Puerto Banús Marbella

Co dělat na Costa del Sol

Zjistěte, co dělat na Costa del Sol, kam se vypravit za nejlepšími plážemi a co zažít kromě koupání.

Pláže a koupání

Hlavní aktivitou, za kterou na Costa del Sol míří miliony turistů z celé Evropy, je koupání na místních předlouhých plážích v několika světoznámých letoviscích. Naprostou většinu pláží na Costa del Sol pokrývá jemný světlý písek a vstup do moře je poměrně strmý. Místní moře však bývá klidné, a tak je ideální pro plavání a vodní sporty.

Kde jsou nejlevnější resorty na Costa del Sol?

Pláže na Slunečném pobřeží jsou vzorně upravovány a většina z nich doslova obklopených službami. Samozřejmostí jsou WC a sprchy zdarma, půjčovny lehátek a slunečníků (ceny za set na den se pohybují mezi 15 EUR a 25 EUR) i bohatá nabídka vodních sportů.

Nejkrásnější pláže na Costa del Sol

  1. Playa de Burriana v letovisku Nerja
  2. Playa de la Malagueta ve městě Málaga
  3. Playa de Maro v letovisku Nerja
  4. Playa Puerto Banús v letovisku Marbella
  5. Playa de Nagüeles v letovisku Marbella
  6. Playa de Fuengirola v letovisku Fuengirola
  7. Playa del Bajondillo v letovisku Torremolinos

Celkem se pobřeží může pochlubit 125 písčitými plážemi pokrývajícími celkovou délku 160 km.

Noční život a gastronomie

Španělsko je vyhlášené skvělou kuchyní a výbornými tapas bary, ve kterých můžete trávit i hodiny času a celé noci. Výjimkou nejsou samozřejmě ani města a letoviska na pobřeží Costa del Sol, ve kterých si užijete dlouhé letní noci.

Ať už budete trávit čas v největším městě Málaze, velkých letoviscích Marbella či Fuengirola nebo v menších městečkách, nikdy vás místní bary a restaurace nezklamou.

Golf na nejlepších hřištích

Costa del Sol patří k nejoblíbenějším golfovým destinacím na světě. Důvod je nasnadě, podle statistik zde 325 dní v roce panuje slunečné počasí a teploty se drží na příjemných hodnotách celoročně. I během zimy zde je zřídkakdy pod 13 °C. 

Pobřeží má navíc skvělé zázemí v podobě nepřetržitého pásu letovisek se vším potřebným zázemím i mnoha luxusními resorty. Díky velkému mezinárodními letišti Málaga a výborné dostupnosti po dálnici je celé Costa del Sol skvěle dostupné. Costa del Sol je navíc příznivě členité, není ani příliš rovné, ale ani příliš kopcovité.

Tyto faktory dohromady znamenají, že na pobřeží se nachází více než 50 golfových hřišť, a to doslova v každém menším letovisku, většinou hned několik. Costa del Sol je tak golfový ráj pro nejzkušenější, ale i začátečníky.

Typické andaluské vesničky

Omrzí-li vás celodenní válení u moře nebo chození po golfovém greenu, udělejte si výlet kousek do vnitrozemí do některé z andaluských vesniček s typickými bílými domky. A jaké vesnice bychom doporučili? Podívejte se na naše miniprůvodce čtyř nejznámějších andaluských vesnic:

Pěší turistika

Ačkoliv je Costa del Sol známé zejména jako plážová či golfová destinace, na své si zde přijdou i milovníci treků a pěší turistiky. Hlavně na západním pobřeží se po úzkém pásu letovisek se strmě zvedá několik pohoří až do výšek přes 1 200 m n. m. Nejlepší místa pro pěší turistiku hledejte v pohoří Sierra de Mijas a Sierra Blanca.

Výlet na Gibraltar

Malý poloostrov s ikonickou majestátní skálou pod správou Velké Británie, malý pás země, o který se Španělsko se Spojeným království handrkují už po desetiletí. To je Gibraltar ležící na samém konci Costa del Sol, který láká k celo- i vícedenním výletům z Costa del Sol.

Pročtěte si našeho průvodce po Gibraltaru.

Výlet do města Ronda

Vnitrozemské městečko Ronda stojící na dvou kamenných ústech, které spojuje ikonický most Puente Nuevo je dalším skvělým tipem na celodenní, ale i vícedenní výlet z pobřeží. Ronda je spojená s Málagou, Marbellou či Esteponou přímými autobusovými linkami.

Detailní informace o zajímavostech, památkách, dopravě i tipy k ubytování najdete v našem miniprůvodci po Rondě.

Chystáš se na Costa del Sol?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 06. 05. 2024