Tejeda

Doprava na Gran Canarii

Gran Canaria patří mezi kanárskými ostrovy k nejoblíbenějším pro cestování, poznávání a pěší turistiku. I proto je pravděpodobné, že dovolenou nebudete trávit jen na jednom místě, proto jsme pro vás připravili tipy k dopravě po ostrově.

Půjčení auta

Nejvhodnějším způsobem cestování je rozhodně autem. Zvlášť pokud chcete vyrážet na výlety do horských oblastí nebo západní pobřeží Gran Canarie, kde je autobusová doprava málo frekventovaná. Na Gran Canarii mají pobočky všechny mezinárodní i několik místních autopůjčoven, všechny je přehledně na jedno kliknutí srovnáte například přes web rentalcars.com.

K zapůjčení vám postačí český řidičský průkaz a v závislosti na sezoně a typu půjčeného vozu zaplatíte zhruba 20 EUR až 35 EUR na den.

Silnice po Gran Canarii jsou kvalitní, po celém obvodu ostrova vede dálnice, asfaltky pak vedou i vysoko do hor.

Detailní informace o cenách autopůjčoven, provozu na Gran Canarii, cenách benzínu i další praktické věci se dočtete v článku Půjčení auta na Gran Canarii.

Autobusem

Na Gran Canarii je rozšířená autobusová doprava, vlaky zde nejezdí. Velmi frekventovaná doprava vede po ose Las Palmas – letiště – San Agustín – Playa del Inglés – Maspalomas – Puerto Rico – Puerto de Mogán, časté spojení také míří do všech větších měst nad 5 000 obyvatel. Špatné a málo frekventované spojení je do horských oblastí po západní řídce osídlené části ostrova.

Autobusovou dopravu zajišťuje jediný dopravce Global, a to jak meziměstskou, tak MHD v Las Palmas, která má však jiné webové stránky i jiné jízdenky.

Jízdenky na meziměstských spojích – ceny a kde koupit

Ceny jízdenek jsou vypočítávají podle ujeté vzdálenosti. Pro turisty jsou dostupné pouze jednorázové jízdenky z bodu do bodu a předplatné slevové kartičky mohou využívat jen místní. Zvýhodněné celodenní nebo celotýdenní jízdenky nejsou k dispozici.

Slevy pro děti ani důchodce se neposkytují.

Lístky u meziměstských spojů a všech spojů v rámci jednoho města mimo Las Palmas zakoupíte pouze u řidiče. Platit lze platební kartou i hotovostí. Mobilní aplikace pro koupi jízdenek na Gran Canarii zatím nefunguje.

 • Vyhledávání přesné ceny jízdenky: guaguasglobal.com/en/buscador-tarifas
 • Las Palmas hledejte pod názvem "San Telmo - Estación Las Palmas de Gran Canaria"
 • Maspalomas hledejte pod názvem "Faro - Estación Maspalomas"

Níže uvádíme pro představu ceny jízdenek na nejžádanějších trasách:

 • Las Palmas – letiště: 2,30 EUR
 • Las Palmas – Maspalomas: 6,15 EUR
 • Las Palmas – Puerto de Mogán: 8,75 EUR
 • Las Palmas – Teror: 2,30 EUR
 • Playa del Inglés – Maspalomas: 1,40 EUR
 • Playa del Inglés – Puerto Rico: 2,75 EUR
 • Playa del Inglés – Puerto de Mogán: 4,15 EUR
 • Jízdenka v rámci jednotlivých měst (vyjma Las Palmas): 1,40 EUR

Jízdenky na MHD v Las Palmas

Lístky pro jednu cestu lze kupovat pouze u řidiče za 1,40 EUR, lze platit i kartou. Navíc si v Las Palmas v prodejních místech (viz seznam) můžete koupit znovudobíjecí plastovou kartičku za 0,50 EUR na dvě jízdy celkem za 2,40 EUR nebo 10 jízd za 8,40 EUR.

Autobusy v Las Palmas jezdí velmi často (obvykle jednou za 5 až 10 minut) a pokrývají celé město.

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 23. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.