Réunion
Réunion

Jídlo na Réunionu

Réunionská kuchyně

Réunionskou kuchyni tvoří především kreolské speciality s prvky francouzskými, indickými i čínskými. Typické kreolské jídlo je carri. Nejčastěji jde o směs masa, drůbeže či ryb, cibule, rajčat a česneku okořeněnou tymiánem, šafránem, případně kurkumou či zázvorem. Doporučujeme ochutnat cari poisson (rybí kari) a cari camarons (kari ze sladkovodních krevet). I v tom nejobyčejnějším bistru vám většinou nabídnou alespoň nejběžnější typ kari – kuřecí kari.

Na zdejším ovoci si určitě pochutnáte – čerstvé liči, mango, papája se prodávají i u stánků podél silnic.

Rum je typickým nápojem Réunionu a tvoří základ výborných ovocných koktejlů. Vyzkoušejte například punč z manga či papáji – jsou vynikající.

Jak se stravovat jako místní 

Především se vyhněte předraženým restauracím pro turisty ve známých letoviscích a raději zajděte do malých bister, kde najdete chutné jídlo s sebou za cca 7 eur. Často se nabízí výběr i z 5 druhů hotových jídel.

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny závisí především na lokalitě. V turisticky atraktivních lokalitách, například Saint-Gilles-les-Baines, počítejte s 15–30 eury za hlavní jídla, v restauracích mimo turistické zóny cena menu začíná na 10 eurech.

Chystáš se na Réunion?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.