Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Alicante
Teploty během roku

16 °C

16 °C

18 °C

20 °C

23 °C

28 °C

31 °C

30 °C

28 °C

24 °C

19 °C

16 °C

Počasí v Alicante

Nejteplejší měsíce jsou červen, červenec a srpen. V těchto měsících panují časté vlny veder, kdy teplota překročí i 40 °C, ale průměrné teploty se drží od 28 °C do 30 °C. Moře má v létě příjemných 25 °C. Nejméně deštivým měsícem je červen, a naopak nejdeštivějším září, kdy hrozí i záplavy.

V říjnu již začíná být večer zima (očekávejte cca 10 °C) a přes den se dočkáme pouhých 6 hodin slunečního svitu a teplota moře klesá i na 19 °C. V zimních měsících bývá sucho a větrno a nejstudenější měsíc je bezesporu leden, kdy průměrné teploty dosahují 12 °C. S jarem opět přichází příjemnější teploty a více slunečního svitu. Některé dny mohou spadnout nárazové srážky, ale teploty už se blíží i k 20 °C a od dubna sem už proudí první nadšenci, kteří se koupou v moři, to má již v jarních měsících příjemných 19 °C.

Kdy jet do Alicante

Město Alicante, nebo také Alacant, jak mu říkají místní, je známé díky svým plážím, promenádám lemovaným palmami, příjemným podnebím vhodným pro celoroční návštěvy (nejlepší počasí na koupání je od června do října), ale také díky rušnému nočnímu životu. Pokud se chcete vyhnout hlavní letní sezoně (červen až srpen) přijeďte v září, kdy se Alicante začíná postupně vylidňovat, nebo naopak v dubnu, popřípadě květnu, než se město začne zalidňovat. A pokud nestojíte o koupání v moři, odjeďte sem klidně i v zimě, abyste se vyhnuli teplotám pod nulou a sněhu, což obojí tou dobou panuje u nás v Čechách.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu