Puerto Banús Marbella

Doprava na Costa del Sol

Jak nejlépe cestovat po Costa del Sol veřejnou dopravou nebo autem? Zjistíte v této kapitole.

Autem

Cestování autem je ideální v případě, že chcete objevovat více letovisek a vypravovat se na časté výlety do hor nebo menších vesniček.

Jaké jsou ceny autopůjčoven, dopravní předpisy nebo kolik stojí mýtné na dálnicích se dočtete v detailní kapitole Půjčení auta.

Porovnej ceny a rezervuj auto

Vlakem

Po Costa del Sol se můžete jednoduše vlakem dopravit pouze mezi Málagou, letištěm Málaga a letovisky Torremolinos, Benalmádena a Fuengirola. Vede tudy trať příměstské železnice "Cercanías" linky C1. Linka je velmi frekventovaná a spoje na ní jezdí každých 20 minut po celý den, večer a o víkendech se interval prodlužuje na 30 minut.

Kde jsou nejlevnější resorty na Costa del Sol?

Ceny jízdenek se počítají podle zón - mapa zón - a jejich seznam najdete na webu španělských železnic renfe.com/suburban-malaga.

Například jízda po celé trase z konečné na konečnou vyjde jen na 3,60 EUR. Na zpáteční jízdenku se neposkytuje žádná sleva. Lístky si jednoduše koupíte v automatu na každé stanici, kde lze platit jak hotovostí, tak kartou.

Východně od Málagy do letovisek Torre del Mar či Nerja žádná železnice nevede.

Autobusem

Nejrozšířenější způsob dopravy však představují autobusy, které fungují jak na dálkových, tak na lokálních spojích v rámci jednotlivých letovisek.

Západní pobřeží

Na západní částí Costa del Sol mezi Málagou a Gibraltarem kraluje dopravní společnost Avanzabus, které zde provozuje prakticky všechny trasy. Na dálkových spojích koupíte nejlevněji jízdenky přes web booking.avanzabus.com, které můžete použít i v mobilní formě, řidiči stačí ukázat QR kód. Lístky nejsou nijak drahé a pohybují se od 3 EUR po 15 EUR za celou trasu z Málagy do La Líney poblíž Gibraltaru.

Lístky na lokálních trasách v rámci jednotlivých letovisek nebo do okolních obcí zakoupíte jen u řidiče, případně ve stáncích Avanzabus, které jsou umístěny vždy na hlavní autobusové stanici. Tyto jízdenky stojí maximálně 1,50 EUR.

Užitečné odkazy Avanzabus:

Východní pobřeží

Na východ od Málagy do letovisek Torre del Mar, Torrox či Nerja dominují spoje autobusů největšího španělského dopravce Alsa. I v tomto případě platí, že nejjednodušší varianta koupě jízdenek je online přes web alsa.es nebo přes mobilní aplikaci (Google Play / App Store).

Spojení na nejfrekventovanější trase Málaga – Torre del Mar – Nerja jezdí i několikrát za hodinu a jízdenky budou stát maximálně 5 EUR.

Chystáš se na Costa del Sol?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 06. 05. 2024