Fuerteventura Cofete
Fuerteventura

Půjčení auta na Fuerteventuře

Pokud chcete poznat z Fuerteventury co nejvíc a cestovat i do menších městeček, na méně známé pláže či do hor, půjčení auta vám výrazně usnadní cestování. I na Fuerteventuře platí obecné poučky k půjčování aut a pokud jste v tomto segmentu nováčkem, přečtěte si náš článek Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí.

Kde, kdy a jak rezervovat auto na Fuerteventuře

U rezervací aut v autopůjčovnách obecně platí, že čím dříve rezervaci provedete, tím bude levnější. Toto pravidlo zvlášť platí na Fuerteventuře, kde jsou ceny rezervací s několikaměsíčním předstihem i 3x levnější než rezervace na pobyty za pár týdnů.

K rezervaci doporučujeme využít některý ze srovnávačů všech autopůjčoven, který vám výsledky seřadí podle vašich zvolených kritérií:

Ceny autopůjčoven na Fuerteventuře

Půjčení auta na Fuerteventuře je velmi levné, pokud rezervujete s dostatečným předstihem (nejlépe 3 a více měsíců). Cena se odvíjí od délky půjčení, čím delší, tím levnější bude denní cena půjčovného. Ceny na ostrově se příliš neliší podle sezony, podobné jsou v zimě i v létě.

Příklady cen:

  • 7denní půjčení (rezervace s předstihem 6 měsíců): malé auto od 3 000, větší auto od 4 500 Kč
  • 7denní půjčení (rezervace s předstihem 1 měsíců): malé auto od 9 500 Kč, větší auto od 10 500 Kč
  • rezervovat auto na letišti Fuerteventura

Vždy čtěte detailně podmínky půjčení a především pojištění, které zjistíte i na webu Rentalcars.com. Některé půjčovny ve výsledné ceně mají pojištění zahrnuto, jinde budete muset připlácet navíc, a to mezi 5 EUR a 10 EUR na den podle typu auta a délky zápůjčky.

Mezinárodní řidičák a další doklady

Fuerteventura je součástí Evropské unie a tudíž není třeba si před cestou vyřizovat mezinárodní řidičák. V autopůjčovně vám musejí uznat i klasický český řidičský průkaz.

Autopůjčovny obvykle k zapůjčení vyžadují kreditní kartu, často vám půjčí i na debetní, ale buď za méně výhodných podmínek, anebo s velmi vysokým depozitem často přesahujícím i 1 000 EUR.

Ceny benzínu a parkování

Benzín je na Fuerteventuře prakticky stejně drahý jako v ČR. Ceny se pohybují mezi 1,25 EUR až 1,35 EUR na litr. Hustota čerpacích stanic není zdaleka taková jako v ČR, na čerpací stanice většinou narazíte jen ve větších městech, na venkově jsou spíš výjimkou, nicméně podél hlavních dálničních tahů nebudete mít problém natankovat zhruba jednou za 20 km i mimo města.

Parkování je na Fuerteventuře je bezproblémové mimo velká města, u většiny pláží a turistických atrakcí jsou velká parkoviště. Parkování je na celé Fuerteventuře zdarma, pokud se nejedná o nějaký typ privátního parkování.

Parkujte vždy na určených místech a nikdy ne mimo vyznačenou plochu. Například na dunách vás vytažení z písku může stát 50–70 EUR.

Provoz a dopravní předpisy

Hlavní silnice jsou ve velmi dobrém stavu, zatímco vedlejší jsou velice klikaté a jejich stav lze často přirovnat ke stavu vedlejších silnic v Česku, ty nejmenší silničky na okrajové pláže jsou často i nezpevněné.

Na Fuerteventuře doporučujeme dodržovat všechna pravidla. Na silnicích 1. třídy se nachází velké množství radarů a také nejsou nezvyklé ani rozsáhle kontroly, a to hlavně o víkendech. Nezapnutý pás, klidně i na zadním sedadle, vás může vyjít na 150 EUR na místě nebo 200 EUR na policejní stanici. Specialitou policistů je stát na kruhových objezdech a detailně kontrolovat všechny cestující ve voze, jestli je vše v pořádku.

Pozor na cesty na Cofete nebo jiné nezpevněné vozovky. Autopůjčovny mají ve svých podmínkách výjimku v pojištění na nezpevněných silnicích. Pokud se vám tedy stane něco s vozem na cestě na Cofete a budete potřebovat odtah, není to jen extrémně náročné a nebezpečné, ale také za vše zaplatíte bez nároku na pojistné. 

Dopravní předpisy jsou podobné jako v ČR. Jezdí se zde klasicky vpravo, užití bezpečnostních pásů je povinné a telefonování za jízdy zakázané pod vysokými pokutami! Rychlostní limity jsou následující:

  • v obci: 50 km/h
  • mimo obec: 100 km/h
  • dálnice a všechny silnice se 2 pruhy jedním směrem: 120 km/h

Chystáš se na Fuerteventuru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 12. 01. 2023

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.