Cestování Covid-19

AKTUALIZACE: Vstup do země je možný bez omezení, podmínkou je pouze rezervované ubytování. Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Klid, pohoda a krásná příroda

Slovinsko je středoevropský stát bývalé Jugoslávie sousedící s Rakouskem, Maďarskem, Chorvatskem a Itálií. Nepatrnou část země omývá Jaderské moře a nachází se v něm velké množství horských skupin. Země je členem Evropské unie od roku 2004 jako Česká republika. Stejně tak je součástí Schengenského prostoru. Slovinsko je zdaleka nejbohatší zemí z "nových členů" EU přistoupivších po roce 2000.

Je to země, kterou většina Čechů zná především jako stát, který míjí, než dojedou do cílové dovolené v Chorvatsku. A to je veliká škoda, protože tato země i přes svou menší velikost (okolo 20 tisíc km2), což je o něco méně než rozloha Moravy, má svou různorodostí mnoho co nabídnout. Naleznete tu přímořská letoviska, horská střediska, nedotčenou přírodu i kus zajímavé historie a architektury a vyžití všeho druhu. 

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
celoročně
V zimě si zalyžuješ, v létě vykoupeš v moři či jezerech.
Letenky od
5 000 Kč
Je běžná cena letenek, levněji vyjde cesta busem nebo vlakem. Akční letenky do Slovinska
Průvodce pro tebe napsal Kristýna Cikhardtová

Praktické tipy před cestou do Slovinska

Jezero Bled
Co vidět ve Slovinsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy ve Slovinsku

Mapa s místy co vidět a navštívit ve Slovinsku

Kransjka Gora
Co dělat ve Slovinsku

Co dělat ve Slovinsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Slovinsko.

Počasí ve Slovinsku

Přehledně o počasí ve Slovinsku a teploty během roku. Kdy jet do Slovinska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Viadukt Crkni Kal
Doprava ve Slovinsku

Jak se dopravovat a cestovat ve Slovinsku? Cestování ve Slovinsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny ve Slovinsku

Čím platit ve Slovinsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí ve Slovinsku?
Aktuální kurz 1 € = 26.92 Kč

Slovinské čevapčiči
Jídlo ve Slovinsku

Co ochutnat ve Slovinsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí ve Slovinsku a kde se stravovat.

Karneval Cerknica
Kultura a lidé ve Slovinsku

Jak se mluví ve Slovinsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Slovinsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost ve Slovinsku

Je Slovinsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality ve Slovinsku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Slovinska

Je potřeba vízum a pas do Slovinska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Slovinska?

Další průvodce ve Slovinsku a okolí

Lublaň
Čakamo vas!
Už na tebe čekáme!
Lublaň
Průvodce městem
Rakousko
Wartet schon auf Sie!
Už na tebe čekáme!
Rakousko
Průvodce zemí
Cinqueterre
Vi aspettiamo per voi!
Už na tebe čekáme!
Itálie
Průvodce zemí
Chorvatsko
Čekamo vas!
Už na tebe čekáme!
Chorvatsko
Průvodce zemí
Maďarsko - Balaton
Bízunk benne, hogy te!
Těšíme se na tebe!
Maďarsko
Průvodce zemí

Cestopisy ze Slovinska od cestovatelů jako ty

Čtení na 7 minut
Poslední prázdninový týden ve Slovinsku
Avatar uživatele
Lucie Bernhartová 2020-02-15T17:14:50+01:00 1 komentář
Slovinsko 2018

adrenalinová brána na Balkán s dětmi. Poslední prázdninový týden jsem chtěla s dětmi vyrazit ještě na jednu kratší dovolenou. Podmínkou bylo,  abych to zvládla sama odřídit, možnost akčnějšího vyžití pro mě i děti (tč. 8 a 10 let) a aby…

Čtení na 5 minut
PŘECHOD NEJDELŠÍ HŘEBENOVKY VE SLOVINSKU
Avatar uživatele
MONIKA KUPCOVÁ 2020-01-29T18:14:12+01:00 2 komentáře
Slovinsko 2016

Karavanky, to je název pro nejdelší pohoří Slovinska, které tvoří přirozenou 120 km dlouhou hranici mezi Rakouskem a Slovinskem. My si projdeme nejkrásnější hřebenovku těchto hor, od západu na východ.. Karavanky, to je název pro nejdelší pohoří Slovinska, které tvoří přirozenou 120 km dlouhou hranici mezi Rakouskem a Slovinskem.  My si projdeme nejkrásnější hřebenovku těchto hor, neprávem turisty…

Čtení na 28 minut
Roadtrip na jih. Bez auta.
Avatar uživatele
Anet 2019-09-24T10:49:22+02:00 6 komentářů
Evropa 2019

Kdyby ti tvoje dvacetiletá dcera řekla, že stopovala z Mikulova do Brna, ale vzala to oklikou 1400 km... dostala by zaracha, nebo pochvalu?. 1400 km za pět dnů, za 7,40 € na osobu.A naše malý, soukromý, a utajený drama.Skoro.Pro všechny, kteří tvrdí, že se v roce 2019 nedá stopovat, a je to zahrávání si se zdravím.Kteří tvrdí, že když se …

Čtení na 9 minut
Slovinsko
Avatar uživatele Peťule
Peťule 2019-09-08T20:00:04+02:00 0 komentářů
Slovinsko 2019

Je to jako s filmem Bohemian Rhapsody- ve chvíli, kdy ho někteří viděli i třikrát, vypravili jsme se na něj i my... :-) Kohokoliv se letos zeptáte kde byl nebo kam se chystá, odpoví "SLOVINSKO". . Tak jsme se vypravili i my. V září je prý ve Slovinsku nejhezčí počasí, tak jsme tomu uvěřili a cestu naplánovali na první zářijový týden. Předpověď počasí nebyla zrovna ideální, ale vše je zajištěno…

1 další cestopis
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 dny
Navrhni úpravu