Puerto Banús Marbella

Ubytování na Costa del Sol

Kde se ubytovat na Costa del Sol

Pobřeží Costa del Sol je typickou letní destinací s moderními letovisky, velkými městy, ale na své si přijdou i milovníci klidu a pohody v malých vesničkách. Na Costa del Sol se ubytujete v luxusních plážových resortech i malých domácích apartmánech v historických centrech měst. Jaké jsou nejlepší lokality pro bydlení na Costa del Sol?

Booking.com    Hotels.com

Málaga

Největší město na pobřeží má strategickou polohu zhruba uprostřed Costa del Sol. Střetávají se zde všechny významné linky dálkových autobusů i vlaků a najdete zde i mezinárodní letiště Málaga. Málaga je ideální místem pro bydlení, pokud máte rádi živá velkoměsta a budete-li vyrážet na vícero výletů po pobřeží i do vnitrozemí. Díky velké konkurenci v Málaze seženete nejlevnější ubytování ze všech velkých měst na Costa del Sol.

Velká letoviska na západě

Milujete tepající život velkých letovisek, mnoho kilometrů dlouhé plážové promenády s desítkami restaurací, tapas barů a diskoték? Costa del Sol nabízí ta nejlepší letoviska s nejkrásnějšími a nejlépe upravovanými městskými plážemi v Evropě.

Největšími letovisky jsou Marbella a Fuengirola, která nabídnou několikakilometrové pláže a stovky restaurací, barů i obchodů. Z Marbelly navíc můžete podnikat výlety do blízkého pohoří Sierra Blanca.

Oblíbená letoviska blíž k Málaze jsou Benalmádena a Torremolinos, která kromě dlouhých pláží nabízejí i několik atrakcí od akvaparků, přes historická centra měst po dlouhou lanovku vedoucí vysoko do pohoří Sierra de Mijas.

Posledním z velkých letovisek na západním Costa del Sol je romantická Estepona s velkým historickým centrem, které oplývá úzkými uličkami a typicky bílými andaluskými domky.

Velká letoviska na východě

Východní část Costa del Sol je o něco klidnější, kratší a levnější. Najdete zde dvě hlavní a naprosto rozdílná letoviska. Prvním z nich je Torre del Mar postavený na zelené louce ve druhé polovině 20. století s rovnou dlouhou pláží lemovanou hotely a apartmány. Patří mezi nejlevnější letoviska na Costa del Sol.

Jedním z nejoblíbenějších letovisek v celém jižním Španělsku je Nerja. Místní pobřeží se velmi liší od zbytku Costa del Sol. Nenajdete zde kilometry dlouhé rovné pláže, ale fotogenické menší pláže v malých zátokách a pod skalnatými útesy, které nabídnou krásné scenerie.

Zájezdy na Costa del Sol

Pokud raději svoji dovolenou svěříte profesionálům z cestovních kanceláří, pak se u českých cestovek nejčastěji můžete těšit na destinace Benalmádena, Fuengirola a Marbella, kam míří nejvíce zájezdů.

Během léta se ceny zvedají až na 20 000 Kč s all-inclusive, last-minute nabídky s cenami pod 15 000 Kč se objevují poměrně málo, ale šance existuje vždy. Hlídejte aktuální ceny a last-minute nabídky ideálně na vícero portálech:

Ceny hotelů Costa del Sol

Míříte-li na španělské Slunečné pobřeží v hlavní letní sezoně, připravte se na ceny levnějších hotelů od 1 800 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji, resorty na pláži nabízejí noc mezi 3 500 a 6 000 Kč. Mimo sezonu ceny klesají i o polovinu, na druhou stranu je třeba počítat s omezenější nabídkou. Mnoho apartmánů či hotelů totiž mimo sezonu zavírá.

V případě cesty v létě doporučujeme hotely rezervovat s dostatečným předstihem minimálně několika měsíců.

Chystáš se na Costa del Sol?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 27. 06. 2022

Vyhledej si svůj hotel na Costa del Sol. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.