Tejeda
Gran Canaria

27 míst co vidět na Gran Canarii

Barranco de Güigüi

Údolí

Barranco Guigui

Za náročnější turistikou se vypravte na nejzápadnější pobřeží Gran Canarie, které se vám odmění osiřelou krajinou s holými skalami, dramatickými útesy padajícími stovky metrů do oceánu, horskými stezkami a hlubokými kaňony. Jedním z nejznámějších je rokle Barranco de Güigüi, která klesá od vesničky Tasartico k pláži Playa de Güigüi.

Pěší túry skrz Güigüi

Hlavní pěší stezka vede právě skrz soutěsku Güigüi. Čeká vás relativně snadná cesta co se převýšení týče, avšak připravte se na místy velmi úzké prašné úseky. Délka cesty od parkoviště u silničky je 4,7 km a na cestu tam i zpět si vyhraďte kolem 4 hodiny.

Delší trasa skrz celou přírodní rezervaci Güigüi s úchvatnými výhledy, ale čeká vás náročná cesta plná krátkých, ale výrazných převýšení a úzkých stezek. Stezka začíná na západě od městečka San Nicolás a měří 10 km jedním směrem. Na cestu tam i zpět počítejte zhruba s 10 hodinami cesty, viz mapa trasy.

Na konci obou túr vás čeká odměna v podobě Playa de Güigüi, osamělé přírodní pláže s velmi jemným černým sopečným pískem a neuvěřitelnými scenériemi strmých útesů.

Ubytování

Protože jsou túry dlouhé a poměrně náročné, rozhodně se při cestách do Güigüi vyplatí přespat na 1-2 noci poblíž. Nejbližším městečkem s několika apartmány je San Nicolás, ze kterého na obě trasy dorazíte autem během 15 minut.

Při túře skrz Barranco de Güigüi bychom doporučili i nádherný luxusní kemp Blue Ocean Camp - Tasartico s plným vybavením umístěný přímo u moře na jednom z nejodlehlejších (a zároveň autem dobře dostupných) míst Gran Canarie.

Jak se sem dostat?

Pro cestu do Güigüi je prakticky jedinou možností půjčit si auto. Začátky turistických tras leží mimo oblasti, do kterých zajíždějí autobusy a navíc by bylo stejně obtížné naplánovat cestu podle řídkých jízdních řádů.

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 23. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.