Fuerteventura Cofete

Počasí na Fuerteventuře a kdy sem jet

Počasí na Fuerteventuře

Jak již název ostrova napovídá, Fuerteventura je větrný ostrov. Fouká téměř neustále, a to hlavně v zimních měsících, kdy vítr dosahuje i hodnoty desítky kilometrů v hodině. Zajímavostí je, že vítr není chladný a vzduch na ostrově moc neochlazuje, proto si můžete užít příjemných teplot 21–25 °C po celý rok

V letních měsících červen až září se dokážou teploty vyšplhat i na 29 °C. Tehdy se z Fuerteventury stává skutečně tropický ostrov. 

Nejlevnější zájezdy na Fuerteventuru u nás

Obecně má Fuerteventura, stejně jako všechny Kanárské ostrovy, velice příjemné klima celoročně, rozdílem oproti Tenerife či Gran Canarii je de fato absence deště napříč rokem. Doporučujeme si sbalit lehčí bundu na večer, jinak si po celý den vystačíte s chozením v plavkách a kraťasech.  Ze zkušenosti však doporučujeme přihodit do batožiny i jednu teplou čepici, jelikož se vám bude hodit v boji proti prudkému větru, a to klidně i v plavkách na pláži.

Dovolená Tenerife - nabídka zájezdů (invia.cz)    Letenky na Fuerteventuru

Teploty vzduchu a kdy nejvíce prší

Níže vám přinášíme detailnější popis počasí na Fuerteventuře podle jednotlivých měsíců.

POČASÍ V LEDNU

První měsíc v roce je ideální hlavně k pěší turistice a poznávání ostrova. Teploty jsou příjemné okolo 21 °C, avšak počasí umí být nepříjemně větrné. Je ovšem pravda, že ani lednové větry nejsou ledové a teplotu pocitově nijak zvlášť nesnižují.

Počasí v únoru

Únorové počasí je velmi podobné lednovému. Příjemné teploty kolem 22 °C lákají k poznávání ostrova a jistota slunečního svitu. Vítr je v únoru nejsilnější z roku a zejména na západní straně ostrova tak vznikají skvělé podmínky pro surfování.

POČASÍ V BŘEZNU

I březen je ideálním měsícem pro surfování a poznávání ostrova. Teploty se drží pořád okolo 22 °C a na rozdíl od jara v ČR se zde nemusíte bát žádných jarních přeháněk, na Fuerteventuře prakticky neprší.

POČASÍ V DUBNU

Duben je nejlepším měsícem pro poznávání Fuerteventury a pěší turistice. Parádní teploty kolem 23 °C a už ne tak silný vítr ve vnitrozemí a na západním pobřeží lákají k túrám i road-tripům. Jako ve všech ostatních měsících roku je déšť výjimečnou záležitostí.

POČASÍ V KVĚTNU

Květen na Fuerteventuře je klidný měsíc s minimem teplotních výkyvů. Průměrné teploty se pohybují mezi 24 a 26 °C, prší jen výjimečně.

POČASÍ V ČERVNU

První letní měsíc začíná prázdninová sezona, kdy se běžné teploty pohybují mezi 26 a 28 °C, prší jen naprosto výjimečně. Vítr na západním pobřeží i ve vnitrozemí slábne, podmínky pro surfování jsou vhodné na východním pobřeží, a to i pro začátečníky.

POČASÍ V ČERVENCI

Červenec je druhý nejteplejší měsíc v roce s průměrnými teploty kolem 27 °C, maxima můžou vystoupit i na hodnoty vysoko přes 30 °C. Červenec je ideálním měsícem pro plážovou dovolenou, opalování i koupání v moři.

POČASÍ V SRPNU

Srpen je nejteplejším měsícem na Fuerteventuře a spolu s červencem ideálním měsícem pro plážovou dovolenou. Obloha je bez mráčku a déšť je výjimečnou záležitostí. Průměrné denní teploty vystoupají na hodnoty kolem 30 °C, maximální teploty často vystupují i vysoko přes 35 °C.

POČASÍ V ZÁŘÍ

Zářijové počasí na Fuerteventuře je prakticky stejné jako prázdninové měsíce. Minimum srážek, modrá obloha bez mráčku a teploty mezi 27 a 28 °C vás potěší během celého měsíce.

POČASÍ V ŘÍJNU

První podzimní měsíc očekávejte průměrné teploty kolem 26 °C, na celém ostrově nebe bez mráčku a deště. V říjnu začíná surfařská sezona nejen na východním, ale i na západním pobřeží, kde opět sílí vítr a vlny.

POČASÍ V LISTOPADU

Běžné listopadové teploty se pohybují okolo 24 °C. Ani během listopadu se s deštěm na Fuerteventuře prakticky nesetkáte. V listopadu je v plném proudu surfařská sezona s parádními vlnami na východním pobřeží.

POČASÍ V PROSINCI

Prosinec návštěvníky přivítá příjemnými teplotami kolem 22 °C ideálními ke slunění na pláži a pěším trekům po horách. Ačkoliv je dle statistik prosinec nejdeštivějším měsícem na Fuerteventuře, naprší tu jen 26 mm srážek, což znamená, že déšť je i v prosinci raritou.

Teploty vzduchu a kdy nejvíce prší

Atlantský oceán okolo Kanárských ostrovů je relativně studený celoročně, ale zase ne natolik, aby nebylo možné v něm se koupat. Teplejší voda je vždy na západním pobřeží Fuerteventury, kde se nachází více zátok a toto pobřeží není tak náchylné k větrnému počasí.

Nejteplejší voda na Fuerteventuře bývá okolo září až října, kdy dosahuje teplot kolem 23 °C.

Nejstudenější vodu pak očekávejte během ledna a února s teplotami mezi 18 a 20 °C.

Tabulka teplot během roku

Teplota vzduchu - Průměrné denní teploty během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
větrno
21 °C
únor
větrno
21 °C
březen
polojasno
22 °C
duben
jasno
23 °C
květen
jasno
24 °C
červen
jasno
26 °C
červenec
jasno
27 °C
srpen
jasno
28 °C
září
jasno
28 °C
říjen
jasno
26 °C
listopad
větrno
24 °C
prosinec
větrno
22 °C

Teplota moře - Průměrné teploty vody v moři

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
19 °C
únor
prázdné
18 °C
březen
prázdné
18 °C
duben
prázdné
18 °C
květen
prázdné
20 °C
červen
prázdné
21 °C
červenec
prázdné
22 °C
srpen
prázdné
22 °C
září
prázdné
23 °C
říjen
prázdné
23 °C
listopad
prázdné
21 °C
prosinec
prázdné
19 °C

Kdy jet na Fuerteventuru

Fuerteventura je vhodná destinace po celý rok. Pokud jste běžný turista a chcete si jen užít teplejší a příjemnější počasí, než máte doma, můžete na ostrov vyrazit skutečně kdykoli.

Nejlevnější zájezdy na Fuerteventuru u nás

Vodní sporty můžete také zkoušet celý rok, kvalitnější vítr a vlny panují však v zimních měsících od října do března. Tehdy se dá surfovat i kitesurfovat celé dny, jelikož je vítr silnější než v letních měsících. 

Protože se jedná o oceán, voda je chladnější celoročně, proto na aktivity, které vás udrží ve vodě déle (jako potápění, surfing, windsurfing), doporučujeme neopreny celoročně. 

Chystáš se na Fuerteventuru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 29. 02. 2024