Tejeda

Počasí na Gran Canarii a kdy sem jet

Počasí na Gran Canarii

Na Gran Canarii panuje v průběhu celého roku velmi příjemné podnebí k cestování a sezona zde vlastně trvá celých 12 měsíců. Podnebí je zde pouštní subtropické kvůli velmi malému úhrnu srážek, na druhou stranu díky silnému vlivu oceánu zde po celý rok panují přívětivé teploty mezi 20 a 28 °C a extrémní horka se vyskytují jen zřídkakdy.

Během zimy na pobřeží fouká silný vítr, který pocitově teplotu snižuje, takže je dobré počítat s tím, že zimní tropická idylka na pláži se konat nejspíš nebude. Na druhou stranu vždy bude v zimě na Gran Canarii výrazně příjemnější a teplejší počasí než ve střední Evropě.

Nejlevnější zájezdy na Gran Canaria u nás

Na Gran Canarii fakticky existují pouze 2 roční období. Mírná teplá zima a mírné teplé léto, vždy ochlazované silnými větry, které se projevují především na jižním pobřeží.

Na ostrově prší jen zřídkakdy, zejména v jeho jižní polovině. Severní a severozápadní část je o něco deštivější a také výrazně zelenější, avšak ani tady se nemusíte bát dlouhotrvajících dešťů.

Gran Canaria během roku

Počasí v lednu

Leden je na Gran Canarii skvělým měsícem k túrám po horách, kde čekejte příjemné teploty mezi 16 a 20 °C a většinou slunečné počasí. Časté přeháňky se objevují na severu i ve středu ostrova, ale netrvají více než hodinu denně. Na pobřeží fouká silný vítr, který pobyt na pláži znepříjemňuje, na druhou stranu pláže nejsou nijak přelidněné.

Počasí v únoru

V únoru očekávejte teploty mezi 19 a 21 °C, na horách okolo 16 °C. Užijete si hlavně pěší turistiku a road-tripy po ostrově. Koupání v moři znepříjemňuje silný vítr a nejnižší teplota vody, která může klesnout i na 18 °C. Déšť se objevuje hlavně na severu ostrova v podobě krátkých přeháněk.

Počasí v březnu

Březen je měsícem kvetoucích mandloní a bohaté květinové výzdoby měst s teplotami okolo 22 °C. Jaro na Gran Canarii je svěží s příjemnými větříky, avšak koupání v moři může znepříjemňovat chladnější voda s teplotami kolem 19 °C. 

Počasí v dubnu

Gran Canaria v dubnu je krásná, rozkvetlá a svěže zelená po zimních přeháňkách, zejména v severní polovině ostrova. Teploty se pohybují kolem příjemných 23 °C a "aprílového počasí" se skutečně bát nemusíte. Déšť je velmi řídkým jevem, slunce bude na obloze prakticky nonstop.

Počasí v květnu

Květnové počasí na Gran Canarii je předěl mezi jarem a létem s průměrnou teplotou okolo 24 °C a i teplota vody v moři pomalu překračuje 20 °C. Silné jižní větry poněkud slábnou, ale mírný vánek na plážích bude přítomný stále, s tím je třeba počítat.

Počasí v červnu

První letní měsíc vás na Gran Canarii přivítá teplotami okolo 25 °C, neustále slunečných počasím a minimem srážek. Koupání v moři je pořád spíš pro otužilé, protože voda má jen kolem 20 °C, ale na celodenní opalování už je ideální počasí. Extrémní horka jsou výjimečné a vítr je spíš teplý a příjemný.

Počasí v červenci

Červenec je nejvíce slunečný měsíc v roce s téměř 100% bezoblačnou oblohou. Teploty se běžně pohybují kolem 26 °C, ale extrémní horka nad 35 °C jsou zcela výjimečné. Proto i červenec je vhodný nejen pro koupání v moři, ale i pěší turistiku po horách.

Počasí v srpnu

Srpen je na Gran Canarii nejteplejším měsícem s průměrnou teplotou okolo 28 °C a i voda v moři se prohřívá až na 23 °C. Zejména na uměle chráněných plážích jižní riviéry často teplota moře vystoupí i nad 25 °C. Déšť je po celé léto naprosto výjimečný jev, neobjevují se zde ani bouřky z horka.

Počasí v září

Gran Canaria v září se těší ze stále čistě letního počasí. Běžné denní teploty stoupají na 27 °C, prší jen ve výjimečných případech a voda v moři je prohřátá zhruba na 23 °C, což je nejvyšší hodnota z celého roku. 

Počasí v říjnu

Říjen se nese ve znamení kanárského podzimu, který znamená sílící západní větry a pomalé ochlazování zhruba na 26 °C. I během října se v pohodě můžete koupat ve vodě, která má stabilně nad 20 °C a vítr není chladný, ale spíš zpříjemňuje teplé slunečné dny.

Počasí v listopadu

Cestování na Gran Canarii v listopadu je velmi populární, zejména pro obyvatele mírného středoevropského pásu. Rozdíly mezi pošmourným počasím u nás a neustále slunečným počasím na Kanárech nemůžou být větší. Průměrné teploty v listopadu se pohybují kolem 24 °C, zatímco vody v moři okolo 20 °C.

Počasí v prosinci

Prosinec je statisticky nejdeštivější měsíc v roce. Není však třeba se bát, přeháňky se objevují hlavně v severní části ostrova a maximálně na hodinku denně. A to pomíjíme fakt, že se déšť objevuje jen zhruba každý třetí den. Teploty okolo 22 °C lákají na výlety do přírody nebo městeček v horách, ale i ke slunění na plážích.

Tabulka teplot během roku

Gran Canaria - Teploty vzduchu během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
21 °C
únor
polojasno
21 °C
březen
polojasno
22 °C
duben
polojasno
23 °C
květen
jasno
24 °C
červen
jasno
25 °C
červenec
jasno
27 °C
srpen
jasno
28 °C
září
polojasno
27 °C
říjen
polojasno
26 °C
listopad
polojasno
24 °C
prosinec
přeháňky
22 °C

Moře Gran Canaria - Teplota vody v moři

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
19 °C
únor
prázdné
18 °C
březen
prázdné
19 °C
duben
prázdné
20 °C
květen
prázdné
20 °C
červen
prázdné
22 °C
červenec
prázdné
23 °C
srpen
prázdné
22 °C
září
prázdné
24 °C
říjen
prázdné
24 °C
listopad
prázdné
23 °C
prosinec
prázdné
21 °C

Kdy jet na Gran Canarii

Na Gran Canarii se cestuje po celý rok. Teploty se v průběhu roku moc neliší a oscilují mezi 20 a 28 °C, což vytváří ideální podmínky k celoročními poznávání přírodních i historických krás Gran Canarie.

Nejlevnější zájezdy na Gran Canaria u nás

Sezona plážové dovolené je však jen během léta mezi červnem a říjnem, kdy je nejteplejší voda v moři a na pobřeží nejméně fouká.

Ceny letenek a ubytování pak bývají nejnižší mezi listopadem a březnem, zejména v plážových letoviscích. Podívejte se na seznam akčních letenek na Gran Canarii.

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 29. 02. 2024