Jerez de la Frontera

Co vidět a navštívit v Jerez de la Frontera

8 míst co vidět v Jerez de la Frontera

Alcazar

Alcazar

  Muslimská tvrz v centru města je otevřena celoročně, mimo sezonu 9:30–14:30, v sezoně až do 17:30, o víkendech platí zkrácená otvírací doba. Vstupné stojí 5 € za dospělého, pokud chcete navštívit i cameru obsuru činí vstup 7 €. Pevnost nabídne nejen středověkou architekturu, ale také překrásné zahrady.

Zobrazit místo
Jerez de la Frontera

Catedral de San Salvador

Katedrála u Alcazaru můžete navštívit pouze během dopoledne od pondělí do pátku v 11–13 hodin, případně během mší.

Zobrazit místo
Jerez de la Frontera

Iglesia de San Miguel

Jeden z nejhezčích kostelů ve městě. Nalezneme ho v mírně zastrčené uličce kousek od Alcazaru. Impozantní je především večer, kdy je nasvícený. 

Zobrazit místo
Jerez de la Frontera

Calle Lanceria

Pěší zóna, která vede od Plaza del Arenal, nabízí řadu příležitostí k nákupu. Z ulice se vyplatí odbočit k tržnici a k jerezskému divadlu. 

Zobrazit místo
Jerez de la Frontera

Plaza Plateros

Malebné náměstí v centru města s řadou restaurací. Pokud se neposadíte na tapas právě tady, zajděte si třeba na nedaleké náměstí Plaza de la Yerba.

Zobrazit místo
Andaluské koně

Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre

Jerez je centrem andaluských koní. Škola sídlí mimo centrum, pohodlně se k ní dostanete autobusem, v okolí je ale také řada parkovacích míst. Pokud nebude na programu představení, nezoufejte, škola si zaslouží pozornost i tak. Celý areál je zrekonstruovaný a je zasazen v krásném parku, dopoledne zde můžete pozorovat pravidelný výcvik, a to jak v jízdárně vnitřní, tak venkovní. Areál si návštěvníci mohou procházet samostatně, sedlovna a přípravna…

Zobrazit místo
Jerez de la Frontera

La Esparteria

Restaurace s michelinským oceněním nabízí tradiční španělská tapas: neuvěřitelně lahodná, s neuvěřitelným foodstylingem a za neuvěřitelné ceny. Domluvíte se zde španělsky, popř. to bude risk, ale rozhodně stojí za návštěvu.

Zobrazit místo
Sherry

Vinařství

Jerez je město sherry. Naleznete zde řadu známých značek, jako je Williams & Humbert, Sanderman, Herveys, González Byass. Sklípky se označují jako bodegas a jejich návštěva patří mezi neopakovatelné zážitky. Rozhodně využijte návštěvu i s ochutnávkou.

Zobrazit místo

Chystáš se do Jerez de la Frontera?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu