Tejeda

Ubytování na Gran Canarii

Kde se ubytovat na Gran Canarii

Podél pobřeží i ve vnitrozemí Gran Canarie naleznete nepřeberné množství hotelů a dalších ubytovacích zařízení všech cenových kategorií. Všechny dostupné kapacity na ostrově hledejte klasicky na těchto portálech, zejména Airbnb může překvapit širokou nabídkou s nižšími cenami:

Plážová letoviska

Míříte-li na Gran Canarii hlavně za mořem, koupáním nebo sluněním na plážích, zamiřte na jižní pobřeží, kde najdete ta nejlepší letoviska. Ceny jsou zde vždy nejvyšší během léta a vyplatí se rezervovat s co největším předstihem s případným stornem zdarma a průběžně kontrolovat, zda se neuvolnila jiné lepší místo. V sezoně očekávejte ceny mezi 1 500 a 3 000 Kč za noc.

Maspalomas a Playa del Inglés jsou dvě největší sousedící letoviska s nejširší nabídkou luxusních resortů, bohatým zázemím a rušným nočním životem.

Puerto Rico je oblíbené letovisko s jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově Playa de Amadores a při rezervaci v předstihu i relativně levnými apartmány či aparthotely.

Mogán patří mezi nejkrásnější plážová letoviska a leží v nejdivočejší krajině na samém konci obydleného území. Jeho oblíbenost a omezené kapacity však mají za následek vyšší ceny ubytování.

Anfi del Mar je malé komorní letovisko s krásnou klidnou pláží a skvělými apartmány či aparthotely. Ne nadarmo je pro své čisté, klidné a bezpečné prostředí velmi oblíbené mezi rodinami s malými dětmi.

Telde na východním pobřeží je méně známé letovisko s plážemi s černým sopečným pískem a několika menšími letovisky La Garita, Playa de Melenara a Playa de Hombre, kde narazíte na nižší ceny ubytování než na jižním pobřeží.

Hory a pěší turistika

Míříte na Gran Canarii především za pěší turistikou a chcete bydlet co nejblíže výchozím trasám v krásné krajině kopců, výhledů a romantických venkovských apartmánů či malých hotýlků? Pak vybírejte z těchto míst, která budou nejlepší pro ubytování.

Teror je krásné historické město s plným zázemím, relativně širokou nabídkou ubytování a velmi dobrou dostupností autem i autobusy. Ceny ubytování zde patří k nejnižším na ostrově.

Tejeda leží přímo v nitru Gran Canarie obklopená nejvyššími horami, hlubokými kaňony a skalními útvary. Nabízí mnoho skvěle hodnocených rodinných apartmánů i pár klasických hotelů. Tejeda patří k nejoblíbenější místa pro bydlení ve vnitrozemí.

Agaete je větší městečko na západním pobřeží pod majestátními kopci a útesy přírodní rezervace Tamadaba, která patří mezi nejodlehlejší a nejkouzelnější oblasti Gran Canarie. Horské oblasti i přímořské rokliny vedoucí na osiřelé pláže jsou protkány množstvím turistických tras a město Agaete a okolní vesnice nabídnou širokou škálu ubytovacích možností.

Velká města

Preferujete-li k bydlení zázemí velkoměst, pak zamiřte do hlavního a největšího města Las Palmas de Gran Canaria, které se pyšní největší nabídkou hotelů s velmi dobrými cenami. Je navíc ideálním výchozím bodem, neplánujete-li si půjčovat auto. Právě odsud vyjíždí nejvíce autobusových linek po celém ostrově.

Ceny ubytování Gran Canaria

Gran Canaria vás v porovnání s jinými evropskými destinacemi pravděpodobně příjemně překvapí relativně nízkou cenou. Většinu nákupů zde díky nízkým či nulovým spotřebním daním pořídíte o dost levněji. Přesto patří mezi kanárskými ostrovy mezi nejdražší.

I během hlavní sezony seženete ubytování v apartmánech či prázdninových domech od 1 500 Kč / noc / 2 osoby.

Ubytování v klasickém 3* hotelu pak vyjde na částky mezi 1 700 a 3 000 Kč / noc / 2 osoby, zatímco kvalitnější 4* hotely vás budou stát zhruba 2 000 až 3 500 Kč / noc / 2 osoby.

Zájezdy na Gran Canarii

Dáváte přednost raději organizovaným zájezdům přes cestovní kanceláře? Gran Canaria je oblíbenou destinací českých cestovek a nabídka zájezdů na léto je opravdu široká.

Průměrné ceny zájezdů na Gran Canarii se pohybují v následujících intencích:

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 24. 01. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Gran Canarii. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.