Puerto Banús Marbella

Jak se dostat na Costa del Sol

Letecky bez cestovky

Costa del Sol je nejlépe dostupné letadlem skrz velké mezinárodní letiště Málaga (AGP), které leží zhruba uprostřed pobřeží. Přímo z letiště se nejlépe dostanete do Málagy a letovisek Benalmádena, Fuengirola či Torremolinos železnicí, který zastavuje u terminálu.

Do Málagy létá mnoho leteckých společností z celé Evropy včetně všech low-costových aerolinek.

Z Prahy do Málagy provozuje přímé lety tuzemská aerolinka Smartwings a německé Eurowings. Zpáteční letenky během hlavní sezony se pohybují kolem 6 000 Kč, v akcích ale lze pořídit letenky i pod 3 000 Kč. Po odchodu aerolinky Ryanair z trasy Praha – Málaga už levné letenky pod 2 000 Kč neseženete.

Ještě levnější letenky pořídíte například z Vídně, odkud nejlevnější spojení nabízejí aerolinky Ryanair a Wizz Air.

Zajímavou variantou letecké dopravy na Costa del Sol je let na exotické letiště Gibraltar, které protíná silnice i chodník pro pěší. Na toto letiště se dostanete pouze z Londýna a dalších britských měst.

Letecky s cestovkou

Tato část španělského pobřeží láká na pohodovou dovolenou s cestovní kanceláří bez starostí. Letoviska na západ od Málagy jsou plné velkých hotelových resortů a živých pláží se spoustou aktivit. Costa del Sol patří mezi dražší španělské destinace, a proto počítejte s cenami leteckých zájezdů z Prahy od cca 12 000 Kč s polopenzí / 15 000 Kč s all-inclusive na vedlejší sezonu.

Během léta se ceny zvedají až na 20 000 Kč s all-inclusive, last-minute nabídky s cenami pod 15 000 Kč se objevují poměrně málo, ale šance existuje vždy. Hlídejte aktuální ceny a last-minute nabídky ideálně na vícero portálech:

Po zemi

Míříte-li na Costa del Sol z jiných španělských regionů, pak máte kromě letecké dopravy i široké možnosti dopravy po zemi.

Vlakem se snadno dostanete do Málagy z Madridu či Córdoby, odkud vede vysokorychlostní železnice. Dále jezdí přímé vlaky také do Granady či Sevilly, ale tam už bývá rychlejší a levnější spojení autobusem. Jízdenky kupujte ideálně s co největším předstihem a pouze přes oficiální web španělských drah renfe.com.

Autobusem se na Costa del Sol dostanete nejrychleji z ostatních míst na španělském pobřeží. Například z Almeríe, Granady, Alicante, Sevilly či Valencie využijete nejčastěji společnosti Alsa, zatímco při cestě na jih do Algeciras a na Gibraltar (La Línea) pojedete se společností Avanza.

Chystáš se na Costa del Sol?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 27. 07. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.