Alicante

Ubytování v Alicante

Alicante je sice relativně malé město, ale okolní příměstská letoviska se táhnou i do vzdálenosti několika kilometrů od centra a na výběru lokality hotelu tak dost záleží.

Ubytování v Alicante hledejte na prověřených webech. Kromě booking.com doporučujeme stejný hotel zkontrolovat i na severu agoda.com, kde můžete najít levnější nabídky. Platí to však i naopak, proto vždy doporučujeme porovnat oba weby.

Míříte-li do Alicante v letní sezoně, ubytování rezervujte s co největším předstihem (ideálně 4 až 6 měsíců). S blížícím se datem cesty rychle ubývá levných nabídek.

Kde se ubytovat v Alicante

Historické centrum

Taktické místo k ubytování, blízko hradu, v centru a nedaleko pláže. Centrem projíždí všechny linky tramvají a autobusů, blízko to budete mít na hlavní vlakové i autobusové nádraží a restaurací či obchodů je zde bezpočet.

Zároveň v centru najdete nejvíce levných hostelů či guesthousů.

Levné 3* hotely nebo penziony do 2 500 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji:

Speciální tip pro cestovatele, kteří zas až tolik neřeší peníze, je hotel Alicante Gran Sol by Meliá ***** v nejvyšší alicantské budově s krásným výhledem na pláž a město.

Pod hradem se nachází také nejvyšší budova v Alicante (cca 300 metrů od pláže Postiguet), která slouží zároveň jako hotel. Jmenuje se Tryp Alicante Gran Sol Hotel a výhled z něj je parádní.

Přímo na pláži

Na největší centrální pláži Postiguet se můžete ubytovat v hotelu Melia Alicante ****, kde vyšší cenu kompenzuje vlastní vyhrazená část pláže i dostupnost centra pěšky do 10 minut.

Desítky dalších ubytování na pláži, převážně apartmánového typu, pak hledejte ve čtvrti San Juan, kde se zároveň nachází největší pláž v Alicante.

U pobřežní promenády

Další hotely, v nichž se můžete ubytovat, lemují promenádu – nejsou však přímo u pláže. Můžete zde narazit na velmi zajímavé cenové nabídky. Vybíráme hotely s dobrou dostupností k centru i plážím:

  • Hotel Albahia Alicante *** – dobře hodnocený hotel mezi centrem a pláží San Juan a cenami v rozmezí 1 600 až 2 200 Kč v letní sezoně

Ubytování a zájezdy na Costa Blanca

Míříte spíš za plážovou dovolenou do pravých letovisek? Pak vyrazte mimo Alicante do některých z pobřežních měst, která detailně popisujeme v separátním průvodci po pobřeží Costa Blanca.

Ceny hotelů v Alicante

Ceny ubytování v Alicante i okolních letoviscích velmi záleží na sezoně. Nejvyšší ceny logicky očekávejte v období od června do září, kdy za běžný 3* hotel v blízkosti pláže většinou zaplatíte od 3 000 Kč výše za noc ve 2lůžkovém pokoji.

Ceny mimo sezonu pak klesají o 30 až 50% a za hotel v centru Alicante tak klidně zaplatíte kolem 1 500 Kč.

Chystáš se do Alicante?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 01. 2023
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Alicante. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.