10 míst, která doporučujeme v Alicante navštívit

Castillo

Castillo de Santa Bárbara

První místo, které byste měli v Alicante navštívit, je hrad svaté Barbory, který se vypíná nad městem na kopci Benacantil (169 m) a z něhož se budete moci kochat krásnými výhledy. Na hrad se dá dostat buď výtahem, který se nachází nedaleko moře na konci tunelu a v němž najdete i automat na lístky (2,70 euro), nebo pěšky, popřípadě autem z Calle Vázquez de Mella street. Vstupné na hrad se neplatí. Z hradu budete mít město jako na dlani. Více info…

Zobrazit více
Tabarca

Tabarca

Z Alicante během léta vyplouvají každou půlhodinu lodě na nedaleký ostrov Tabarca, který je ideální pro koupání, potápění, a dokonce už tu nabízí i možnost ubytování se. Za ochutnání určitě stojí Caldero Tabarca – rybí pokrm s rýží. Mimo hlavní sezonu je dobré si spoje s Tabarcou vyhledat zde: http://cruceroskontiki.com/en/

Zobrazit více
Playa del Postiguet

Playa del Postiguet

Pláž leží blízko starého města a je velmi oblíbená turisty, neboť je „po ruce“. Pokud se navíc podíváte vzhůru na hrad sv. Barbory, bude vám připomínat lidskou tvář, odtud také vznikla přezdívka „Moor Head“.

Zobrazit více
Explanada

Explanada de España

Promenáda naproti pláži Postiguet je místo, kde si můžete odpočinout na lavičce, nebo tudy jen procházet. Jelikož se jedná místo, které spojuje pláž Postiguet a „vstup“ do města, určitě tudy několikrát projdete. Je lemována palmami a dlážděna 6,5 miliony mramorových dlaždiček, které tvoří efekt vln.

Zobrazit více
La Playa de San Juan

La Playa de San Juan

Nejznámější pláž ležící 5 kilometrů od centra s jemným pískem, bary, restauracemi, obchody a širokou nabídkou vodních sportů. Navíc tato pláž získala modrou vlajku od EU.

Zobrazit více
Concatedral

Concatedral San Nicolás de Bari

Nedaleko radnice v centru města leží kostel věnovaný místnímu patronovi svatému Mikuláši. Kostel byl postaven v 17. století a uvnitř vypadá impozantně, ačkoli se to zvenčí vůbec nezdá.

Zobrazit více
Mercado Central

Mercado Central

Trh nacházející se v obrovské stoleté budově. Pokud chcete ochutnat něco místního, tohle je to pravé místo: ovoce, zelenina, koření a vína – vše na jednom místě.

Zobrazit více
Almadraba

Playa de la Almadraba

Perfektní pláž pro pozorování západů slunce – pro romantické duše ideální místo.

Zobrazit více
Alicante

Museo de Arte Contemporaneo

Pokud vás oslovuje umění, v Alicante se nachází muzeum současného umění, v němž najdete úchvatnou sbírku španělského umění ze 20. století. Narazíte tu na díla Joana Miró, Salvadora Dalí, Juana Gris a Julia González. Muzeum je otevřeno od úterý do neděle a vstupné je zdarma.

Zobrazit více
Ayuntamiento

Ayuntamiento

Budova radnice je obrovská budova v barokním stylu se dvěma věžemi. Na schodišti si povšimněte přístroje, který ve Španělsku používají jako referenční bod k počítání nadmořské výšky. Vstup do radnice je zdarma a za návštěvu stojí Salón Azul (modrý pokoj). V radnici je také vystaveno několik děl Salvadora Dalího.

Zobrazit více
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu