Co tady objevíš?

Přístavní město Alicante leží ve stejnojmenné provincii na východním pobřeží Španělska. Dominantou města je hrad svaté Barbory tyčící se na kopci nad městem, odkud je překrásný výhled na město a okolí. Pod hradem se rozprostírá historické centrum, v němž se nachází také budova místní radnice.

Pobřeží Alicante je lemováno krásnými plážemi s průzračnou vodou, vhodnou jak ke koupání, tak i k surfování. Z přístavu pravidelně odplouvají lodě na nedalekou Tabarcu. Pokud dáváte přednost výletům po pevnině, můžete se vydat na průzkum vinic v okolí, které samozřejmě nabízí i ochutnávky vín, oliv a olivových olejů, nebo do jeskynního komplexu či do vesničky posazené vysoko v horách.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Matoušková
Připrav se na
3–5 dní
Ideální doba k prozkoumání Alicante a nejbližšího okolí.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen – říjen
Počasí dovolenou nezkazí a v moři budete jako ryba ve vodě.
Více o počasí
Letenky od
3 500 Kč
Běžné ceny letenek s nízkonákladovými aerolinkami z okolních letišť.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Castillo de Santa Bárbara

První místo, které byste měli v Alicante navštívit, je hrad svaté Barbory, který se vypíná nad městem na kopci Benacantil (169 m) a z něhož se budete moci kochat krásnými výhledy. Na hrad se dá dostat buď výtahem, který se nachází nedaleko moře na konci tunelu a v němž najdete i automat na lístky (2,70 euro), nebo pěšky, popřípadě autem z Calle Vázquez de Mella street. Vstupné na hrad se neplatí. Z hradu budete mít město jako na dlani. Více info o hradu, ale také o prohlídkách s průvodcem najdete na: http://www.castillodesantabarbara.com/escolares_en.html.

Zavřít boční panel

Tabarca

Z Alicante během léta vyplouvají každou půlhodinu lodě na nedaleký ostrov Tabarca, který je ideální pro koupání, potápění, a dokonce už tu nabízí i možnost ubytování se. Za ochutnání určitě stojí Caldero Tabarca – rybí pokrm s rýží. Mimo hlavní sezonu je dobré si spoje s Tabarcou vyhledat zde: http://cruceroskontiki.com/en/

Zavřít boční panel

Playa del Postiguet

Pláž leží blízko starého města a je velmi oblíbená turisty, neboť je „po ruce“. Pokud se navíc podíváte vzhůru na hrad sv. Barbory, bude vám připomínat lidskou tvář, odtud také vznikla přezdívka „Moor Head“.

Zavřít boční panel

Explanada de España

Promenáda naproti pláži Postiguet je místo, kde si můžete odpočinout na lavičce, nebo tudy jen procházet. Jelikož se jedná místo, které spojuje pláž Postiguet a „vstup“ do města, určitě tudy několikrát projdete. Je lemována palmami a dlážděna 6,5 miliony mramorových dlaždiček, které tvoří efekt vln.

Zavřít boční panel

La Playa de San Juan

Nejznámější pláž ležící 5 kilometrů od centra s jemným pískem, bary, restauracemi, obchody a širokou nabídkou vodních sportů. Navíc tato pláž získala modrou vlajku od EU.

Zavřít boční panel

Concatedral San Nicolás de Bari

Nedaleko radnice v centru města leží kostel věnovaný místnímu patronovi svatému Mikuláši. Kostel byl postaven v 17. století a uvnitř vypadá impozantně, ačkoli se to zvenčí vůbec nezdá.

Zavřít boční panel

Mercado Central

Trh nacházející se v obrovské stoleté budově. Pokud chcete ochutnat něco místního, tohle je to pravé místo: ovoce, zelenina, koření a vína – vše na jednom místě.

Zavřít boční panel

Playa de la Almadraba

Perfektní pláž pro pozorování západů slunce – pro romantické duše ideální místo.

Zavřít boční panel

Museo de Arte Contemporaneo

Pokud vás oslovuje umění, v Alicante se nachází muzeum současného umění, v němž najdete úchvatnou sbírku španělského umění ze 20. století. Narazíte tu na díla Joana Miró, Salvadora Dalí, Juana Gris a Julia González. Muzeum je otevřeno od úterý do neděle a vstupné je zdarma.

Zavřít boční panel

Ayuntamiento

Budova radnice je obrovská budova v barokním stylu se dvěma věžemi. Na schodišti si povšimněte přístroje, který ve Španělsku používají jako referenční bod k počítání nadmořské výšky. Vstup do radnice je zdarma a za návštěvu stojí Salón Azul (modrý pokoj). V radnici je také vystaveno několik děl Salvadora Dalího.

Počasí a sezóny v Alicante

Počasí

Nejteplejší měsíce jsou červen, červenec a srpen. V těchto měsících panují časté vlny veder, kdy teplota překročí i 40 °C, ale průměrné teploty se drží od 28 °C do 30 °C. Moře má v létě příjemných 25 °C. Nejméně deštivým měsícem je červen, a naopak nejdeštivějším září, kdy hrozí i záplavy.

V říjnu již začíná být večer zima (očekávejte cca 10 °C) a přes den se dočkáme pouhých 6 hodin slunečního svitu a teplota moře klesá i na 19 °C. V zimních měsících bývá sucho a větrno a nejstudenější měsíc je bezesporu leden, kdy průměrné teploty dosahují 12 °C. S jarem opět přichází příjemnější teploty a více slunečního svitu. Některé dny mohou spadnout nárazové srážky, ale teploty už se blíží i k 20 °C a od dubna sem už proudí první nadšenci, kteří se koupou v moři, to má již v jarních měsících příjemných 19 °C.

Sezóny a kdy vyrazit

Město Alicante, nebo také Alacant, jak mu říkají místní, je známé díky svým plážím, promenádám lemovaným palmami, příjemným podnebím vhodným pro celoroční návštěvy (nejlepší počasí na koupání je od června do října), ale také díky rušnému nočnímu životu. Pokud se chcete vyhnout hlavní letní sezoně (červen až srpen) přijeďte v září, kdy se Alicante začíná postupně vylidňovat, nebo naopak v dubnu, popřípadě květnu, než se město začne zalidňovat. A pokud nestojíte o koupání v moři, odjeďte sem klidně i v zimě, abyste se vyhnuli teplotám pod nulou a sněhu, což obojí tou dobou panuje u nás v Čechách.

Skvělé akce do Alicante

Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 50%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 71%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 100%
Akce starší 2 týdnů
8 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu