Zavřít boční panel

Ubytování na ostrově Skye

Kde se ubytovat na Isle of Skye

Na místu ubytování dost záleží, ostrov je totiž poměrně velký (1.656 km2), a tak bude nejlepší bydlet někde v centru dění.

Tím hlavním je samozřejmě největší město Portree. Jediné, kde najdete opravdový supermarket otevřený i v neděli a větší koncentraci restaurací a dalšího zázemí. Je odsud blízko k jedné z hlavních atrakcí Old Man of Storr a ty další jsou vzdálené zhruba stejně, takže jako středová základna je místo ideální.

Pokud míříte především do Cuillin Hills, ubytujte se v okolí vesničky Sligachan, Broadford nebo Drynoch.

Západní část kolem vesnice Dunvegan je zase nejmírumilovněji vyhlížející kus ostrova ideální pro odpočinkovou dovolenou bez ruchů civilizace. Je tu nejmenší koncentrace obchodů a restaurací, budete muset plánovat trošku dopředu.

Asi nejméně vhodnou oblastí je město Uig a sever ostrova. Odevšad a všude je to daleko, cíleně tu přespěte, snad jen když druhý den pojedete trajektem na další ostrovy.

Ceny

Skotsko je obecně dost drahé a ostrov Skye jako hlavní turistická atrakce tím spíš. Klasické velké hotely tu prakticky nenajdete, a to ani v Portree. Ideální je se ubytovat v menším penzionku nebo bed and breakfast. Majitelé jsou obvykle velmi milí, se vším poradí a řeknou vám něco o životě na ostrově.

Vzhledem k tomu, že ubytovacích kapacit je docela málo, rezervujte vždy s velkým předstihem (alespoň 3–4 měsíce). Nejvíce nabídek nenajdete na klasickém booking.com, ale především na airbnb. Ceny se může dost lišit, počítejte ale raději s částkou kolem 1.500 až 2.000 Kč za pokoj.

Vyhledej si svůj hotel na ostrově Skye. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Skotsko patří mezi místa s nejkrásnějšími sceneriemi v Evropě, a to po celém svém území. Přesto však jedna oblast ční nad všemi ostatními. Největší a nejsevernější ostrov Vnitřních Hebrid Skye je přírodním klenotem světového formátu. Příroda tu čarovala tak mocně, že vám krajina místy bude připadat až nereálná, mystická a magická.

Drsné hory střídají rozlehlé pastviny s tisícovkami ovcí, rozeklané divoké pobřeží se prolíná s mírumilovnými zátokami, skalní útvary neuvěřitelných tvarů se mění v zelené louky a jezera, středověké hrady bdí nad útulnými vesničkami a jsou plné hospod a palíren whiskey…Ostrov Skye (obecně se používá anglický celý název Isle of Skye) vás pohltí a už nepustí. I 30 let od vaší poslední návštěvy budou vzpomínky tak čerstvé, jako byste tu byli předevčírem.

Zkrátka a dobře, pojedete-li na delší toulky Skotskem a minete Isle of Skye, dopouštíte se hrubé chyby hraničící s cestovatelským hříchem.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
4–9 dní
Je minimální délka návštěvy. Milovníci přírody vydrží mnohem déle.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen - září
Největší šance na aspoň trochu slušné počasí. Bundu ale vždy přibalte.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Je cena kombinace letenky do Edinburghu a pozemní dopravy.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu