Puerto Banús Marbella

Počasí na Costa del Sol a kdy sem jet

Počasí na Costa del Sol

Costa del Sol nabízí jedno z nejpříjemnějších podnebí na evropském kontinentu. Pobřeží se může pochlubit 325 slunečnými dny v roce a stále přívětivými teplotami. Léta jsou zde suchá a horká s neustále vhodnými podmínkami pro plážovou dovolenou.

I během zimy je však Costa del Sol ideální pro výlety, pěší či městskou turistiku.

Aktuální nabídka zájezdů na Costa del Sol

Počasí na jaře

Jaro na Costa del Sol je příjemným obdobím pro poznávání a výlety. Teploty se běžně pohybují 22 °C a 27 °C a prší zde jen zřídka formou krátkých přeháněk. Ačkoliv se teploty přes den často vyhoupnou nad letních 25 °C, moře zatím prohřáté příliš není a ke koupání jen pro otužilé.

Počasí v létě

Léto je hlavní sezonou na Costa del Sol. Začíná již začátkem června a končí až v polovině října. Nejvyšší průměrné teploty očekávejte mezi polovinou června a koncem srpna, kdy běžně vystupují nad 32 °C a výjimkou nejsou ani teplotní extrémy s teplotami sahajícími ke 40 °C. 

Ještě v polovině října jsou teploty pravidelně nad třicítkou a moře je na příjemnou teplotu okolo 23 °C prohřáté až do konce října.

Období letních prázdnin je ideální k plážové turistice, ale ne příliš vhodné k pěším výletům a vycházkám po městech, které můžou být kvůli vysokým teplotám velmi vyčerpávající.

Déšť je během léta naprosto výjimečný úkaz.

Počasí na podzim

Podzimní teploty zvolna klesají až k 18 °C, ale zřídkakdy klesnou níž. Čas od času se objeví dešťová přeháňka či bouřka, ale jen málokdy ovlivní dovolenou. Většinu dne bude na obloze sluníčko a teploty budou lákat k výletům do hor a procházkám po městech.

Počasí v zimě

Zima je nejchladnějším obdobím na Costa del Sol s teplotami klesajícími až 16 °C, ani v noci však neklesnou pod 8 °C. Sníh je na Costa del Sol neznámý pojem, jen zhruba každý druhý den zaprší krátkými přeháňkami.

V zimě si užijete především výletování po městech, je však třeba počítat s velmi omezenými službami. Většina hotelů, ale i restaurací je během zimy zavřená a připravuje se na letní sezonu.

Teplota moře na Costa del Sol

Středozemní moře je na Costa del Sol relativně studené, alespoň v porovnání s teplotami v podobných zeměpisných šířkách například v Itálii či Řecku. Na koupání se moře prohřeje až v polovině června, kdy jeho teplota vystoupí nad 20 °C a trvá až do poloviny října. 

Nejteplejší moře očekávejte v srpnu a září, kdy teplota vody vystupuje až nad 23 °C.

Tabulka teplot během roku

Costa del Sol - Teploty vzduchu během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
20 °C
únor
polojasno
20 °C
březen
jasno
22 °C
duben
jasno
24 °C
květen
jasno
26 °C
červen
jasno
30 °C
červenec
jasno
33 °C
srpen
jasno
33 °C
září
jasno
29 °C
říjen
jasno
26 °C
listopad
přeháňky
22 °C
prosinec
přeháňky
19 °C

Teplota moře -

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
15 °C
únor
prázdné
15 °C
březen
prázdné
15 °C
duben
prázdné
16 °C
květen
prázdné
19 °C
červen
prázdné
22 °C
červenec
prázdné
24 °C
srpen
prázdné
24 °C
září
prázdné
22 °C
říjen
prázdné
20 °C
listopad
prázdné
18 °C
prosinec
prázdné
16 °C

Kdy jet na Costa del Sol

Většina turistů míří na Costa del Sol za koupáním v moři a plážovou dovolenou. V takovém případě dovolenou v jižní Andalusii plánujte na období od poloviny června do poloviny září, kdy jsou nejvyšší teploty vzduchu i moře a všechny služby jsou otevřené.

Chcete-li se toulat po Costa del Sol a objevovat městečka bez turistů, případně vyrážet na výlety do méně známých pohoří, pak je vhodným obdobím březen až květen a pak také říjen a listopad.

Chystáš se na Costa del Sol?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 27. 07. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.