Fuerteventura Cofete

Jak se dostat na Fuerteventuru

Fuerteventura je ostrov v Atlantickém oceánu na úrovni se Saharou. Je vzdálená od ČR 4 500 km a běžný let trvá něco kolem 5 hod. Jediné přímé spojení Evropy s ostrovem je letecky, existují však možné kombinace, které vám možná pomohou ušetřit pár korun navíc. 

Letecky

Na ostrově využijete jediné mezinárodní letiště Fuerteventura (FUE), které leží poblíž největšího města Puerto del Rosario. Létají sem zejména nízkonákladové aerolinky ze západní a jižní Evropy a samozřejmě také množství vnitrostátních letů do Španělska i na okolní ostrovy.

Přímé lety z Prahy a ceny letenek

Z Prahy na Fuerteventuru létají dvě aerolinky – Eurowings a SmartWings. Letenka standardně stojí kolem 5 500 Kč, nicméně akční ceny mezi 3 000 a 4 000 Kč nejsou ničím výjimečným, zejména během zimy.

Ceny letenek s přestupem se pak pohybují kolem 5 000 Kč a nejčastěji spojení nabízí aerolinky Vueling, Swiss nebo Iberia. Všechny spoje si pak přehledně můžete srovnat v našem vyhledávači letenek. Ceny z Prahy jsou stabilní po celý rok s výjimkou letních prázdnin, kdy se zvyšují až na dvojnásobek.,

Přímé lety z okolních letišť

Z okolních států se častokrát dostanete na Fuerteventuru i levněji.

Například z Berlína se dá koupit zpáteční letenka i za ceny kolem 1 500 Kč. Letí se z berlínského letiště Schönefeld se společností Ryanair či easyJet, které je vzdálené z Prahy cca 4 hod. jízdy a přímo na letiště se dostanete pravidelnými přímými spoji společnosti Flixbus. Zpáteční jízdenku do Berlína koupíte kolem 850–900 Kč, a tak vás vyjde cesta na Fuerteventuru o víc než polovinu levněji než z Prahy.

Další letiště, z něhož se operují přímé lety na Fuerteventuru, je to vídeňské. Z Vídně provozují přímé lety na Fuerteventuru Austrian Airlines, Ryanair a Eurowings.

Na vídeňské letiště se snadno dostanete autobusy společností Regiojet nebo Flixbus.

Více se dočtete na stránce letenky na Fuerteventuru.

Letecky na okolní ostrovy

Pokud byste výlet na Kanárské ostrovy rádi pojali velkoryseji s návštěvou více ostrovů, zdaleka nejvýhodnějším cestováním je využít letenky místních kanárských aerolinek Binter Canarias a CanaryFly.

Přímé lety létají jen na Tenerife a Gran Canarii a ceny jednosměrných letenek se pohybují mezi 12 EUR a 25 EUR. Na sousední Lanzarote se dostanete pouze lodí.

Lodí

Ať už se bojíte létat letadlem nebo chcete využít exotičtější způsob dopravy, na Fuerteventuru lze vyrazit i trajektem. Pravidelnou lodní linku provozuje společnost Transmediterranea na trase Puerto del Rosario – Cádiz, která jezdí 1x týdně a plavba trvá přes 36 hodin. Jednosměrná jízdenka vyjde cca na 180 EUR.

Frekventovanější a více využitelná je doprava na okolní kanárské ostrovy trajektem.

  • Corralejo – Playa Blanca (Lanzarote): cca 2-3x za hodinu, plavba trvá 35 minut a nejlevnější jízdenky stojí 18 EUR u společnosti Lineas Romero, resp. 29 EUR u společností Transmediterranea a Fred Olsen
  • Morro Jable – Las Palmas (Gran Canaria): cca 3x denně, plavba trvá 2 hodiny a jízdenky stojí kolem 52 EUR, na trase jezdí společnosti Transmediterranea a Fred Olsen
  • Puerto del Rosario – Las Palmas (Gran Canaria): cca 1x denně, plavba trvá 5 hodin a jízdenky stojí kolem 41 EUR, na trase jezdí společnost Transmediterranea
  • Morro Jable – Santa Cruz de Tenerife: jen s přestupem na Gran Canarii

Chystáš se na Fuerteventuru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Marek
před 3 měs

Dobrý den,

na této stránce popisujete přímé lety PRG - FUE za cenu kolem 5500 Kč, ale pokud ve vašem vyhledávači letenek tyto destinace zadám, nabízí mi ceny od 8900 Kč s mnohahodinovým přestupem. Z Berlína se podle vás dají sehnat letenky i za 1500 Kč, ale znovu - pokud ve vašem vyhledávači letenek zadám let BER - FUE, ceny začínají na 7600 Kč, a to s 20h čekáním v Madridu. Můžete mi prosím poradit, jak najdu letenky, které popisujete v tomto článku?

Díky,

Marek

Avatar uživatele
mirjur
před 3 měs

Časy se mění a podle toho i ceny letenek. Co platí dnes, zítra může být dávná minulost... A tento článek - naposledy aktualizováno  01. 01. 2021.