Letecky

Costa del Sol je nejlépe dostupné letadlem skrz velké mezinárodní letiště Málaga (AGP), které leží zhruba uprostřed pobřeží. Přímo z letiště se nejlépe dostanete do Málagy a letovisek Benalmádena, Fuengirola či Torremolinos železnicí, který zastavuje u terminálu.

Do Málagy létá mnoho leteckých společností z celé Evropy včetně všech low-costových aerolinek.

Z Prahy do Málagy provozuje přímé lety tuzemská aerolinka Smartwings, německé Eurowings a nízkonákladový Ryanair. Zpáteční letenky během hlavní sezony se pohybují kolem 4 000 Kč, v akcích ale lze pořídit letenky i pod 2 000 Kč, v zimě pak zejména u Ryanairu výjimečně i pod 1 000 Kč.

Ještě levnější letenky pořídíte například z Vídně, odkud nejlevnější spojení nabízejí aerolinky Ryanair a Wizz Air.

Zajímavou variantou letecké dopravy na Costa del Sol je let na exotické letiště Gibraltar, které protíná silnice i chodník pro pěší. Na toto letiště se dostanete pouze z Londýna a dalších britských měst.

Po zemi

Míříte-li na Costa del Sol z jiných španělských regionů, pak máte kromě letecké dopravy i široké možnosti dopravy po zemi.

Vlakem se snadno dostanete do Málagy z Madridu či Córdoby, odkud vede vysokorychlostní železnice. Dále jezdí přímé vlaky také do Granady či Sevilly, ale tam už bývá rychlejší a levnější spojení autobusem. Jízdenky kupujte ideálně s co největším předstihem a pouze přes oficiální web španělských drah renfe.com.

Autobusem se na Costa del Sol dostanete nejrychleji z ostatních míst na španělském pobřeží. Například z Almeríe, Granady, Alicante, Sevilly či Valencie využijete nejčastěji společnosti Alsa, zatímco při cestě na jih do Algeciras a na Gibraltar (La Línea) pojedete se společností Avanza.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 20 dny
Navrhni úpravu