Kde se ubytovat na Fuerteventuře 

Na Fuerteventuře si určitě každý cestovatel přijde na své. Jelikož je ostrov poměrně rozlehlý, je potřeba si ubytování vybírat dle svých priorit a očekávání. 

Ve všech větších městech najdete ubytování od těch nejlevnějších hostelových typů, až po luxusní hotely a výběr je jen na vás. Pojďme si ostrov trošku rozdělit na několik částí:

Sever ostrova

Mezi typické destinace na severu ostrova patří primárně Corralejo a částečně El Cotillo. 

Corralejo

Větší město na severním cípu ostrova. Známé je svým nočním životem, velkým množstvím obchodů s módou i kosmetikou a vhodnými podmínkami pro surfing i kitesurfing hned za branami města. 

Ve městě se nachází velké množství hotelů od jednoduchých hostelů, až po pětihvězdičkové all inclusive hotely. 

Pokud si nepotrpíte na luxus, i v samotném centru se dá najít dvoulůžkový pokoj se společnou koupelnou za velmi výhodnou cenu. 

Nevýhodou je, že městská pláž je poměrně malá, ale ne moc upravená, za hezkými plážemi je potřeba cestovat mimo město (nejbližší Flag Beach – 10 minut jízdy autem z centra Corraleja).

Hned za branami města naleznete Národní park Corralejo – jedná se o 10 km dlouhý dunový komplex přírodně vytvořený z písku nafoukaného ze Sahary. 

El Cotillo

Menší město na severovýchodě ostrova. Známé je svými surfařskými plážemi a klidným životem.

Naleznete zde hodně mladých lidí, primárně surfařů, kteří zde bydlí nebo sem chodí výlučně za sportem. Město je poměrně klidné, nachází se zde jen několik lokálních barů a restaurací.

Ve městě nenajdete žádné luxusnější hotelové komplexy, jedná se spíš o ukázku běžného lokálního života.

Výhodou města je, že je zde situováno několik krásných pláží a samotné město obklopuje krásná panenská příroda.

Město má dobré autobusové spojení s Corralejem i s Puerto del Rosario.

Střed ostrova

Las Playitas, Gran Tarajal, La Lajita, Costa Calma

Jedná se o menší města v centrální části ostrova. Jejich poloha jim zaručuje dobrou dostupnost ke všem výletům na ostrově.

Život v těchto městech (možná s částečnou výjimkou Costa Calma) je poklidný, restaurace jsou zde otevřené jen do cca 22:00–23:00 hod. a nabízí perfektní podmínky pro poklidnou dovolenou v krásném prostředí. 

Ideální pro starší lidi nebo rodiny s dětmi. Ve městech se standardně nachází všechny typy ubytování od levnějšího, až po ty dražší. 

Jih ostrova

Morro Jable

Druhé největší turistické centrum na ostrově po Corraleju. Jedná se o poklidné město na jihu ostrova, které se vyznačuje skvělým lokálním jídlem, nádhernou rozsáhlou tyrkysovou pláží a poklidným životem.

Je vhodné pro starší lidi i rodiny s dětmi. Město je skvělým startovacím bodem pro výlet na Cofete. Nachází se zde všechny typy ubytování – od dražších luxusnějších hotelů, až po jednoduché hostely a apartmánové byty. Ceny ubytování jsou zde o něco vyšší než v jiných městech. 

Morro Jable je ideální kombinací krásného moře, nákupů, překrásné přírody a poklidné dovolené. 

Typické ubytování 

Na ostrově je možnost najít jakýkoli typ ubytování. Nachází se zde velké hotelové all-inclusive komplexy, ale také menší hotýlky a hostely v původních kanárských domech. 

Každý si zde zajisté najde, co mu nejvíc vyhovuje.

Tip na hotel 

Budget

Corralejo Garden & Relax

Hostelový typ ubytování, naleznete zde i klasické pokoje pro 10 lidí, ale také dvoulůžkové s oddělenými nebo manželskými postelemi. Hostel je extrémně čistý, má nádhernou zahradu s desetimetrovým kaktusem a fontánkou, dále rychlé wifi a velice milé majitele.

Největší výhodou je lokalita, jelikož se nachází hned u přístavu, a tak jste v starém centru pěšky za cca 5 minut. Ve dvoulůžkovém pokoji se společnou koupelnou zde za osobu na noc zaplatíte něco kolem 400 Kč. 

Middle

TAO Morro Jable

Jedna z nejlepších voleb, co se týče ceny a kvality v Morro Jable. Hotel se nachází ve starém centru, hned u náměstí a na pláž je to pěšky asi 5 minut. Jedná se o komplex menších apartmánů, takže váš pokoj se skládá z obývacího pokoje s plně vybavenou kuchyní, prostorné koupelny a pokoje. 

Na střeše hotelu se nachází bazén s lehátky, z něhož je krásný výhled na moře z jedné strany a na majestátní pohoří Jandia ze strany druhé.

Za noc zde na osobu zaplatíte něco kolem 800 Kč, což je na Morro Jable velmi výhodná cena. 

Luxury

H10 Ocean Dunas – Adults Only 

Jeden z nejlepších hotelů v Corraleju. Nabízí krásné ubytování v novém centru města, jen pár metrů od městské pláže. Pokoje jsou vkusně a moderně zařízeny a ve venkovních prostorách se nachází velký bazén. Cena za osobu na noc se zde pohybuje kolem 1.800 Kč. 

Robinson Club Jandia Playa

Jedná se o jeden z nejluxusnějších hotelů na ostrově. Nabízí moderně zařízené pokoje v několika patrech tyčících se nad tyrkysovou pláží v Morro Jable. Na střeše naleznete infinity rooftop bazén s barem a restaurací s výhledem na pláž Jandia. Noc v hotelu v pokoji Economy Vás zde bude stát cca 3.500 Kč/osoba.

Ceny ubytování

Ceny hotelů se liší od sezony i místa, kde ubytování hledáte. Obecně platí, že sever ostrova je podstatně levnější než jih. Je dost možné, že hotel v stejné kvalitě najdete v Morro Jable i dvakrát dražší než v Corraleju. 

Největší poptávka po ubytování je v letních měsících. Zde je důležité ubytování rezervovat alespoň několik týdnů dopředu, nabídka je natolik velká, že byste určitě ubytování našli i pár dní před příjezdem. 

V zimních měsících je ostrov prázdnější a ubytování i všechny ostatní služby levnější, jelikož je Fuerteventura celoroční destinace, výkyvy cen nejsou tak obrovské jako v jiných sezónnějších zemích. 

Ubytování je možné najít jak přes Airbnb, tak přes Booking, Booking je v tomto případě spolehlivější a cenově může konkurovat bytům a domečkům na Airbnb. Pokud tedy nehledáte ubytování v nějaké specifické, neturistické oblasti, na Bookingu zajisté naleznete to, co hledáte.

Příjemnou alternativou pro individuální cestovatele může být i zájezd s cestovní kanceláří, a to zejména kvůli přímým letům z Prahy.

Vyhledej si svůj hotel na Fuerteventuře. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Vyraz na Fuerteventuru. Vše potřebné najdeš tady:

Hledáš radu či spolucestovatele?

Zeptej se na cokoli největší cestovatelské komunity v Česku a na Slovensku!

Navštiv fórum
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 1 dny
Navrhni úpravu