Málaga

Co dělat v Malaze

Zjistěte, jak se zabavit v Málaze a kam vyrazit na výlety.

Památky a historie

Ačkoliv Málaga nepatří mezi nejslavnější historická města, rozhodně má co nabídnout a minimálně jeden celý den můžete strávit objevováním místních pamětihodností. V Málaze se můžete kochat památkami z antiky, z doby arabských Maurů i španělského království. 

Podívejte se na nejlepší památky v Málaze.

Pláže a koupání

Málaga jakožto součást slavného dovolenkového pobřeží Costa del Sol se může pochlubit několika krásnými městskými plážemi. Ty vynikají svoji čistotou navzdory tomu, že jsou prakticky přímo v centru města. Místní pláže pokrývá jemný světlý písek, všechny lemují krásné pěší promenády s palmami a desítkami restaurací a všechny mají pozvolný vstup do moře.

Top 3 nejkrásnější pláže v Málaze jsou:

Pravé plážové eldorádo pak začíná hned za hranicemi Málagy. Desítky kilometrů pláží na slavném pobřeží Costa del Sol přivítá milovníky živých letovisek s mnoha atrakcemi, ale i klidnějších menších vesniček.

Rezervuj hotel u pláže v Málaze

Noční život

Všechna velká španělská města překypují nočním životem, který si Španělé dokáží náležitě užít. Nemělo by vás proto překvapit, že v noci je v ulicích Málagy mnohem živěji než přes den. Pravý život začíná až někdy mezi 19. a 20. hodinou a končí až z rána kolem 3. hodiny.

Centrum Málagy je plné skvělých tapas barů, klubů a restaurací, jejichž největší koncentrace je v okolí Plaza de Uncibay v historickém centru, ale i v okolí čtvrti La Malagueta a v okolí přístavu na promenádě Muelle Uno.

Výlet do města Ronda

K nejoblíbenějším cílům celé Andalusie patří historické město Ronda ve vnitrozemí. Nechte se unést pohledem na ikonický most spojující dvě části Rondy na vysokých skalních útesech rozdělných hlubokou roklí.

Výlet do Rondy se dá bez větších problémů zvládnout během jediného dne. Cesta autem zabere zhruba hodinu a půl, autobusem kolem 2 hodin.

Kompletní informace o dopravě, památkách i ubytování najdete v našem miniprůvodci po Rondě.

Turistika na Caminito del Rey

Další světoznámou atrakcí poblíž Málagy je spektakulární turistická stezka Caminito del Rey, Královská cesta. Chodník doslova připnutý na 300 metrů vysokých skalních stěnách se prodírá úzkými roklemi, klene se nad hlubokými údolími a vede skrz idylické lesy. 

Na Caminito del Rey si z Málagy vyčleňte alespoň 2 celé dny. Projít celou stezkou zabere asi 3,5 hodiny, cesta z Málagy pak dalších cca 45 minut jedním směrem autem nebo vlakem. V okolí Caminito del Rey je velké množství dalších turistických stezek.

Caminito del Rey je vhodná i pro méně trénované cestovatele, prakticky celá vede mírně z kopce a chodníčky jsou bezpečné.

Detailní informace se dočtete v našem miniprůvodci po Caminito del Rey.

Výlet na Gibraltar

Jižní pobřeží Španělska skrývá přírodní i kulturní klenot, kterým je ikonická skála Gibraltaru. Tedy přísně vzato, Gibraltar neleží na pobřeží Španělska, ale je závislým územím Velké Británie, což ještě zvyšuje jeho atraktivitu.

A právě Gibraltar patří k častým výletům při pobytu v Málaze. V tomto případě je však už nutností na Gibraltaru nebo v blízkém španělském městě La Línea, kde je levnější ubytování, strávit alespoň jednu noc.

Cesta autem z Málagy na Gibraltar měří 129 km a trvá asi hodinu a půl. Pokud pojedete celou cestu po dálnici, na mýtném zaplatíte 10 EUR.

Veřejnou dopravu obstarávají autobusy Avanza, které jezdí z Málagy do pohraničního města La Línea. Autobusy na této trase jezdí 5x denně a cesta trvá kolem 2,5 hodin. Jednosměrná jízdenka vyjde asi na 14 EUR, lístky rezervujete na webu booking.avanza.com.

Výlet do Granady

Poslední z výletů, které bychom při delším pobytu v Málaze doporučili, je rozhodně město Granada ve španělském vnitrozemí. Se světoznámou pevností Alhambra i nejvyšší horou pevninského Španělska, 3 478 metrů vysokým Mulhacénem, tyčícím se jen pár kilometrů od města, patří Granada k nejnavštěvovanějším místům na Pyrenejském poloostrově.

Granada je od Málagy vzdálená 127 km po dálnici, která není zpoplatněná mýtem.

Z veřejné dopravy nejlépe poslouží autobusy Alsa vypravující se na trasu každou půlhodinu. Cestu zvládnou za hodinu a tři čtvrtě a jednosměrná jízdenka, kterou nejlépe koupíte přes web alsa.es, vyjde asi na 12 EUR.

Alternativní spojením je železnice, která však mezi městy jezdí jen 3x denně a cesta trvá skoro 3 hodiny. Jízdenky jsou srovnatelně drahé jako při cestě autobusem a pořídíte je na webu renfe.com.

Málaga Feria

Španělé miluji různé slavnosti - fiesty a každé větší město má během roku vždy alespoň jednu slavnost, která dalece převyšuje ty ostatní. Málaga není výjimkou. Tou nejbujnější slavností je tzv. Málaga Feria oslavující reconquistu města Isabellou Kastilskou a Ferdinandem II. Aragonským v roce 1487.

Tato fiesta se koná od soboty do neděle (celkem tedy 9 dní) po celý třetí srpnový týden každý rok. Očekávat můžete bohaté každovečerní průvody po Passeo del Parque, oslňující ohňostroje i bohatý kulturní program ve výstavním a kongresovém paláci na západním předměstí Málagy.

Chystáš se do Malagy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 06. 05. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.