Co tady objevíš?

Jerez de la Frontera leží na jihu Španělska ve svérázné Andalusii. Díky své poloze bude Jerez ideálním výchozím bodem pro cesty po provincii Cádiz, jedné z osmi provincií, které tvoří Andalusii. Jerez uchvátí svou architekturou, domovem andaluských koní a střediskem flamenka.

Také je povinnou zastávkou pro milovníky vína. Právě Jerez je místem, které dalo název sherry, což je fortifikované (dolihované) sladší víno, jedná se o obdobu portského.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Musilová
Připrav se na
2 dny
Město je relativně malé. Na okolí budete potřebovat více dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
K cestám využijete celý rok, během zimy počítejte s přeháňkami.
Více o počasí
Letenky od
3 000 Kč
Zpáteční letenky z okolních letišť stojí polovinu toho, co z ČR.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Alcazar

 

Muslimská tvrz v centru města je otevřena celoročně, mimo sezonu 9:30–14:30, v sezoně až do 17:30, o víkendech platí zkrácená otvírací doba. Vstupné stojí 5 € za dospělého, pokud chcete navštívit i cameru obsuru činí vstup 7 €. Pevnost nabídne nejen středověkou architekturu, ale také překrásné zahrady.

Zavřít boční panel

Catedral de San Salvador

Katedrála u Alcazaru můžete navštívit pouze během dopoledne od pondělí do pátku v 11–13 hodin, případně během mší.

Zavřít boční panel

Iglesia de San Miguel

Jeden z nejhezčích kostelů ve městě. Nalezneme ho v mírně zastrčené uličce kousek od Alcazaru. Impozantní je především večer, kdy je nasvícený. 

Zavřít boční panel

Calle Lanceria

Pěší zóna, která vede od Plaza del Arenal, nabízí řadu příležitostí k nákupu. Z ulice se vyplatí odbočit k tržnici a k jerezskému divadlu. 

Zavřít boční panel

Plaza Plateros

Malebné náměstí v centru města s řadou restaurací. Pokud se neposadíte na tapas právě tady, zajděte si třeba na nedaleké náměstí Plaza de la Yerba.

Zavřít boční panel

Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre

Jerez je centrem andaluských koní. Škola sídlí mimo centrum, pohodlně se k ní dostanete autobusem, v okolí je ale také řada parkovacích míst. Pokud nebude na programu představení, nezoufejte, škola si zaslouží pozornost i tak. Celý areál je zrekonstruovaný a je zasazen v krásném parku, dopoledne zde můžete pozorovat pravidelný výcvik, a to jak v jízdárně vnitřní, tak venkovní. Areál si návštěvníci mohou procházet samostatně, sedlovna a přípravna koní je dostupná pouze s průvodcem, o času prohlídky v angličtině informují na pokladně. Škola má dvě části, druhá se nachází za rohem, jsou zde vystaveny kočáry a uvidíte zde i stáje, návštěvníci mohou procházet mezi boxy a sledovat třeba koupání koní. Vstupné činí pro dospělé 10 €, rozhodně se jedná o dobře investované peníze, návštěva školy je zážitek.

Zavřít boční panel

La Esparteria

Restaurace s michelinským oceněním nabízí tradiční španělská tapas: neuvěřitelně lahodná, s neuvěřitelným foodstylingem a za neuvěřitelné ceny. Domluvíte se zde španělsky, popř. to bude risk, ale rozhodně stojí za návštěvu.

Zavřít boční panel

Vinařství

Jerez je město sherry. Naleznete zde řadu známých značek, jako je Williams & Humbert, Sanderman, Herveys, González Byass. Sklípky se označují jako bodegas a jejich návštěva patří mezi neopakovatelné zážitky. Rozhodně využijte návštěvu i s ochutnávkou.

Počasí a sezóny v Jerez de la Frontera

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Jerez de la Frontera
Teploty během roku

16 °C

18 °C

21 °C

22 °C

26 °C

30 °C

33 °C

33 °C

31 °C

26 °C

20 °C

17 °C

Počasí

V zimě teploty klesají k 15 °C, je třeba počítat s tím, že od října do března roste možnost srážek. V únoru a březnu je počasí hodně proměnlivé. V létě nás naopak může při návštěvě Jerezu limitovat až nesnesitelné horko. 

Sezóny a kdy vyrazit

Celoročně, s ohledem na plánovaný program. Pokud upřednostníme městskou turistiku, vynechme léto kvůli vedru a také kvůli davům turistů, ideální je jaro, kdy je Andalusie neuvěřitelně zelená.

Pokud chceme pobyt kombinovat s koupáním, jsou naopak vhodnější letní měsíce. Jerez leží blízko Atlantiku, je tedy třeba počítat s chladnější vodou.

Skvělé akce do Jerez de la Frontera

ušetříš až 64%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 63%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 56%
Akce starší 2 týdnů
3 starší akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu