Málaga

Ubytování v Malaze

Kde se ubytovat v Málaze

Málaga je poměrně rozlehlé město a díky ne příliš provázanému systému MHD se určitě vyplatí trochu přemýšlet nad místem ubytování. 

Nejlepší lokací s nejvíce nabídkami je rozhodně historické centrum, odkud pěšky dojdete do 15 minut k naprosté většině památek a zajímavostí v Malaze. Ceny v centru nejsou nijak nadstřelené, naopak díky velké konkurenci právě v centru můžete narazit na opravdu zajímavé nabídky.

Preferujete-li ubytování u moře, pak je nejlepším místem čtvrť La Malagueta se stejnojmennou slavnou pláží. Ceny hotelů zde jsou však nejvyšší v celé Málaze. Alternativou pak může být vzdálenější čtvrť Carretera de Cádiz, které se táhne podél pláže Misericordia.

Tipy na nejlepší hotely v Malaze

Pokud se vám nechce trávit čas hledáním nejlepších nabídek, vybíráme pro vás nejlepší hotely v několika kategoriích.

Nejlevnější ubytování

Menší hotely či soukromé apartmány nabízejí v Málaze dvoulůžkový pokoj v hlavní letní sezoně cca mezi 1 200 Kč a 1 600 Kč na noc. Vybíráme ty nejlepší z nich, samozřejmě s koupelnou a WC na pokoji.

  • easyHotel Malaga City Center – oblíbená síť hotelů ze skupiny easyJet nabízí velmi základní, ale čisté a moderní ubytování nedaleko přístavu a hlavního nádraží
  • Hostal Vidamia – malý hotýlek nabízející několik druhů pokojů se skvělou polohou v centru a poblíž nádraží
  • Hostal Victoria – čistý 2* hotel s nejlepší polohou mezi centrem, přístavem a nádražím

Zlatá střední cesta

Klasické lepší 3* hotely místních i nadnárodních řetězců startují s cenami od 2 300 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji. Podívejte se na náš výběr:

  • Ibis Malaga Centro Ciudad – nízkorozpočtová klasika, od které vždy víte, co čekat: jednoduché čisté pokoje a dobrou polohu v centru
  • Atarazanas Málaga Boutique Hotel – moderní 3* hotel s dobrými snídaněmi mezi centrem a přístavem
  • Hotel Guadalmedina – patří mezi nejlevnější 4* velmi kvalitní hotely, navíc s dobrou polohou mezi nádražím a centrem

Luxusní hotely

Nespokojíte se jen tak s něčím nebo si zkrátka chcete jen užít pohody bez kompromisů? I pro vás se v Málaze najde ubytování. Ty nejluxusnější hotely v Málaze nabízejí noc ve 2lůžkovém pokoji od 7 000 Kč a mezi nejznámější patří 5* Gran Miramar GL u pláže Malagueta nebo 5* Soho Boutique Castillo de Santa Catalina na kopci poblíž hradu Gibralfaro s úžasným výhledem na město a moře.

Zhruba za poloviční cenu se ale ubytujete ve skvělých 4* hotelech, například Soho Boutique Equitativa v centru města.

Ceny hotelů v Malaze

Z řádků výše vyplývá, že menší hotely se dají v Málaze pořídit už cca od 1 200 Kč za noc pro 2, soukromé apartmány dokonce někdy i pod 1 000 Kč. Standardní 3* hotely pak nabízejí noc v pokoji cca od 2 500 Kč.

Velké rozdíly v cenách se dají vypozorovat dle sezón. Zatímco o letních prázdninách ceny rostou zhruba o 15%, naopak během zimy nebudete mít problém sehnat ani kvalitnější hotel okolo 1 700 Kč.

Nejvyšší ceny očekávejte během třetího týdne v srpnu, kdy v Málaze probíhá fiesta Málaga Feria a míří sem davy turistů z celé Andalusie.

Chystáš se do Malagy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 30. 12. 2021

Vyhledej si svůj hotel v Malaze. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.