní předvolba – +262

Chystáš se na Réunion?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.