Fuerteventura je ostrov v Atlantickém oceánu na úrovni se Saharou. Je vzdálená 4.500 km a běžný let trvá něco kolem 5 hod. Jediné přímé spojení Evropy s ostrovem je letecky, existují však možné kombinace, které vám možná pomohou ušetřit pár korun navíc. 

Letadlem 

Z Prahy se na Fuerteventuru dostanete přímým spojením se společnosti Smart Wings, která nabízí jak pravidelné, tak charterové lety pro naše cestovky. 

Letenka standardně stojí kolem 5.500 Kč a let trvá kolem 5 hodin a 5 minut. 

Z okolních států se častokrát dostanete na Fuerteventuru i levněji.

Například z Berlína se dá koupit zpáteční letenka i za šílených 1.200 Kč (cena z března 2019). Letí se z berlínského letiště Schönefeld se společností Ryanair, které je vzdálené z Prahy cca 4 hod. jízdy a přímo na letiště se dostanete pravidelnými přímými spoji společnosti Flixbus. Zpáteční jízdenku do Berlína koupíte kolem 850–900 Kč, a tak vás vyjde cesta na Fuerteventuru o víc než polovinu levněji než z Prahy.

Další letiště, z něhož se operují přímé lety na Fuerteventuru, je to vídeňské. 

Vídeňské přímé lety operuje celoročně společnost Austrian, tyto letenky stojí cca stejně jako lety společnosti Travel Service z Prahy. 

V mimosezoně – v zimních měsících však pořídíte i letenky společnosti Ryanair, a to za zlomek ceny. 

Na vídeňské letiště se snadno dostanete autobusy společností Regiojet nebo Flixbus.

Více se dočtete na stránce letenky na Fuerteventuru.

Letadlo + loď

Další možností, jak ušetřit několik korun, je hledat letenky na Lanzarote. Lanzarote je vedlejší ostrov od Fuerteventury a plavba mezi nimi trvá jen něco málo přes 40 minut. Jelikož se Lanzarote nepovažuje za tak populární ostrov Kanárů, jako ostatní 3 velké ostrovy, tak se často stává, že jsou letenky na letiště v Arrecife podstatně levnější než na letiště na Fuerteventuře. 

Lety na Lanzarote koupíte jak z Prahy, tak i z Vídně nebo levného Berlína. Až se dostanete na Lanzarote, můžete tam pár dní pobýt a prozkoumat krásy tohoto pozoruhodného ostrova (podvodní muzeum, národní park Timanfaya, …) nebo se můžete přímo z letiště Arrecife svézt klimatizovaným autobusem do přístavu Playa Blanca, odkud pravidelně každou hodinu míří rychloloď do přístavu v Corraleju. Zpáteční loď stojí něco kolem 20–30 EUR, záleží také na společnosti, kterou plujete, a na sezoně (léto/zima).

Nejvýhodnější přepravce mezi Playa Blancou a Corralejem je Líneas Romero: lineasromero.com/en/ferries

Na jiné ostrovy se cestovat nevyplatí. Ceny za trajekt mezi Tenerife nebo Gran Canaria a Fuerteventurou jsou poměrně vysoké a stojí kolem 150 EUR/osoba. To samé se týká i letenek, jediná společnost, která létá mezi ostrovy, je Binter Canarias a zpáteční let mezi Tenerife a Fuerteventurou zde pro nerezidenta stojí kolem 100–150 EUR.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Vyraz na Fuerteventuru. Vše potřebné najdeš tady:

Hledáš radu či spolucestovatele?

Zeptej se na cokoli největší cestovatelské komunity v Česku a na Slovensku!

Navštiv fórum
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu