Alicante

Počasí v Alicante a kdy sem jet

Počasí v Alicante

Nejteplejší měsíce jsou červen, červenec a srpen. V těchto měsících panují časté vlny veder, kdy teplota překročí i 40 °C, ale průměrné teploty se drží od 28 °C do 30 °C. Moře má v létě příjemných 25 až 27 °C. Nejméně deštivým měsícem je červen, a naopak nejdeštivějším září, kdy hrozí výjimečně i záplavy.

V říjnu již začíná být večer zima (očekávejte cca 10 °C) a přes den se dočkáme pouhých 6 hodin slunečního svitu a teplota moře klesá i na 19 °C. V zimních měsících bývá sucho a větrno a nejstudenější měsíc je bezesporu leden, kdy průměrné teploty dosahují 12 °C. S jarem opět přichází příjemnější teploty a více slunečního svitu. Některé dny mohou spadnout nárazové srážky, ale teploty už se blíží i k 20 °C a od dubna sem už proudí první nadšenci, kteří se koupou v moři, to má již v jarních měsících příjemných 19 °C.

Alicante během roku

Na alicantské letiště míří nízkonákladové aerolinky po celý rok, město tak není čistě letní destinací. Podívejte se, jaké počasí můžete čekat v jednotlivých měsících roku.

Počasí v lednu

Lednové počasí vybízí k procházkám po městě a výletů do vnitrozemí. Teploty se pohybují na příjemných 17 °C, prší jen příležitostně formou přeháněk. Na pobřeží může foukat chladnější vítr, ale rozhodně ne natolik nepříjemný, aby kazil výlet.

Počasí v únoru

I únorové teploty spíš připomínají jaro a běžně stoupají na 17 °C, výjimečně se šplhají i ke 20 °C. Je však třeba přibalit i teplejší oblečení kvůli chladným večerům a nocím. Deště je málo, sprchne zhruba každý 5. den v měsíci. 

Počasí v březnu

Ačkoliv je v našich končinách březen často typickým zimním měsícem, v Alicante naplno bují jaro. Teploty běžně dosahují 19 °C, příroda je zelená a rozkvetlá a na sluníčku, které svítí po většinu dne, je už opravdu příjemně. Slunění na plážích znepříjemňuje jen docela silný vítr, ale k poznávání města i výletů do okolí je počasí naprosto ideální.

Počasí v dubnu

Duben spíš než apríl připomíná přechod jara v léto. Teploty běžně stoupají nad 21 °C, po většinu dne je slunečno a slabá přeháňka se objeví v průměru jen 4 dny v měsíci. Příroda je ještě krásně zelená a rozkvetlá a kromě poznávání Alicante láká i k výletům do okolí.

Počasí v květnu

V květnu již pravidelně teploty atakují letních 25 °C a tento měsíc je posledním, kdy ještě občas může sprchnout slabá přeháňka. To znamená, že příroda ještě stále nese rysy zeleně i rozkvetlých květů. Naposledy v roce.

Ačkoliv venkovní teploty svádí ke koupání v moři, voda ještě úplně prohřátá není a její teplota dosahuje maximálně 19 °C.

Počasí v červnu

Během června v Alicante naplno odstartuje letní sezona. Teploty jsou běžně v rozmezí 26 a 31 °C a ke konci měsíce už se pravidelně objevují i extrémní suchá horka. Prší jen výjimečně a prakticky neustále zde svítí slunce.

Moře je prohřáté zhruba na 22 °C.

Počasí v červenci

Červenec je nejsušším měsícem v roce, kdy je déšť naprosto výjimečným jevem. Po celý den svítí slunce a teploty se běžně pohybují na 31 °C, výjimkou ale nejsou ani vedra sahající ke 40 °C. Během července se dá v Alicante tak maximálně koupat v moři, pro městskou turistiku to není vhodné období.

Počasí v srpnu

Alicante v srpnu zažívá největší horka, která večer přecházejí občas v dusné počasí, ale srážek a bouřek je pořád naprosté minimum. Teploty se pohybují v rozmezí 31 °C a 38 °C, výjimkou nejsou ani horka přes 40 °C.

Městská turistika během srpna je takřka nemožná a vhodnější je vyrazit do menších letovisek podél pobřeží Costa Blanca.

Voda v moři mívá běžně 27 °C a ani ta tak příliš neochladí.

Počasí v září

Letní teploty mezi 27 °C a 33 °C pokračují i v září, jsou však ochlazovány výraznými odpoledními přeháňkami a často i bouřkami. I když je září nejdeštivější měsíc v roce, stejně po většinu dne bude slunce nebo polojasno a obvykle až k večeru začíná pršet.

Teplota moře je stále vysoká z léta a pohybuje se kolem 25 °C.

Počasí v říjnu

Říjen je po září statisticky druhým nejdeštivějším měsícem v roce, pořád ale prší jen zhruba 4-5 dnů v měsíci, takže stále ještě možnou letní dovolenou srážky nijak zvlášť neovlivní. Teploty stoupají na 21 až 27 °C a voda v moři má pořád ještě příjemných 23 °C. 

Ceny ubytování v Alicante navíc během října jdou výrazně dolů a oproti létu jsou hotely až o 70% levnější!

Počasí v listopadu

Listopad je ideální měsíc pro městskou turistiku. Vzhledem k tomu, že Alicante nepatří mezi nejznámější historická města, turistů je zde minimum, ale teploty se drží na krásných 20 °C, srážek opět ubývá a většinu dne svítí sluníčko.

Počasí v prosinci

Předvánoční období je v Alicante kouzelné. Řekněte, kde jinde zažijete nazdobené ulice a plážové promenády s minimem turistů, denními teplotami kolem 17 °C a častou jasnou oblohou? Přesto si nezapomeňte přibalit teplé oblečení, protože večer teplota výrazně klesá a může být výjimečně i pod 7 °C.

Tabulka teplot během roku

Alicante - Teploty během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
polojasno
16 °C
únor
polojasno
16 °C
březen
polojasno
18 °C
duben
polojasno
20 °C
květen
jasno
23 °C
červen
jasno
28 °C
červenec
jasno
33 °C
srpen
jasno
34 °C
září
jasno
28 °C
říjen
jasno
24 °C
listopad
polojasno
19 °C
prosinec
polojasno
16 °C

Teplota moře v Alicante -

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
15 °C
únor
prázdné
14 °C
březen
prázdné
14 °C
duben
prázdné
16 °C
květen
prázdné
19 °C
červen
prázdné
22 °C
červenec
prázdné
25 °C
srpen
prázdné
27 °C
září
prázdné
25 °C
říjen
prázdné
23 °C
listopad
prázdné
19 °C
prosinec
prázdné
19 °C

Kdy jet do Alicante

Město Alicante, nebo také Alacant, jak mu říkají místní, je známé díky svým plážím, promenádám lemovaným palmami, příjemným podnebím vhodným pro celoroční návštěvy (nejlepší počasí na koupání je od června do října), ale také díky rušnému nočnímu životu.

Plážová dovolená je nejlepší mezi červnem a zářím, kdy panují nejvyšší teploty vzduchu i vody. Naproti tomu ceny ubytování a služeb jsou zdaleka nejvyšší a horka tak velká, že znemožňují jinou než plážovou turistiku.

Pokud nestojíte o koupání v moři, odjeďte sem klidně i v zimě, abyste se vyhnuli teplotám pod nulou a sněhu, což obojí tou dobou panuje u nás v Čechách. Zimní Alicante je velmi příjemné s minimem turistů a levným ubytováním.

Chystáš se do Alicante?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 19. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.