Tejeda

Jak se dostat na Gran Canarii

Cestování na Gran Canarii je vzhledem ke vzdálenosti od nejbližší evropské pevniny více než 1 200 km prakticky možné jen letadlem. Lodní doprava mezi Gran Canarií a pevninským Španělskem sice existuje, ale je velmi drahá, zdlouhavá a málo frekventovaná.

Letecky

Gran Canaria je s pevninskou Evropou spojena jak linkami nízkonákladových aerolinií, tak i s klasickými dopravci. Na ostrově najdete pouze jedno mezinárodní letiště Las Palmas (LPA), které někdy bývá označeno i názvem ostrov jako "Gran Canaria".

Přímé lety z Prahy na Gran Canarii

Nonstop lety z Prahy zajišťuje pouze aerolinka Smartwings, která kvůli absenci konkurence nabízí zpáteční letenky od 8 000 Kč výš. Mnohem levněji tak z Prahy vyjdou lety s přestupem, které si pohodlně vyhledáte přes náš vyhledávač

Běžná cena letů s přestupem se pohybuje okolo 4 500 až 6 000 Kč, mohou se ale objevit i akční letenky kolem 3 000 Kč, které nabízejí zejména aerolinky Vueling nebo TAP.

Lety z okolních letišť

Na výrazně nižší ceny se můžete dostat při odletu z rakouských či německých letišť. V poslední době jsou nejvýhodnější letenky na Gran Canarii dostupné z Vídně, na této trase totiž panuje konkurence hned tří aerolinek: Ryanair, Wizz Air a Eurowings. Běžné ceny zpátečních letenek se pohybují kolem 4 500 Kč na přímém letu, v akci však můžou klesnout i pod 2 000 Kč.

Lety na okolní ostrovy

Velmi frekventované letecké spojení funguje z Gran Canarie na všechny okolní Kanárské ostrovy, nejčastěji pak na ostrov Tenerife, kam se létá i několikrát za hodinu. Všechny meziostrovní lety obstarávají menší aerolinky Binter Canarias a Canary Fly. Ceny jednosměrných letenek se pohybují mezi 30 EUR a 50 EUR.

Lodí

Nechcete-li využívat služeb leteckých služeb, ze všech okolních kanárských ostrovů se na Gran Canarii dostanete i trajekty různých firem:

  • Tenerife: Lodě plují mezi Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas. Spojení obstarává společnost Naviera Armas. Vyplouvá se 5x denně, cesta zabere asi 2 hodiny a jednosměrná jízdenka stojí kolem 45 EUR. Alternativou je pak společnost Fredolsen, která jezdí 8x denně do přístavu Agaete od 40 EUR,
  • Fuerteventura: Lodě plují asi 2 až 3 hodiny v průměru 2-4x denně. Spojení obstará společnost Fredolsen z Las Palmas do Morro Jable a společnost Naviera Armas do Morro Jable, Corralejo i Puerto del Rosario, ceny začínají na 54 EUR
  • Lanzarote: jezdí se rychleji s přestupem na Fuerteventuře, přímé spoje zajišťuje Naviera Armas 1x denně za cca 85 EUR a plavba trvá přes 6,5 hodiny, 
  • La Palma: jezdí se jen s přestupem na Tenerife
  • La Gomera: jezdí se jen s přestupem na Tenerife

Na španělskou pevninu se dostanete přímými trajekty společnosti Fredolsen do přístavu Huelva 2x týdně. Cena jedním směrem se pohybuje okolo 110 EUR a trvá přes 30 hodin.

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 23. 01. 2022