Kde se ubytovat na Isle of Skye

Na místu ubytování dost záleží, ostrov je totiž poměrně velký (1.656 km2), a tak bude nejlepší bydlet někde v centru dění.

Tím hlavním je samozřejmě největší město Portree. Jediné, kde najdete opravdový supermarket otevřený i v neděli a větší koncentraci restaurací a dalšího zázemí. Je odsud blízko k jedné z hlavních atrakcí Old Man of Storr a ty další jsou vzdálené zhruba stejně, takže jako středová základna je místo ideální.

Pokud míříte především do Cuillin Hills, ubytujte se v okolí vesničky Sligachan, Broadford nebo Drynoch.

Západní část kolem vesnice Dunvegan je zase nejmírumilovněji vyhlížející kus ostrova ideální pro odpočinkovou dovolenou bez ruchů civilizace. Je tu nejmenší koncentrace obchodů a restaurací, budete muset plánovat trošku dopředu.

Asi nejméně vhodnou oblastí je město Uig a sever ostrova. Odevšad a všude je to daleko, cíleně tu přespěte, snad jen když druhý den pojedete trajektem na další ostrovy.

Ceny

Skotsko je obecně dost drahé a ostrov Skye jako hlavní turistická atrakce tím spíš. Klasické velké hotely tu prakticky nenajdete, a to ani v Portree. Ideální je se ubytovat v menším penzionku nebo bed and breakfast. Majitelé jsou obvykle velmi milí, se vším poradí a řeknou vám něco o životě na ostrově.

Vzhledem k tomu, že ubytovacích kapacit je docela málo, rezervujte vždy s velkým předstihem (alespoň 3–4 měsíce). Nejvíce nabídek nenajdete na klasickém booking.com, ale především na airbnb. Ceny se může dost lišit, počítejte ale raději s částkou kolem 1.500 až 2.000 Kč za pokoj.

Vyhledej si svůj hotel na ostrově Skye. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu