Cestování Covid-19

Nově od 7.7. bude opět možné cestovat do Slovinska bez omezení s výjimkou obyvatel Moravskoslezského kraje. Ti budou muset podstoupit 14-denní karanténu. Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Návrat do ČR je od 15.6. možný bez omezení.

Klid, pohoda a krásná příroda

Slovinsko je středoevropský stát bývalé Jugoslávie sousedící s Rakouskem, Maďarskem, Chorvatskem a Itálií. Nepatrnou část země omývá Jaderské moře a nachází se v něm velké množství horských skupin. Země je členem Evropské unie od roku 2004 jako Česká republika. Stejně tak je součástí Schengenského prostoru. Slovinsko je zdaleka nejbohatší zemí z "nových členů" EU přistoupivších po roce 2000.

Je to země, kterou většina Čechů zná především jako stát, který míjí, než dojedou do cílové dovolené v Chorvatsku. A to je veliká škoda, protože tato země i přes svou menší velikost (okolo 20 tisíc km2), což je o něco méně než rozloha Moravy, má svou různorodostí mnoho co nabídnout. Naleznete tu přímořská letoviska, horská střediska, nedotčenou přírodu i kus zajímavé historie a architektury a vyžití všeho druhu. 

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
celoročně
V zimě si zalyžuješ, v létě vykoupeš v moři či jezerech.
Letenky od
5 000 Kč
Je běžná cena letenek, levněji vyjde cesta busem nebo vlakem. Akční letenky do Slovinska
Průvodce pro tebe napsal Kristýna Cikhardtová

Praktické tipy před cestou do Slovinska

Jezero Bled
Co vidět ve Slovinsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy ve Slovinsku

Mapa s místy co vidět a navštívit ve Slovinsku

Kransjka Gora
Co dělat ve Slovinsku

Co dělat ve Slovinsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Slovinsko.

Počasí ve Slovinsku

Přehledně o počasí ve Slovinsku a teploty během roku. Kdy jet do Slovinska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Viadukt Crkni Kal
Doprava ve Slovinsku

Jak se dopravovat a cestovat ve Slovinsku? Cestování ve Slovinsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny ve Slovinsku

Čím platit ve Slovinsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí ve Slovinsku?
Aktuální kurz 1 € = 26.09 Kč

Slovinské čevapčiči
Jídlo ve Slovinsku

Co ochutnat ve Slovinsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí ve Slovinsku a kde se stravovat.

Karneval Cerknica
Kultura a lidé ve Slovinsku

Jak se mluví ve Slovinsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Slovinsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost ve Slovinsku

Je Slovinsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality ve Slovinsku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Slovinska

Je potřeba vízum a pas do Slovinska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Slovinska?

Další průvodce ve Slovinsku a okolí

Lublaň
Veselimo se vas!
Těšíme se na tebe!
Lublaň
Průvodce městem
Rakousko
Hier finden Sie es genießen!
Tady se ti bude líbit!
Rakousko
Průvodce zemí
Cinqueterre
Benvenuto, il mio amico!
Vítej, příteli!
Itálie
Průvodce zemí
Chorvatsko
Bok!
Ahoj!
Chorvatsko
Průvodce zemí
Maďarsko - Balaton
Welcome, barátom!
Vítej, příteli!
Maďarsko
Průvodce zemí

Cestopisy ze Slovinska od cestovatelů jako ty

Čtení na 18 minut
Dolinou Sedmi Triglavských jezer
Avatar uživatele Danny.709
Danny.709 2020-07-10T17:34:14+02:00 12 komentářů
Slovinsko 2020

Slovinsko nabízí bezpočet treků napříč Julskými Alpami, z nichž nejoblíbenější je výstup na horu Triglav. My se rozhodli z kraje července projít méně náročnou trasu údolím Sedmi Triglavských jezer.. SlovinskoSlovinsko je pro mě takovou malou srdcovkou. Je to místo, kde jsem strávil půl roku na studijním výjezdu a během těchto šesti měsíců poznal takřka celou zemi. I proto se sem dodnes rád…

❤️ Oblíbené
Čtení na 8 minut
SLOVINSKO na skok za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2020-06-24T00:05:34+02:00 70 komentářů
Slovinsko 2020

Nádherná historická městečka, mrak historických památek, pohádková jezera, téměř třítisícové hory, vodopády, soutěsky i jiné přírodní scenerie...a k tomu všemu moře! To vše je Slovinsko.. TERMÍN:19. - 21.6.2020Kompletní cestopis zde:https://1url.cz/@slovinskozakackuPROČ SLOVINSKO?Tento trip už jsem kdysi dávno absolvovala. Nebyl úplně na chlup stejný, ale i tak v hlavě uvízla…

Čtení na 7 minut
Poslední prázdninový týden ve Slovinsku
Avatar uživatele
Lucie Bernhartová 2020-02-15T17:14:50+01:00 1 komentář
Slovinsko 2018

adrenalinová brána na Balkán s dětmi. Poslední prázdninový týden jsem chtěla s dětmi vyrazit ještě na jednu kratší dovolenou. Podmínkou bylo,  abych to zvládla sama odřídit, možnost akčnějšího vyžití pro mě i děti (tč. 8 a 10 let) a aby…

Čtení na 5 minut
PŘECHOD NEJDELŠÍ HŘEBENOVKY VE SLOVINSKU
Avatar uživatele
MONIKA KUPCOVÁ 2020-01-29T18:14:12+01:00 2 komentáře
Slovinsko 2016

Karavanky, to je název pro nejdelší pohoří Slovinska, které tvoří přirozenou 120 km dlouhou hranici mezi Rakouskem a Slovinskem. My si projdeme nejkrásnější hřebenovku těchto hor, od západu na východ.. Karavanky, to je název pro nejdelší pohoří Slovinska, které tvoří přirozenou 120 km dlouhou hranici mezi Rakouskem a Slovinskem.  My si projdeme nejkrásnější hřebenovku těchto hor, neprávem turisty…

3 další cestopisy
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu