Alicante

Co dělat v Alicante

Koupání, surfování, potápění

V Alicante a okolí najdete několik parádních míst pro surfaře a také pro „obyčejné“ plavce. Pláže jsou tu písčité, vstup do moře pozvolný a voda krásně průzračná. Na plážích najdete plážové bary i restaurace, společně s půjčovnami propriet na nejrůznější vodní sporty. Na některých plážích jsou i vyznačené zóny pro nudisty, takže ani koupání na Adama tu není problém.

Výlet na hrad

Návštěva hradu ze 13. století, který se tyčí nad městem, je povinná. Nejenom že nabízí krásné rozhledy, ale pokud se na hrad vyšplháte po svých, neplatíte žádné vstupné. Další variantou je na hrad vyjet autem a nechat ho na parkovišti těsně pod hradem, nebo vyjet nahoru na kole, pokud si chcete připlatit za pohodlí, můžete se nahoru nechat vyvézt výtahem – opravdu pozoruhodná kombinace moderny a historie.

Prohlídka starého města

Historické centrum Alicante se starými domy, křivolakými uličkami, bazilikami a katedrálami je ideálním místem k toulkám po svých. Na ulicích najdete mnoho restaurací a kavárniček, v nichž si můžete odpočinout a pozorovat okolní cvrkot. Nebo si posedět na nějakém náměstíčku a jen nasávat okolní atmosféru a třeba si vychutnávat odpolední siestu.

Muzea

Kultura není Alicante cizí, nachází se tu hned několik muzeí. Můžete například bloumat po archeologickém muzeu, které v roce 2004 vyhrálo cenu nejlepší muzeum Evropy, a uvidíte v něm artefakty statisíce let staré, nebo si prohlížet současné umění v MACA, kde ve sbírkách z dvacátého století uvidíte i díla Pabla Picassa či Salvadora Dalího. Na sbírku obrazů se specializuje Gravina Museum of Fine Arts a jedno z muzeí se dokonce nachází i na hoře Benacantil v prostorách hradu.

Výlety do blízkého okolí

V blízkosti Alicante se nachází například ostrov Tabarca, na nějž pravidelně odplouvají lodě z přístavu, jeskyně Canelobre ležící 24 kilometrů od Alicante, které tvoří největší a nejhlubší systém jeskyní v celém Španělsku a každoročně se nepatrně zvětší (slovem nepatrně myslíme o 1 centimetr za 100 let). V jeskyních Canelobre se nachází 70 metrů vysoká klenba, díky níž máte pocit, jako kdybyste se ocitli v katedrále. Přibližně 60 kilometrů od Alicante navštivte další pozoruhodné místo, které stojí za návštěvu: vesnici Guadalest. Leží v horách a je z ní nádherný výhled na nádrž dole v údolí.

Festivaly

Největší slavností, která se odehrává v Alicante, je The Hogueras de San Juan. Jedná se o oslavy svatého Jana, odehrávající se od 20. do 29, června. Oslavy zahrnují ohně, průvody a celá sláva vyvrcholí 29. června večer ohňostrojem. Pokud vás to navnadilo, více info naleznete zde: http://www.alicanteturismo.com/the-hogueras-de-san-juan-festival/?lang=en.

Ochutnávky vína

V okolí Alicante leží několik vinic, můžete se tedy vypravit na venkov a v nějaké vinici ochutnat místní vína, olivy, olivový olej a další místní speciality. Výlet můžete podniknout na vlastí pěst, stačí se vydat směrem do vnitrozemí a rázem se před vámi budou vlnit lány vinic, olivovníky, pomerančovníky a budete mít pocit, že jste se ocitli úplně v jiném světě. Z vín určitě ochutnejte místní specialitu: Alicantské víno, jak se mu po léta říkalo, ale nyní se mu říká Fondillón – jedná se o velmi sladké víno vyráběné z přezrálých hroznů Monastrell, chutí podobné portskému nebo italské Marsale. Pro inspiraci přikládáme tipy na několik vinařství:

  • La Bodegas Pinoso (http://www.bodegaspinoso.com/en/home/) Vinařství Bodega Pinoso bylo založeno roku 1932 a v posledních letech se začalo věnovat ekologickému pěstování vína. Pokud jste tedy zastánci ekologie, vinice spadající pod Bodega Pinoso byste neměli minout.
  • Bodega Santa Catalina del Mañan (http://www.bodegasantacatalina.com/en) Pod vinařství Santa Catalina del Mañan spadají vinice a vinaři vyrábějící kvalitní výběrová vína. Vinařství nabízí jak prohlídky vinic, tak ochutnávky vína a místní kuchyně.
  • Bodegas Francisco Gómez (http://www.bodegasfranciscogomez.es/en/index_en.html) Další ze skupiny vinařství, která se zajímají o ekologii a udržitelnost. Navíc se nachází v údolí obklopeném horami, takže se vám při ochutnávání a prohlídce naskytnou nádherné výhledy. A neochutnáte zde pouze víno, ale také olivové oleje.

Chystáš se do Alicante?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.