Málaga

Jak se dostat do Malagy

Letecky

Vzhledem ke vzdálenosti Málagy od ČR i jiných evropských zemí je nejčastější formou dopravy do města letadlo. Najdete zde jediné velké mezinárodní letiště Málaga-Costa del Sol (AGP), kam míří stovky letů denně doslova z celé Evropy.

Z ČR do Málagy létají přímé spoje z Prahy, které provozují 2 letecké společnosti: Smartwings a Eurowings. Běžné zpáteční letenky pořídíte okolo 6 000 Kč, v akcích můžou klesnout i pod 3 000 Kč a to u všech aerolinek, které z Prahy létají. Do Málagy létají nejčastěji tyto aerolinky:

  • Iberia – zajišťuje frekventované spojení do Madridu a přes něj do celého světa
  • Ryanair – velké množství přímých letů do celé Evropy, včetně Vídně, Bratislavy, Krakowa nebo Wroclawi
  • Wizz Air – létá z Málagy přímo hlavně do destinací střední a východní Evropy, včetně Vídně a Katowic
  • Vueling – provozuje linky zejména do španělských a západoevropských destinací
  • easyJet – lítá ve velkém množství hlavně na Britské ostrovy, ale i západní Evropy

Vlakem

Málaga je napojena na vysokorychlostní železnici, která vede přes Córdobu do Madridu. Do těchto měst je vlak nejpohodlnější a nejrychlejší spojení, ceny jízdenek jsou však poměrně vysoké a je ideální je kupovat s předstihem na webu železnic renfe.com.

  • Madrid – cesta trvá cca 2 a tři čtvrtě hodiny a nejlevnější jednosměrné jízdenky stojí od 45 EUR, jezdí se cca 2x za hodinu
  • Córdoba – cesta trvá necelou hodinu, nejlevnější lístky na rychlovlak stojí od 37 EUR, klasické vlaky pak od 23 EUR, jezdí se asi 2x za hodinu
  • Sevilla – cesta trvá 2 hodiny, nejlevnější lístky stojí od 20 EUR, jezdí se asi 1x za hodinu

Na ostatních tras z Málagy je železnice málo konkurenceschopná a cesta autobusem bude rychlejší, frekventovanější a levnější.

Hlavní nádraží se jmenuje Malaga–Maria Zambrano a nachází se západně od historického centra (cca 1 km).

Autobusem

Do Málagy se dostanete velmi frekventovaným autobusovým spojením zejména z pobřežních oblastí, ale i třeba z Granady nebo Rondy. Jízdenky vždy kupujte online pro nejnižší cenu a v letní sezoně ideálně s několikadenním předstihem, abyste si zajistili volné místo na konkrétním spoji.

Při cestě do/z Málagy využijete zejména 2 autobusových společností:

  • Alsa.es (mobilní aplikace Google Play / App Store) – velmi časté spoje do Granady, Rondy, po pobřeží na východ (Nerja, Motril, Almería) a na dálkových spojích (Madrid, Alicante, Valencia, Barecelona, Sevilla), kde jsou nejlevnějším spojením, ale například u Madridu či Sevilly výrazně delším než vlak
  • Avanzabus – frekventované spojení z Málagy po pobřeží na západ (Fuengirola, Marbella, Estepona, Algeciras, La Línea)

Pro vyhledávání lokálních autobusových spojů po okolí Málagy využijete web siu.ctmam.ctan.es.

Hlavní autobusové nádraží najdete hned vedle vlakového (poloha na mapě), lokální spoje Avanzabus i Alsa pak zastavují ještě u přístavu (poloha na mapě).

Chystáš se do Malagy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 10. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.