Zavřít boční panel

Doprava v Jerez de la Frontera

Jak se dostat do Jerezu

Jerez není příliš často v hledáčku leteckých společností a proto musíme počítat s komplikovanější či dražší dopravou. Přímé letecké spojení na letiště v Jerezu během letního letového řádu zajišťují aerolinky easyJet z Berlína a Condor z Mnichova. Tyto přímé lety se v akcích pohybují okolo 2 000 Kč, spíše ale počítejte s cenou okolo 3 000 Kč.

Celoroční spojení nabízí španělská Iberia, která nabídne též lety z Prahy s přestupem v Madridu. Doba letu se oproti tříhodinovému přímému lety vyšplhá na 7 hodin a cena zpátečních letenek se bude pohybovat okolo 6 500 Kč.

Jak cestovat po Jerezu

Autobusem

Město sice není velké, ale atraktivní lokality jsou od sebe vzdálené a navíc historické jádro se nachází na kopci, takže se vyplatí si občas popojet městskými autobusy.

Město křižuje celkem 18 autobusových linek. Kompletní mapu města s linkami si zobrazíte zde jerez.es/plano_general.jpg a detailní linky včetně zastávek pak naleznete zde jerez.es/autobuses_urbanos. Na stejném webu, jen v záložce „Paradas y horarios“, naleznete také jízdní řády pro jednotlivé stanice.

Lístek na jednu cestu stojí 1,1 € a kupuje se u řidiče.

Co tady objevíš?

Jerez de la Frontera leží na jihu Španělska ve svérázné Andalusii. Díky své poloze bude Jerez ideálním výchozím bodem pro cesty po provincii Cádiz, jedné z osmi provincií, které tvoří Andalusii. Jerez uchvátí svou architekturou, domovem andaluských koní a střediskem flamenka.

Také je povinnou zastávkou pro milovníky vína. Právě Jerez je místem, které dalo název sherry, což je fortifikované (dolihované) sladší víno, jedná se o obdobu portského.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Musilová
Připrav se na
2 dny
Město je relativně malé. Na okolí budete potřebovat více dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
K cestám využijete celý rok, během zimy počítejte s přeháňkami.
Více o počasí
Letenky od
3 000 Kč
Zpáteční letenky z okolních letišť stojí polovinu toho, co z ČR.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu