Cestování Covid-19

Od 8.6. bude zavedena povinná 14-denní karanténa pro všechny cizince. Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí. Při návratu zpět do ČR je nutné předložit negativní test na koronavirus nebo podstoupit 14-denní karanténu.

Země královských paláců i divokých vřesovišť

Spojené Království Velké Británie a Severního Irska je suverénní ostrovní stát, který se rozkládá na větší části Britských ostrovů v severním Atlantiku severozápadně od kontinentální Evropy. Jedná se o parlamentní monarchii, kterou tvoří Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko.

Jakkoli je vzdálenost Spojeného Království od kontinentální Evropy zanedbatelná a ostrovy jsou s kontinentem spojeny pomocí Eurotunelu, Britové člověka často zmatou výroky, které působí, jako by si mysleli, že obývají samostatný britský kontinent, který s Evropou pouze sousedí. Opak je pravdou a Británie se skutečně nachází v Evropě.

V každém případě se jedná o historií nabitou a velmi rozmanitou zemi, kde naleznete vše od přepychových královských paláců, světoznámých galerií a typických zapadlých hospůdek až po kamenité pobřeží místy lemované ostrými útesy, divoká vřesoviště i pláže s bělostným pískem. V Británii si jednoduše každý najde to své.

Víza
Na občanku
Do Británie lze min. do konce roku 2020 cestovat pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
duben - září
Pršet tu bude vždy, ale za přírodou v tomto období, jinak kdykoliv.
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 8x za měsíc a ušetříš cca 58 %. Akční letenky do Velké Británie
Průvodce pro tebe napsal Kateřina S.

Praktické tipy před cestou do Velké Británie

Old Man of Storr
Co vidět ve Velké Británii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy ve Velké Británii

Mapa s místy co vidět a navštívit ve Velké Británii

Newquay
Co dělat ve Velké Británii

Co dělat ve Velké Británii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Spojené Království.

Počasí ve Velké Británii

Přehledně o počasí ve Velké Británii a teploty během roku. Kdy jet do Velké Británie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Vlak v Bristolu
Doprava ve Velké Británii

Jak se dopravovat a cestovat ve Velké Británii? Cestování ve Velké Británii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Měna, kurz a ceny
Peníze a ceny ve Velké Británii

Čím platit ve Velké Británii a jaké jsou ceny? Místní měna je Libra šterlinků. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí ve Velké Británii?
Aktuální kurz 1 £ = 29.85 Kč

Fish and Chips
Jídlo ve Velké Británii

Co ochutnat ve Velké Británii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí ve Velké Británii a kde se stravovat.

Hadriánův val
Kultura a lidé ve Velké Británii

Jak se mluví ve Velké Británii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Spojené Království a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost ve Velké Británii

Je Spojené Království bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality ve Velké Británii + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Velké Británie

Je potřeba vízum a pas do Velké Británie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Velké Británie?

Další průvodce ve Velké Británii a okolí

Old Man of Storr
You will like it here!
Tady se ti bude líbit!
Ostrov Skye
Průvodce ostrovem
Londýn
We are already waiting for you!
Už na tebe čekáme!
Londýn
Průvodce městem
Francie
Nous vous attendons!
Už na tebe čekáme!
Francie
Průvodce zemí
Belgie
Salut!
Ahoj!
Belgie
Průvodce zemí
Nizozemsko
Hier kunt u genieten van het!
Tady se ti bude líbit!
Nizozemsko
Průvodce zemí

Cestopisy z Velké Británie od cestovatelů jako ty

Čtení na 3 minuty
Sky Garden nebo Shard? Nebo někam úplně jinam?
Šárka Morávková 2020-05-16T14:57:22+02:00 0 komentářů
Spojené Království 2019

Odkud, kde, kdy a za kolik koukat na Londýn .... Tuhle otázku jsem si před letošní cestou do Londýna položila několikrát. Deset let jsem tam nebyla, tenkrát tyhle dvě populární vyhlídky ještě nestály, tak zkusíme obě a uvidíme.Sky Garden neboli…

Čtení na 1 minutu
Glastonbury
out of queue 2020-04-29T22:37:03+02:00 0 komentářů
Spojené Království 2017

krátký report z bájného Avalonu. Tam, kde se podle legend rozprostíral bájný ostrov Avalon a byl zde zakopán svatý grál, tak tam leží městečko Glastonbury. Nacházíme se v hrabství Somerset a Glastonbury není jen synonymem…

Čtení na 11 minut
Víkend v Británii
Avatar uživatele
David Černý 2019-11-29T23:56:09+01:00 0 komentářů
Spojené Království 2019

Víkendový výlet do Edinburghu a Londýna. Jako ostatní mé podobné víkendové výlety, i tento začal prohlížením levných letenek. Ve chvíli, kdy jsem uviděl letenku z Prahy do Edinburghu za 129Kč, bylo bez jakéhokoli přemýšlení rozhodnuto…

❤️ Oblíbené
Čtení na 21 minut
2 kilometry, 3 minuty
Avatar uživatele
Kryštof Hájek 2019-09-18T22:55:26+02:00 5 komentářů
Evropa 2019

Jak jsem se „bláznovou stezkou“ vypravil na skotské Orkneje za nejkratším pravidelným letem na světě.. Když jsem se v březnu proletěl nejdelším letem světa ze Singapuru do New Yorku, bylo jasné, že někdy to musím vzít i z druhého konce. Unaven po cestovatelsky náročném prvním půlroce jsem další plány…

11 dalších cestopisů
Avatar uživatele Kateřina S.
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 1 dny
Navrhni úpravu