Klid, pohoda a krásná příroda

Slovinsko je středoevropský stát bývalé Jugoslávie sousedící s Rakouskem, Maďarskem, Chorvatskem a Itálií. Nepatrnou část země omývá Jaderské moře a nachází se v něm velké množství horských skupin. Země je členem Evropské unie od roku 2004 jako Česká republika. Stejně tak je součástí Schengenského prostoru. Slovinsko je zdaleka nejbohatší zemí z "nových členů" EU přistoupivších po roce 2000.

Je to země, kterou většina Čechů zná především jako stát, který míjí, než dojedou do cílové dovolené v Chorvatsku. A to je veliká škoda, protože tato země i přes svou menší velikost (okolo 20 tisíc km2), což je o něco méně než rozloha Moravy, má svou různorodostí mnoho co nabídnout. Naleznete tu přímořská letoviska, horská střediska, nedotčenou přírodu i kus zajímavé historie a architektury a vyžití všeho druhu. 

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
celoročně
V zimě si zalyžuješ, v létě vykoupeš v moři či jezerech.
Letenky od
5 000 Kč
Je běžná cena letenek, levněji vyjde cesta busem nebo vlakem. Akční letenky do Slovinska
Průvodce pro tebe napsal Kristýna Cikhardtová

Praktické tipy před cestou do Slovinska

Co vidět ve Slovinsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy ve Slovinsku

Mapa s místy co vidět a navštívit ve Slovinsku

Co dělat ve Slovinsku

Co dělat ve Slovinsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Slovinsko.

Počasí ve Slovinsku

Přehledně o počasí ve Slovinsku a teploty během roku. Kdy jet do Slovinska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava ve Slovinsku

Jak se dopravovat a cestovat ve Slovinsku? Cestování ve Slovinsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny ve Slovinsku

Čím platit ve Slovinsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí ve Slovinsku?
Aktuální kurz 1 € = 25.16 Kč

Jídlo ve Slovinsku

Co ochutnat ve Slovinsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí ve Slovinsku a kde se stravovat.

Kultura a lidé ve Slovinsku

Jak se mluví ve Slovinsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Slovinsko a jakou má rozlohu?

Bezpečnost ve Slovinsku

Je Slovinsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality ve Slovinsku + očkování a pojištění.

Víza ve Slovinsku

Je potřeba vízum a pas do Slovinska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Slovinska?

Další průvodce ve Slovinsku a okolí

Veselimo se vas!
Těšíme se na tebe!
Lublaň
Průvodce městem
Hier finden Sie es genießen!
Tady se ti bude líbit!
Rakousko
Průvodce zemí
Benvenuto, il mio amico!
Vítej, příteli!
Itálie
Průvodce zemí
Ovdje ćete uživati u njoj!
Tady se ti bude líbit!
Chorvatsko
Průvodce zemí
Bízunk benne, hogy te!
Těšíme se na tebe!
Maďarsko
Průvodce zemí

Cestopisy ze Slovinska od cestovatelů jako ty

Čtení na 28 minut
Roadtrip na jih. Bez auta.
Anet 2019-09-24T10:49:22+02:00 6 komentářů
Evropa 2019

Kdyby ti tvoje dvacetiletá dcera řekla, že stopovala z Mikulova do Brna, ale vzala to oklikou 1400 km... dostala by zaracha, nebo pochvalu?. 1400 km za pět dnů, za 7,40 € na osobu.A naše malý, soukromý, a utajený drama.Skoro.Pro všechny, kteří tvrdí, že se v roce 2019 nedá stopovat, a je to zahrávání si se zdravím.Kteří tvrdí, že když se …

Čtení na 9 minut
Slovinsko
Avatar uživatele Peťule
Peťule 2019-09-08T20:00:04+02:00 0 komentářů
Slovinsko 2019

Je to jako s filmem Bohemian Rhapsody- ve chvíli, kdy ho někteří viděli i třikrát, vypravili jsme se na něj i my... :-) Kohokoliv se letos zeptáte kde byl nebo kam se chystá, odpoví "SLOVINSKO". . Tak jsme se vypravili i my. V září je prý ve Slovinsku nejhezčí počasí, tak jsme tomu uvěřili a cestu naplánovali na první zářijový týden. Předpověď počasí nebyla zrovna ideální, ale vše je zajištěno…

Čtení na 6 minut
Slovinsko, rafting na Soči
Matúš Bartko 2019-07-19T15:06:18+02:00 0 komentářů
Slovinsko 2019

Slovinci nemajú národné jedlo. . Už dávnejšie som uvažoval nad raftingom v Slovinsku a spojiť nejako oddych s aktívnou dovolenkou. Pár mesiacov dozadu som sa rozhodol to riešiť, napísal chalanom s ktorými som sa bol šnorchlovať v…

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 15 dny
Navrhni úpravu