Tejeda
Gran Canaria

Půjčení auta na Gran Canarii

Půjčení auta vám na Gran Canarii poskytne největší svobodu a možnosti objevovat horské vesničky. Zejména pokud chcete objevovat přírodní krásy ostrova, navštěvovat zapadlé pláže, horské treky i krásná údolí, autopůjčovně se nevyhnete. I na Gran Canarii platí obecné poučky k půjčování aut a pokud jste v tomto segmentu nováčkem, přečtěte si náš článek Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí.

Kde, kdy a jak rezervovat auto na Gran Canarii

Na Gran Canarii působí desítky různých autopůjčoven, nejjednodušší variantou je tak použít některý ze srovnávačů, který vám seřadí nabídky všech dostupných autopůjčoven podle vašich kritérií. Dlouhodobé zkušenosti máme například s těmito dvěma stránkami:

U jednotlivých nabídek vždy vidíte konkrétní autopůjčovnu, u které si fyzicky auto budete půjčovat. Cena ve srovnávači bývá stejná nebo dokonce výhodnější než na webu půjčovny. Kvůli neserióznosti se doporučujeme vyhnout nabídkám od půjčoven Goldcar a Rhodium. Naopak obecně velmi oblíbenou autopůjčovnou na Kanárech je společnost Cicar.

Pobočky autopůjčoven se soustředí zejména na laspalmaské letiště, ale mnoho firem má lokální pobočky přímo v letoviscích Maspalomas, Puerto Rico či ve městě Las Palmas. Všechny možnosti se vám opět zobrazí ve vyhledávačích výše.

U rezervací aut v autopůjčovnách obecně platí, že čím dříve rezervaci provedete, tím bude levnější. Ideální čas na rezervaci auta je cca 2-3 měsíce před cestou.

Ceny autopůjčoven na Gran Canarii

Díky velké konkurenci jsou ceny pronájmu aut na Gran Canarii relativně nízké, byť v posledních letech rostou strmě nahoru. Ale ve srovnání s jinými destinacemi v západní Evropě jsou ceny na Gran Canarii výrazně nižší. I v hlavní sezoně pořídíte malé auto od 800 Kč na den. Cena se odvíjí od délky půjčení, čím delší, tím levnější bude denní cena půjčovného. Příklady cen o letních prázdninách:

  • 7denní půjčení: malé auto od 5 700 Kč, větší auto od 7 500 Kč
  • 4denní půjčení: malé auto od 3 000 Kč, větší auto od 5 000 Kč

Ceny během zimní sezony jsou pak až o polovinu nižší. Podívejte se na aktuální ceny autopůjčoven na Gran Canarii.

Velkou roli také hraje čas rezervace, kdy platí, že čím dřív auto zarezervujete, tím levnější cena pronájmu bude.

Mezinárodní řidičský průkaz a další doklady

Gran Canaria je součástí Evropské unie, takže k půjčení auta není potřeba mezinárodní řidičák. Vystačíte si s klasickým českým řidičským průkazem, který ve všech půjčovnách musí uznat, stejně jako při případné policejní kontrole.

Autopůjčovny obvykle k zapůjčení vyžadují kreditní kartu, často vám půjčí i na debetní, ale buď za méně výhodných podmínek, anebo s velmi vysokým depozitem často přesahujícím i 1 000 EUR.

Ceny benzínu a parkování na Gran Canarii

Benzín je na Gran Canarii levnější než v Česku, obecně cca o 5 Kč. Aktuálně jeden litr klasického 95oktanového benzínu stojí cca 1,30 EUR. Hustota čerpacích stanic je naprosto dostačující, zejména podél pobřeží, kdy na benzinku narazíte každých pár kilometrů.

Parkování na Gran Canarii je výrazně snazší než třeba v ČR. V každém městě najdete vždy minimálně jedno velké parkoviště v blízkosti centra nebo turistických atrakcí. Ve velkých letoviscích jsou většinou parkoviště zpoplatněna částkou kolem 2,50 EUR na hodinu nebo 25 EUR na 24 hodin, ovšem vždy zde bývá minimálně jedno parkoviště zdarma, detailní informace přinášíme v popisu jednotlivých letovisek v kapitole Co vidět.

Výjimkou je město Las Palmas, kde je parkování velký problém, stejně jako časté dopravní kolony. Pokud nemusíte, do Las Palmas autem nejezděte, ale využijete raději frekventované autobusové spojení ze všech koutů ostrova, ušetříte si velké nervy.

Provoz a dopravní předpisy

Řízení na Gran Canarii je pohodové a pohodlné. Silnice jsou v perfektním stavu, stejně jako značení. Po celém východním a jižním pobřeží vede pohodlná a rychlá dálnice, stejně jako z Las Palmas směrem na západ. Dálnice na Gran Canarii jsou zdarma.

Kvalitní asfaltové silnice vedou ke všem turistických zajímavostem i v odlehlých horských oblastech, kde jsou však silničky velmi úzké a narazíte zde na mnoho úseků, kde se nevyhnou ani dvě protijedoucí auta. V horách rozhodně doporučujeme velmi defenzivní a pomalou jízdu, zatáčky zde bývají nepřehledné a překvapivé.

Dopravní předpisy jsou podobné jako v ČR. Jezdí se zde klasicky vpravo, užití bezpečnostních pásů je povinné a telefonování za jízdy zakázané pod vysokými pokutami! Rychlostní limity jsou následující:

  • v obci: 50 km/h
  • mimo obec: 100 km/h
  • dálnice a všechny silnice se 2 pruhy jedním směrem: 120 km/h

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 23. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.