Zavřít boční panel

Ubytování v Alicante

Kde se ubytovat v Alicante

V blízkosti hradu sv. Barbory

Taktické místo k ubytování, blízko hradu, v centru a nedaleko pláže. Pod hradem se nachází také nejvyšší budova v Alicante (cca 300 metrů od pláže Postiguet), která slouží zároveň jako hotel. Jmenuje se Tryp Alicante Gran Sol Hotel a výhled z něj je parádní.

U pláže

Další hotely, v nichž se můžete ubytovat, leží buď přímo u pláže, nebo lemují promenádu – zde záleží na vašem rozpočtu a věcech, které preferujete, nachází se zde všechny hotelové kategorie.

Ceny

Za noc v nejvyšší budově v Alicante, hotelu Gran Sol, zaplatíte od 2.300 Kč/noc výše, za drahé čtyřhvězdičkové hotely u pláže zaplatíte podobnou částku. Naprostým opakem je cenově dostupný Ibis Budget, kde noc stojí od 900 Kč. Jednoduchý pokoj pro jednoho přes airbnb v centru stojí od 240 Kč/noc. Pěkné menší byty na airbnb se dají sehnat od 700 Kč/noc a podobně stojí i noc v malých hotelech se snídaní (2–3 hvězdičky). Pěkné apartmány pro maximálně 4 osoby vás přijdou na 560 Kč/osoba/noc.

Jednoduché srovnání hotelů provedete třeba na booking.com.

Vyhledej si svůj hotel v Alicante. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Přístavní město Alicante leží ve stejnojmenné provincii na východním pobřeží Španělska. Dominantou města je hrad svaté Barbory tyčící se na kopci nad městem, odkud je překrásný výhled na město a okolí. Pod hradem se rozprostírá historické centrum, v němž se nachází také budova místní radnice.

Pobřeží Alicante je lemováno krásnými plážemi s průzračnou vodou, vhodnou jak ke koupání, tak i k surfování. Z přístavu pravidelně odplouvají lodě na nedalekou Tabarcu. Pokud dáváte přednost výletům po pevnině, můžete se vydat na průzkum vinic v okolí, které samozřejmě nabízí i ochutnávky vín, oliv a olivových olejů, nebo do jeskynního komplexu či do vesničky posazené vysoko v horách.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Matoušková
Připrav se na
3–5 dní
Ideální doba k prozkoumání Alicante a nejbližšího okolí.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen – říjen
Počasí dovolenou nezkazí a v moři budete jako ryba ve vodě.
Více o počasí
Letenky od
3 500 Kč
Běžné ceny letenek s nízkonákladovými aerolinkami z okolních letišť.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu