Málaga

Počasí v Malaze a kdy sem jet

Počasí v Malaze

Málaga těží ze své polohy ve středomořském subtropickém pásmu, který způsobuje velmi mírné zimy a horká léta ideální k plážové dovolené. Město si užívá více než 300 slunečných dnů v roce a jen pouhých cca 50 dnů, kdy alespoň část dne prší.

Dovolená Málaga - nabídka zájezdů

Díky své poloze na pobřeží a neustálým mírným větrům od moře se v Málaze a okolí dají snadno přežít i letní horka. Ani vlhkost vzduchu není v létě nijak extrémní (průměrně okolo 58%), což značí příjemné podnebí i při vysokých teplotách.

Průměrné teploty během léta se drží kolem 32 °C, zatímco v nejchladnějších zimních měsících neklesnou pod 17 °C.

Teploty v Málaze během roku

Málaga má výhodu v tom, že díky blízkosti klidného Středozemního moře se v rámci celého roku jen zřídka objevují teplotní extrémy. V létě sice nárazově teplota může atakovat i 40 °C, ale takových dní je jen minimum. Naproti tomu v zimě teplota ani v noci neklesne pod 7 °C, nejčastěji se pohybuje v intencích mezi 17 a 20 °C.

Počasí v lednu

Lednové počasí v Malaze láká k městské turistice, která je při teplotách okolo 19 °C nejlepší činností. Srážkově je leden průměrný měsíc a prší zhruba každý třetí den, většinou jen formou přeháněk. 

Počasí v únoru

Únor v Málaze přivítá návštěvníky teplotami kolem 20 °C a počínajícím jarem, kdy začíná kvést mnoho květin a krajina se ze zahnědlé zelené mění na zeleň svěží. Srážky jsou v únoru podobné jako v lednu a objevují se nejčastěji formou přeháněk zhruba každý 3. až 4. den.

Počasí v březnu

Na konci března už je jaro v plném proudu a ulice Málagy zaplaví květinové záhony. Teploty vstoupají na 21 °C a pomalu ubývá i srážek, které rozhodně nijak neovlivní vaší dovolenou. Na obloze se honí malé oblaky a většinu dne bude svítit slunce.

Počasí v dubnu

Duben v Málaze je typicky jarním měsícem. Příroda je svěže zelená a nasycená srážkami ze zimy, kterých však v dubnu signifikantně ubývá. Běžné denní teploty se pohybují kolem 23 °C a lákají k objevování města i výletů do okolí.

Počasí v květnu

Květnové počasí už je pro obyvatele mírného pásu typicky letní. Běžné teploty se pohybují okolo hranice 26 °C, celý den svítí slunce a mraky nebo déšť jsou jen ojedinělým jevem. Během května začíná hlavní období kvetoucích stromů Jacaranda, kterými se můžete pokochat například na centrálním náměstí Plaza de la Merced. Moře je v květnu ještě docela studené a maximální teplota vody se pohybuje je kolem 20 °C.

Počasí v červnu

Červen v Málaze je prvním typicky letním měsícem vhodným ke koupání. V druhé půlce měsíce už začíná být voda v moři prohřátá a i teploty vzduchu pravidelně překračují 30 °C. V červnu je šance na extrémní horka velmi malá, takže je stále ideálním měsícem i pro výlety do okolí. Prší jen výjimečně.

Počasí v červenci

Červenec je nejteplejším měsícem v roce s průměrnými teplotami okolo 33 °C a máte 100% jistotu, že na vás nespadne ani pár kapek dešťové vody. Moře už je krásně prohřáté a plážovým radovánkám nebrání vůbec nic. Při pobřeží je vzduch ochlazován příjemným větříkem, u výletů do vnitrozemí vás čeká nepříjemná výheň.

Počasí v srpnu

Počasí v srpnu se jen málo liší od červencového. Díky teplotám přes 32 °C je i srpen hlavní plážovou sezónou, jen tu a tam (obvykle 1-2x za měsíc) se objeví bouřka z horka. Dovolená u moře je příjemná díky osvěžujícímu větru, při výletech do vnitrozemí na vás však udeří spalující vedro.

Počasí v září

Září je pořád ještě typicky letním měsícem s teplotami okolo 30 °C a parádně prohřátým mořem z léta. Výhodou je znatelně menší počet turistů a také o něco přívětivější podnebí ve vnitrozemí, které je však nejsušší z celého roku. Déšť je zcela ojedinělý jev a většinu dní si budete užívat slunečného počasí.

Počasí v říjnu

Říjnové počasí v Málaze pořád láká k letní dovolené. Průměrné teploty se pohybují kolem 26 °C, s tím, že v na začátku října jsou pravidelně i přes 30 °C. Voda v moři chladne pomaleji než vzduch a je tak hezky prohřátá z léta – průměrná teplota činí asi 22 °C. Srážky se objevují častěji než v létě, ale jde většinou jen o přeháňky objevující se cca každý 4. den.

Počasí v listopadu

Listopadové teploty kolem hodnot 22 °C lákají na městskou turistiku a výlety po okolí. Listopad je statisticky sice nejdeštivějším měsícem v roce, ale i slunečního svitu je zhruba 3x více než ve stejné období v mírném podnebném pásu. Připravte se na silnější přeháňky zhruba každý 3. den.

Počasí v prosinci

Prosinec v Málaze je měsícem s nejkratším slunečním svitem, což je, vzhledem k časům zapadajícího slunce už po 17. hodině, logické. I tak však většinu dnů v měsíci přes den na sluníčko narazíte, očekávejte přeháňky zhruba každý 3. den a teploty okolo 20 °C.

Teplota moře Málaga

Voda vhodná ke koupání je v Málaze zhruba od poloviny června do začátku října, kdy konstantně drží teplotu nad 20 °C. Nejteplejší je moře v červenci a srpnu s průměrnou teplotu lehce pod 25 °C, naopak nejchladnější v únoru a březnu s teplotami jen kolem 17 °C.

Tabulka teplot během roku

Teplota vzduchu a sezóny -

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
polojasno
19 °C
únor
polojasno
20 °C
březen
jasno
22 °C
duben
jasno
24 °C
květen
jasno
26 °C
červen
jasno
30 °C
červenec
jasno
33 °C
srpen
jasno
32 °C
září
jasno
29 °C
říjen
polojasno
26 °C
listopad
přeháňky
22 °C
prosinec
přeháňky
19 °C

Teplota moře -

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
16 °C
únor
prázdné
16 °C
březen
prázdné
16 °C
duben
prázdné
17 °C
květen
prázdné
21 °C
červen
prázdné
24 °C
červenec
prázdné
26 °C
srpen
prázdné
26 °C
září
prázdné
25 °C
říjen
prázdné
24 °C
listopad
prázdné
18 °C
prosinec
prázdné
16 °C

Kdy jet do Malagy

Málaga je víceméně celoroční destinací. Podívejte se, jaké aktivity Málaga nabízí a naplánujte si podle toho ideální roční období k návštěvě.

Pro plážovou dovolenou a koupání v moři je nejlepší dobou červen až konec září, kdy máte téměř 100% jistotu slunečného počasí, letních teplot a prohřátého moře.

Míříte-li do Málagy zejména kvůli městské turistice a výletů do vnitrozemí, nejvhodnější dobou je zbytek roku, zejména pak březen až červen, kde je i vnitrozemí svěže zelené a teploty velmi přívětivé k cestování.

Chystáš se do Malagy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 10. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.