Fuerteventura Cofete

Ubytování na Fuerteventuře

Kde se ubytovat na Fuerteventuře 

Na Fuerteventuře si určitě každý cestovatel přijde na své. Jelikož je ostrov poměrně rozlehlý, je potřeba si ubytování vybírat dle svých priorit a očekávání. 

Ve všech větších městech najdete ubytování od těch nejlevnějších hostelových typů, až po luxusní hotely a výběr je jen na vás. Jako všude ve světě všechny dostupné kapacity na ostrově hledejte klasicky na těchto portálech:

Booking.com    Hotels.com

Corralejo

Pláže, sopečné caldery, surfování, noční život

Mezi typické destinace na severu ostrova patří primárně Corralejo a částečně El Cotillo.

Větší město Corralejo leží na severním cípu ostrova. Známé je svým nočním životem, velkým množstvím obchodů s módou i kosmetikou a vhodnými podmínkami pro surfing i kitesurfing hned za branami města. Ve městě se nachází velké množství hotelů od jednoduchých hostelů, až po 4* all inclusive hotely. 

Pokud si nepotrpíte na luxus, i v samotném centru se dá najít dvoulůžkový pokoj se společnou koupelnou za velmi výhodnou cenu. 

Seznam ubytování Corralejo (Booking.com)

El Cotillo

Pláže, surfování, příroda

Menší město na severovýchodě ostrova. Známé je svými surfařskými plážemi a klidným životem. Naleznete zde hodně mladých lidí, primárně surfařů, kteří zde bydlí nebo sem chodí výlučně za sportem. Město je poměrně klidné, nachází se zde jen několik lokálních barů a restaurací.

Ve městě nenajdete žádné luxusnější hotelové komplexy, jedná se spíš o ukázku běžného lokálního života.

Seznam ubytování El Cotillo (Booking.com)

Costa Calma

Pláže, velké hotelové resorty, pouštní příroda

Nejznámější plážové letovisko na Fuerteventuře leží navíc v atraktivní krajině pouští i nádherných hor. Ubytujete se zde zejména ve velkých hotelových resortech přímo u pláže. Costa Calma nabídne i noční život, několik supermarketů, bary, restaurace a diskotéky. Řadí se mezi nejdražší letoviska na Fuerteventuře.

Seznam ubytování Costa Calma (Booking.com)

Morro Jable

Pláže, příroda, hory

Druhé největší turistické centrum na ostrově po Corraleju. Jedná se o poklidné město na jihu ostrova, které se vyznačuje skvělým lokálním jídlem, nádhernou rozsáhlou tyrkysovou pláží a poklidným životem.

Je vhodné pro starší lidi i rodiny s dětmi. Město je skvělým startovacím bodem pro výlet na Cofete. Nachází se zde všechny typy ubytování – od dražších luxusnějších hotelů, až po jednoduché hostely a apartmánové byty. Ceny ubytování jsou zde o něco vyšší než v jiných městech. 

Morro Jable je ideální kombinací krásného moře, nákupů, překrásné přírody a poklidné dovolené. 

Seznam ubytování Morro Jable (Booking.com)

Gran Tarajal

Pláže, příroda, klidná dovolená

Menší a zapadlejší letovisko Gran Tarajal vás naláká na exoticky vyhlížející pláže s černým pískem i krásnou přírodu vysokých útesů s dechberoucími výhledy. Městečko Gran Tarajal je poklidným místem převážně s malými domky, soukromými apartmány a menšími hotýlky.

Seznam ubytování Gran Tarajal (Booking.com)

Caleta del Fuste

Pláže, hotelové resorty

Rychle rostoucí letovisko poblíž letiště a hlavního města Puerto del Rosario potěší nádhernou umělou pláží v klidné zátoce a širokou nabídkou luxusních ubytování i soukromých apartmánů.

Seznam ubytování Caleta de Fuste (Booking.com)

Tipy na 3 hotely

Budget

Corralejo Garden & Relax

Hostelový typ ubytování, naleznete zde i klasické pokoje pro 10 lidí, ale také dvoulůžkové s oddělenými nebo manželskými postelemi. Hostel je extrémně čistý, má nádhernou zahradu s desetimetrovým kaktusem a fontánkou, dále rychlé wifi a velice milé majitele.

Největší výhodou je lokalita, jelikož se nachází hned u přístavu, a tak jste v starém centru pěšky za cca 5 minut. Ve dvoulůžkovém pokoji se společnou koupelnou zde za osobu na noc zaplatíte něco kolem 400 Kč.

Middle

TAO Morro Jable

Jedna z nejlepších voleb, co se týče ceny a kvality v Morro Jable. Hotel se nachází ve starém centru, hned u náměstí a na pláž je to pěšky asi 5 minut. Jedná se o komplex menších apartmánů, takže váš pokoj se skládá z obývacího pokoje s plně vybavenou kuchyní, prostorné koupelny a pokoje. 

Na střeše hotelu se nachází bazén s lehátky, z něhož je krásný výhled na moře z jedné strany a na majestátní pohoří Jandia ze strany druhé.

Za noc zde na osobu zaplatíte něco kolem 800 Kč, což je na Morro Jable velmi výhodná cena.

Luxury

H10 Ocean Dunas – Adults Only 

Jeden z nejlepších hotelů v Corraleju. Nabízí krásné ubytování v novém centru města, jen pár metrů od městské pláže. Pokoje jsou vkusně a moderně zařízeny a ve venkovních prostorách se nachází velký bazén. Cena za osobu na noc se zde pohybuje kolem 1.800 Kč.

Ceny ubytování

Ceny hotelů se liší od sezony i místa, kde ubytování hledáte. Obecně platí, že sever ostrova je podstatně levnější než jih. Je dost možné, že hotel v stejné kvalitě najdete v Morro Jable i dvakrát dražší než v Corraleju. Průměrná cena 1 noci ve 2lůžkovém pokoji se pohybuje kolem 1 500 Kč, avšak ve velkých resortech i přes 3 000 Kč.

Největší poptávka po ubytování je v letních měsících. Zde je důležité ubytování rezervovat alespoň několik týdnů dopředu, nabídka je natolik velká, že byste určitě ubytování našli i pár dní před příjezdem. 

V zimních měsících je ostrov prázdnější a ubytování i všechny ostatní služby levnější, jelikož je Fuerteventura celoroční destinace, výkyvy cen nejsou tak obrovské jako v jiných sezónnějších zemích. 

Ubytování je možné najít jak přes Airbnb, tak přes Booking, Booking je v tomto případě spolehlivější a cenově může konkurovat bytům a domečkům na Airbnb. Pokud tedy nehledáte ubytování v nějaké specifické, neturistické oblasti, na Bookingu zajisté naleznete to, co hledáte.

Příjemnou alternativou pro individuální cestovatele může být i zájezd s cestovní kanceláří, a to zejména kvůli přímým letům z Prahy.

Chystáš se na Fuerteventuru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 07. 05. 2022

Vyhledej si svůj hotel na Fuerteventuře. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.