Počasí na Fuerteventuře

Jak již název ostrova napovídá, Fuerteventura je větrný ostrov. Fouká téměř neustále, a to hlavně v zimních měsících, kdy vítr dosahuje i hodnoty desítky kilometrů v hodině. Zajímavostí je, že vítr není chladný a vzduch na ostrově moc neochlazuje, proto si můžete užít příjemných teplot 21–25 °C po celý rok. 

V letních měsících červen až září se dokážou teploty vyšplhat i na 29 °C. Tehdy se z Fuerteventury stává skutečně tropický ostrov. 

Obecně má Fuerteventura, stejně jako všechny Kanárské ostrovy, velice příjemné klima celoročně. Doporučujeme si sbalit lehčí bundu na večer, jinak si po celý den vystačíte s chozením v plavkách a kraťasech. 

Ze zkušenosti však doporučujeme přihodit do batožiny i jednu teplou čepici, jelikož se vám bude hodit v boji proti prudkému větru, a to klidně i v plavkách na pláži. 

Kdy jet na Fuerteventuru

Fuerteventura je vhodná destinace po celý rok. Pokud jste běžný turista a chcete si jen užít teplejší a příjemnější počasí, než máte doma, můžete na ostrov vyrazit skutečně kdykoli.

Vodní sporty můžete také zkoušet celý rok, kvalitnější vítr a vlny panují však v zimních měsících od října do března. Tehdy se dá surfovat i kitesurfovat celé dny, jelikož je vítr silnější než v letních měsících. 

Protože se jedná o oceán, voda je chladnější celoročně, proto na aktivity, které vás udrží ve vodě déle (jako potápění, surfing, windsurfing), doporučujeme neopreny celoročně. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před hod
Navrhni úpravu