Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Isle of Skye
Největší šance na hezké počasí je v létě

4 °C

4 °C

6 °C

9 °C

12 °C

14 °C

15 °C

15 °C

14 °C

11 °C

7 °C

4 °C

Počasí na ostrově Skye

Počasí v celém Skotsku je nevyzpytatelné, ale co si budeme dlouze namlouvat, minimálně jednou určitě zmoknete, a to pořádně. Jedním z možných vysvětlení názvu ostrova je původ v severském slově „Sky-a“, které značí zamračenou oblohu. Nutno říct, že by to bylo výstižné. Místní říkají, že tři dny slunečného počasí za sebou zažijí jednou za tři roky. Na druhou stranu počasí se tu mění tak často, že málokdy zažijete šeredné lijáky po celé dny, tedy aspoň v letním období.

Zimy jsou tu obecně mírné. Sněží málo, prší hodně, celé dny je zataženo s teplotami kolem nuly. Slušnější počasí nastupuje zhruba koncem dubna, teploty zřídkakdy vystoupí nad 20 °C, většinou bude kolem 13–15 °C s tím, že přechodně se teplota naprosto kdykoli může snížit klidně k 5 °C. Od října nastupují opět zimní plískanice.

Kdy jet na ostrov Skye

Jeďte určitě v létě. Statisticky tu nejméně prší v květnu, ale na to se příliš nelze spolehnout. Vhodná je jakákoli návštěva od května do září. Úplné jasno tu nikdy nezažijete, ale to by až skoro ostrovu škodilo. Až s těžkými ocelovými mračny, skrze něž prostupují paprsky slunce, teprve vynikne dramatičnost krajiny.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu