Alicante

Doprava v Alicante

Jak se dostat do Alicante

Letecky

Přímé lowcostové spojení s Alicante má díky aeroliniím Ryanair několik měst v okolí České republiky, jmenovitě se jedná o Norimberk, Krakov a Berlín se svými dvěma letišti. V letní sezóně 2018 byla spuštěna taktéž přímá linka z Pardubic.

Zpáteční letenky se mnohdy pohybují na hranici 2 000 – 3 000 Kč, během letních prázdnin kupujte ideálně s tří měsíčním předstihem. Na letiště v Alicante doletíte za necelé 3 hodiny.

Autobusem po Španělsku

Při toulkách napříč Španělskem uvítáte četná autobusová spojení do Alicante z větších či menších měst v okolí a regionu. Přehlednou mapu autobusových spojů včetně cen a jízdních řádů hledejte na www.alsa.com/en. Do Alicante se také dostanete vlakem z Madridu (3,5 hodiny), nebo z Barcelony (4,5 hodiny).

Jak cestovat po Alicante

Centrum města bez problémů zvládnete projít po vlastních, k delším vzdálenostem využijete autobusy, tramvaje či jízdní kolo.

Tramvaje a městské autobusy

Po Alicante můžete využívat tramvaje a autobusy. Nepřestupní lístek na autobus stojí 1,45 euro a koupíte ho rovnou u řidiče, který má i na vrácení, v tramvaji využijte automat. Síť tramvají v Alicante je velmi moderní a jedná se o kombinaci tramvaje a metra, proto si pořádně uschovejte lístek, neboť v některých zastávkách ho budete potřebovat u východu. Pokud víte, že pojedete alespoň desetkrát, stojí za zvážení koupě speciálních karet „Móbilis card“. Prodávají se v trafikách a pobočkách EMT. Dají se nabít na 10 jízd a pak dobíjet. Jen si pohlídejte, kterou kartu si zakoupíte, každá platí na jiná tarifní pásma a jiný časový úsek, nejlevnější stojí 10 eur. Další možností je zakoupení neomezeného jednodenního lístku (za 4 eura), dvoudenního (6,70 eur) nebo třídenního (9,70 eur). Rodiny a skupiny s více jak deseti členy mají slevy.

V Alicante se nachází šest tarifních zón, které jsou označeny písmeny A–F.

Přehlednou tabulku cen tramvaje najdete zde: www.tramalicante.es  a přehlednou mapku všech tramvajových linek včetně vyznačených tarifních pásem můžete zkoumat zde: www.alicanteturismo.com/alicante-public-transport

Pokud máte rádi vše na jednom místě ve vašem mobilu, zvažte stažení aplikace Alicante Bus (pro Android: play.google.com/store / pro iOS: itunes.apple.com/us/app). Nabízí jízdní řády a informace v reálném čase.

Jízdní kolo

Pokud nechcete využívat hromadnou dopravu, můžete si vypůjčit kolo, silniční se dá pronajmout od 70 eur za dva dny, to klasické „městské“ od 12 eur/den. Po centru města se můžete pohodlně dopravovat po svých.

Po okolí vlaky

Na konci pláže Postiguet, která leží přímo pod hradem svaté Barbory, se nachází vlaková stanice, z níž můžete jet do dalších oblastí nedaleko Alicante, například do nedalekého Benidormu.

Chystáš se do Alicante?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 19. 05. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.