Průvodce státem
Réunion
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo na Réunionu

Réunionská kuchyně

Réunionskou kuchyni tvoří především kreolské speciality s prvky francouzskými, indickými i čínskými. Typické kreolské jídlo je carri. Nejčastěji jde o směs masa, drůbeže či ryb, cibule, rajčat a česneku okořeněnou tymiánem, šafránem, případně kurkumou či zázvorem. Doporučujeme ochutnat cari poisson (rybí kari) a cari camarons (kari ze sladkovodních krevet). I v tom nejobyčejnějším bistru vám většinou nabídnou alespoň nejběžnější typ kari – kuřecí kari.

Carri

Na zdejším ovoci si určitě pochutnáte – čerstvé liči, mango, papája se prodávají i u stánků podél silnic.

Rum je typickým nápojem Réunionu a tvoří základ výborných ovocných koktejlů. Vyzkoušejte například punč z manga či papáji – jsou vynikající.

Jak se stravovat jako místní 

Především se vyhněte předraženým restauracím pro turisty ve známých letoviscích a raději zajděte do malých bister, kde najdete chutné jídlo s sebou za cca 7 eur. Často se nabízí výběr i z 5 druhů hotových jídel.

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny závisí především na lokalitě. V turisticky atraktivních lokalitách, například Saint-Gilles-les-Baines, počítejte s 15–30 eury za hlavní jídla, v restauracích mimo turistické zóny cena menu začíná na 10 eurech.

Zelená perla Indického oceánu

Réunion (La Réunion) – sopečný ostrov ležící v jižní části Indického oceánu mezi 700 km vzdáleným Madagaskarem a 200 km vzdáleným Mauriciem, s nimiž společně patří k souostroví Maskarény. Území je francouzským zámořským departementem a součástí EU.

Réunion je rájem pěší turistiky a vodních sportů i domovem divokých orchidejí a tajemných útesů. Láká nejen špičkovými treky v přírodě připomínajícími velkou botanickou zahradu, ale i možností vypravit se k druhé nejaktivnější sopce světa – Piton de la Fournaise.

Průvodce pro tebe napsal Libuše Radová
Víza
Na občanku
Území je součástí EU, doporučujeme však mít i cestovní pas.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - listopad
Teplo je celoročně, v období dešťů sprchne většinou jen večer.
Více o počasí
Letenky od
22 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 32 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu