Zavřít boční panel

Doprava v Alicante

Jak se dostat do Alicante

Letecky

Přímé lowcostové spojení s Alicante má díky aeroliniím Ryanair několik měst v okolí České republiky, jmenovitě se jedná o Norimberk, Krakov a Berlín se svými dvěma letišti. V letní sezóně 2018 byla spuštěna taktéž přímá linka z Pardubic.

Zpáteční letenky se mnohdy pohybují na hranici 2 000 – 3 000 Kč, během letních prázdnin kupujte ideálně s tří měsíčním předstihem. Na letiště v Alicante doletíte za necelé 3 hodiny.

Autobusem po Španělsku

Při toulkách napříč Španělskem uvítáte četná autobusová spojení do Alicante z větších či menších měst v okolí a regionu. Přehlednou mapu autobusových spojů včetně cen a jízdních řádů hledejte na www.alsa.com/en. Do Alicante se také dostanete vlakem z Madridu (3,5 hodiny), nebo z Barcelony (4,5 hodiny).

Jak cestovat po Alicante

Centrum města bez problémů zvládnete projít po vlastních, k delším vzdálenostem využijete autobusy, tramvaje či jízdní kolo.

Tramvaje a městské autobusy

Po Alicante můžete využívat tramvaje a autobusy. Nepřestupní lístek na autobus stojí 1,45 euro a koupíte ho rovnou u řidiče, který má i na vrácení, v tramvaji využijte automat. Síť tramvají v Alicante je velmi moderní a jedná se o kombinaci tramvaje a metra, proto si pořádně uschovejte lístek, neboť v některých zastávkách ho budete potřebovat u východu. Pokud víte, že pojedete alespoň desetkrát, stojí za zvážení koupě speciálních karet „Móbilis card“. Prodávají se v trafikách a pobočkách EMT. Dají se nabít na 10 jízd a pak dobíjet. Jen si pohlídejte, kterou kartu si zakoupíte, každá platí na jiná tarifní pásma a jiný časový úsek, nejlevnější stojí 10 eur. Další možností je zakoupení neomezeného jednodenního lístku (za 4 eura), dvoudenního (6,70 eur) nebo třídenního (9,70 eur). Rodiny a skupiny s více jak deseti členy mají slevy.

V Alicante se nachází šest tarifních zón, které jsou označeny písmeny A–F.

Přehlednou tabulku cen tramvaje najdete zde: www.tramalicante.es  a přehlednou mapku všech tramvajových linek včetně vyznačených tarifních pásem můžete zkoumat zde: www.alicanteturismo.com/alicante-public-transport

Pokud máte rádi vše na jednom místě ve vašem mobilu, zvažte stažení aplikace Alicante Bus (pro Android: play.google.com/store / pro iOS: itunes.apple.com/us/app). Nabízí jízdní řády a informace v reálném čase.

Jízdní kolo

Pokud nechcete využívat hromadnou dopravu, můžete si vypůjčit kolo, silniční se dá pronajmout od 70 eur za dva dny, to klasické „městské“ od 12 eur/den. Po centru města se můžete pohodlně dopravovat po svých.

Po okolí vlaky

Na konci pláže Postiguet, která leží přímo pod hradem svaté Barbory, se nachází vlaková stanice, z níž můžete jet do dalších oblastí nedaleko Alicante, například do nedalekého Benidormu.

Co tady objevíš?

Přístavní město Alicante leží ve stejnojmenné provincii na východním pobřeží Španělska. Dominantou města je hrad svaté Barbory tyčící se na kopci nad městem, odkud je překrásný výhled na město a okolí. Pod hradem se rozprostírá historické centrum, v němž se nachází také budova místní radnice.

Pobřeží Alicante je lemováno krásnými plážemi s průzračnou vodou, vhodnou jak ke koupání, tak i k surfování. Z přístavu pravidelně odplouvají lodě na nedalekou Tabarcu. Pokud dáváte přednost výletům po pevnině, můžete se vydat na průzkum vinic v okolí, které samozřejmě nabízí i ochutnávky vín, oliv a olivových olejů, nebo do jeskynního komplexu či do vesničky posazené vysoko v horách.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Matoušková
Připrav se na
3–5 dní
Ideální doba k prozkoumání Alicante a nejbližšího okolí.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen – říjen
Počasí dovolenou nezkazí a v moři budete jako ryba ve vodě.
Více o počasí
Letenky od
3 500 Kč
Běžné ceny letenek s nízkonákladovými aerolinkami z okolních letišť.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu