Země královských paláců i divokých vřesovišť

Spojené Království Velké Británie a Severního Irska je suverénní ostrovní stát, který se rozkládá na větší části Britských ostrovů v severním Atlantiku severozápadně od kontinentální Evropy. Jedná se o parlamentní monarchii, kterou tvoří Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko.

Jakkoli je vzdálenost Spojeného Království od kontinentální Evropy zanedbatelná a ostrovy jsou s kontinentem spojeny pomocí Eurotunelu, Britové člověka často zmatou výroky, které působí, jako by si mysleli, že obývají samostatný britský kontinent, který s Evropou pouze sousedí. Opak je pravdou a Británie se skutečně nachází v Evropě.

V každém případě se jedná o historií nabitou a velmi rozmanitou zemi, kde naleznete vše od přepychových královských paláců, světoznámých galerií a typických zapadlých hospůdek až po kamenité pobřeží místy lemované ostrými útesy, divoká vřesoviště i pláže s bělostným pískem. V Británii si jednoduše každý najde to své.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
duben - září
Pršet tu bude vždy, ale za přírodou v tomto období, jinak kdykoliv.
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 8x za měsíc a ušetříš cca 58 %. Akční letenky do Velké Británie
Průvodce pro tebe napsal Kateřina S.

Praktické tipy před cestou do Velké Británie

Co vidět ve Velké Británii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy ve Velké Británii

Mapa s místy co vidět a navštívit ve Velké Británii

Co dělat ve Velké Británii

Co dělat ve Velké Británii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Spojené Království.

Počasí ve Velké Británii

Přehledně o počasí ve Velké Británii a teploty během roku. Kdy jet do Velké Británie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava ve Velké Británii

Jak se dopravovat a cestovat ve Velké Británii? Cestování ve Velké Británii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny ve Velké Británii

Čím platit ve Velké Británii a jaké jsou ceny? Místní měna je Libra šterlinků. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí ve Velké Británii?
Aktuální kurz 1 £ = 29.92 Kč

Jídlo ve Velké Británii

Co ochutnat ve Velké Británii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí ve Velké Británii a kde se stravovat.

Kultura a lidé ve Velké Británii

Jak se mluví ve Velké Británii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Spojené Království a jakou má rozlohu?

Bezpečnost ve Velké Británii

Je Spojené Království bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality ve Velké Británii + očkování a pojištění.

Víza ve Velké Británii

Je potřeba vízum a pas do Velké Británie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Velké Británie?

Další průvodce ve Velké Británii a okolí

Hi!
Ahoj!
Ostrov Skye
Průvodce ostrovem
Welcome, my friend!
Vítej, příteli!
Londýn
Průvodce městem
Salut!
Ahoj!
Francie
Průvodce zemí
Nous vous attendons!
Už na tebe čekáme!
Belgie
Průvodce zemí
We staan voor u klaar!
Už na tebe čekáme!
Nizozemsko
Průvodce zemí

Cestopisy ze Spojeného Království od cestovatelů jako ty

Čtení na 11 minut
Víkend v Británii
David Černý 2019-11-29T23:56:09+01:00 0 komentářů
Spojené Království 2019

Víkendový výlet do Edinburghu a Londýna. Jako ostatní mé podobné víkendové výlety, i tento začal prohlížením levných letenek. Ve chvíli, kdy jsem uviděl letenku z Prahy do Edinburghu za 129Kč, bylo bez jakéhokoli přemýšlení rozhodnuto…

❤️ Oblíbené
Čtení na 21 minut
2 kilometry, 3 minuty
Kryštof Hájek 2019-09-18T22:55:26+02:00 4 komentáře
Evropa 2019

Jak jsem se „bláznovou stezkou“ vypravil na skotské Orkneje za nejkratším pravidelným letem na světě.. Když jsem se v březnu proletěl nejdelším letem světa ze Singapuru do New Yorku, bylo jasné, že někdy to musím vzít i z druhého konce. Unaven po cestovatelsky náročném prvním půlroce jsem další plány…

❤️ Oblíbené
Čtení na 9 minut
Skotsko
Avatar uživatele Honza
Honza 2019-08-27T18:08:40+02:00 1 komentář
Spojené Království 2019

země přírody a whisky. Nápad zařadit Skotsko do seznamu destinací měl dva důvody. Krása severské přírody a whisky a možnost píchnout si vlaječku na svou symbolickou stopu pozemku, kterou palírna Laphroaig dává ke svým…

Čtení na 5 minut
Lednový Londýn
Klára 2019-07-14T14:35:11+02:00 0 komentářů
Spojené Království 2019

Výlet do Londýna na tři dny, který Vám nemusí udělat díru do kapsy.... Londýn nás nikdy k návštěvě nelákal, ostatně to ani Paříž, která se nakonec zařadila k nejhezčím městům které jsme doposud navštívili, a tak když se v říjnu objevila akce zpátečních letenek z…

9 dalších cestopisů
Avatar uživatele Kateřina S.
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 18 dny
Navrhni úpravu