Zavřít boční panel

Ubytování v Lublani

Kde se ubytovat v Lublani

Lublaň je malé, čisté a upravené město, na lokalitě vašeho ubytování tedy tak úplně nesejde. Samozřejmě nejlepší místem bude okolí historického centra. Plánjuete-li se spoléhat jen na vlastní nohy, berte hotely v perimetru kolem centra zhruba ohraničeném hlavním nádražím na severu, parkem Tivoli na západě, čtvrtěmi Krakovo a Prule na jihu a ulicí Roška cesta na východě.

Naopak v lokalitách mimo tuto oblast zase narazíte na levné a klidné nabídky, většinou malé penzionky v rodinných vilách. A jak už bylo řečeno, i z kraje města můžete do centra dojít pěšky do půl hodiny.

Ceny

Slovinsko patří mezi nejdražší postkomunistické země, je tu ale pořád levněji než na Západě. Ceny jsou mírně vyšší než u nás, což platí i u ubytování. V centru počítejte s běžnou sazbou kolem 1.500 Kč za noc a pokoj, mimo centrum v malém penzionu však seženete bez problémů i dvojlůžkový pokoj kolem 900 Kč.

Nabídky airbnb pak můžou být ještě výrazně levnější.

Vyhledej si svůj hotel v Lublani. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Slovinské hlavní město mnozí z vás určitě často míjí. Ať už v zimě cestou z Julských Alp nebo v létě cestou z chorvatské Istrie. Ljubljana, jak zní její slovinský název, však rozhodně za půldenní odbočku stojí. Ostatně celé Slovinsko stojí klidně za delší návštěvu, Lublaň tak může posloužit i jako ideální výchozí bod.

Město s necelými 300.000 obyvatel si žije poklidným životem na pomezí italské ležérní pohody a rakouského pořádku a pohostinnosti. Nádherné uličky historického centra jsou plné restaurací, promenáda podél řeky Lublaňky zase plná skvělých odpočinkových míst přímo u vody. Nad tím vším bdí majestátní lublaňský hrad z jedné strany, rozsáhlý park Tivoli ze strany druhé a z dálky celou situaci kontrolují Alpy.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
1 den
V Lublani víc potřebovat nebudete. Není lepší město na celodenní zastávku.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Z lyží nebo od moře, zastávce ve městě nebrání žádné období.
Více o počasí
Letenky od
2 000 Kč
Průměrná zpáteční jízdenka na vlak či bus. Letenky jsou 2–3x dražší.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 měs
Navrhni úpravu