Puerto Banús Marbella

Jak se dostat na Costa del Sol

Costa del Sol leží na okraji Evropy v jižním Španělsku, přesto je pobřeží velmi dobře dostupné zejména díky významnému letišti v Málaze.

Letecky na vlastní pěst

Costa del Sol je nejlépe dostupné letadlem skrz velké mezinárodní letiště Málaga AGP, které leží zhruba uprostřed pobřeží. Přímo z letiště se nejlépe dostanete do Málagy a letovisek Benalmádena, Fuengirola či Torremolinos železnicí, který zastavuje u terminálu.

Do Málagy létá mnoho leteckých společností z celé Evropy včetně všech low-costových aerolinek. Detailnější popis najdete v průvodci Málagou.

Zajímavou variantou letecké dopravy na Costa del Sol je let na exotické letiště Gibraltar, které protíná silnice i chodník pro pěší. Na toto letiště se dostanete pouze z Londýna a dalších britských měst.

Porovnej ceny letenek do Málagy

Po zemi

Míříte-li na Costa del Sol z jiných španělských regionů, pak máte kromě letecké dopravy i široké možnosti dopravy po zemi.

Vlakem se snadno dostanete do Málagy z Madridu či Córdoby, odkud vede vysokorychlostní železnice. Dále jezdí přímé vlaky také do Granady či Sevilly, ale tam už bývá rychlejší a levnější spojení autobusem. Jízdenky kupujte ideálně s co největším předstihem a pouze přes oficiální web španělských drah renfe.com.

Autobusem se na Costa del Sol dostanete nejrychleji z ostatních míst na španělském pobřeží. Například z Almeríe, Granady, Alicante, Sevilly či Valencie využijete nejčastěji společnosti Alsa, zatímco při cestě na jih do Algeciras a na Gibraltar (La Línea) pojedete se společností Avanza.

Chystáš se na Costa del Sol?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 06. 05. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.